» Faktai apie velykas

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

 Dabar skaitote » Šventės »» Faktus apie velykas
• Teigiama, kad senovėje Lietuvoje buvo tikima, kad jei keli velykiniai margučiai bus užkasti laukuose - ateinančių metų derlius bus geras.

• Teigiama, kad Suvalkijoje vyraujančios margučių spalvos - raudona ir violetinė spalvos, o konkretus būdas neišskiriamas.

• Teigiama, kad vienas lietuvis per metus suvartoja net 224 kiaušinius.

• Teigiama, kad Žemaitijoje labiausiai paplitęs kiaušinių marginimo būdas - dekoravimas vašku ir spalva vyraujanti juoda.

• Velykos visuomet švenčiamos sekmadienį, praėjus 40 dienų nuo Gavėnios.

• Velykos yra krikščionybės šventė, kuri reiškia Jėzaus prisikėlimą.

• Velykų šventės pavadinimas kilo iš daugelyje slavų kalbų naudojamo žodžių junginio, kurio reikšmė – didžioji diena. Taip yra yra ir dar vienas teiginys, kad Velykų pavadinimas yra kilęs iš žodžio „vėlės“.

• Velykų gėle laikoma – baltoji lelija, kuri simbolizuoja prisikėlimą ir be kurios anglai neįsivaizduoja puošnaus Velykų stalo.

• Viduramžiais kiaušinius daužyti buvo įprasta ne prie Velykų stalo, o bažnyčioje.Tais laikais kunigas pirmasis savo margučiu pabandydavo sudaužyti vieno iš choristų margutį, laimėtojas kovojo su sekančiu choristu ir t.t.Galiausiai laimėdavo tas, kurio kiaušinis išmušus 12 valandai būdavo sveikas.

Patiko [1]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2023 Birželio 10 d. Šeštadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Diana, Galindas, Galindė, Liutgarda, Liutgardas, Margarita, Nikandras, Nikas, Pelagas, Pelagija, Pelagijus, Vingailas, Vingailė, Vingra, Vingras, Vinmantas, Vinmantė, Vintara, Vintaras, Vintarė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip susikurti gerą slaptažodį?..... slaptažodis turi būti sudėtingas ir išskirtinis, kuo jis sudėtingesnis tuo jūsų paskyroje esanti asmeninė informacija saugesnė, beto.. slaptažodžius vertėtų reguliariai, maždaug kas 3-4 mėnesius k...

Gegužės minimos bei švenčių dienos..... turbūt puikiai visi žinote, kad būtent gegužės mėnesį švenčiama visų mamų diena - Motinos diena, bet ne tik.. sužinokite ir daugiau.. kokios minėtinos ir švenčių dienos, bûtent.. gegužės mėn...

Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?..... Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu...

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Velykų papročiai..... Senovėje.. ketvirtadienis prieš velykas buvo vadinama švariuoju ketvirtadieniu. Šią dieną tradiciškai daroma didžioji metų tvarka ne tik namuose, bet ir kiemuose, soduose bei sandėliukuose.
Keisčiausi kalėdiniai papročiai..... Italijoje Kalėdų Senelis mainomas Kalėdų Raganomis. Anot senovės padavimų, būtent Kalėdų naktį pakyla raganos ir kitos dvasios, jeigu šluotos nebus paslėptos visos raganos sukils į dangų į sukels
Faktai apie kavą..... Ar žinote, kad jeigu kavos išgeriama daug, ją patariama gerti kartu su saldumynais ar kokiais nors kitais riebiais produktais, nes jie sustiprins gerąsias kavos savybes ir silpnins blogąsias.