» Faktai apie velykas

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Faktai » Kategorijos » Temos » Nauji » Liaudiškas folkloras » Palik PĖDSAKĄ

 Dabar skaitote » Šventės »» Faktus apie velykas
• Pasirodo paprotys - keistis per Velykas kiaušiniais, yra senesnis nei pačios Velykos.. daugelyje senovinių kultūrų kiaušiniais buvo keičiamasi pavasarį – tai simbolizavo visa ko atgimimą.

• Patys brangiausi pasaulyje Velykų kiaušiniai - Faberge kiaušiniai - tai garsioji juvelyro Pyterio Karlo Faberžė dirbinių kolekcija. Šių dirbinių serija buvo sukurta nuo 1885 iki 1917 metų kaip dovana Rusijos carų Aleksandro III ir Nikolajaus II šeimoms ir privatiems kolekcininkams. Žinoma, kad buvo sukurtas 71 kiaušinis, iš jų 54 imperatoriui. Iš 71 pagaminto kiaušinio išlikę yra 62. Dauguma jų saugoma valstybiniuose muziejuose. Iš imperatoriškųjų kiaušinių išliko 46. Kiti kiaušiniai revoliucijų ir karų metu dingo.

• Per Velykas neseniai mirusiems giminaičiams mūsų protėviai ant kapo dėdavo po porą kiaušinių, buvo tikima, kad atskridę palesti paukšteliai - mirusiuossius pralinksmins.

• Senovėje kiaušinių dažai paprastai buvo gaminami iš medžio žievės, svogūnų lukštų, gėlių žiedlapių bei sulčių.. iki šių dienų išlikęs ir yra vienas iš populiariausių - kiaušinių dažymas lukštais.

• Teigiama, kad Aukštaitijoje labiausiai paplitęs kiaušinių marginimo būdas - dažymas svogūnų lukštais.

• Teigiama, kad Dzūkijoje vyraujančios margučių spalvos - pilka bei įvairios pilkos variacijos spalvos, o konkretus būdas neišskiriamas.

• Teigiama, kad JAV kasmet pagaminama 90 mln. šokoladinių zuikių, 9,4 mlrd. kiaušinių ir 700 mln viščiukų guminukų.

• Teigiama, kad kiaulienos patiekalai ant Velykų stalo, tiesiog būtini, nes kiaulė nuo senų laikų laikoma sotumo, žemės ūkio darbų simboliu.

• Teigiama, kad per Velykas kiekvienas žmogus vidutiniškai suvalgo po 1-4 margučius.

• Teigiama, kad senovėje Lietuvoje buvo tikima, kad jei ant Velykų stalo bus pieno produktų (žemaitijoje - varškės sūrio) - tai karvės bus sveikos ir visus metus nestigs pieno.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2023 Birželio 10 d. Šeštadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Diana, Galindas, Galindė, Liutgarda, Liutgardas, Margarita, Nikandras, Nikas, Pelagas, Pelagija, Pelagijus, Vingailas, Vingailė, Vingra, Vingras, Vinmantas, Vinmantė, Vintara, Vintaras, Vintarė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip susikurti gerą slaptažodį?..... slaptažodis turi būti sudėtingas ir išskirtinis, kuo jis sudėtingesnis tuo jūsų paskyroje esanti asmeninė informacija saugesnė, beto.. slaptažodžius vertėtų reguliariai, maždaug kas 3-4 mėnesius k...

Gegužės minimos bei švenčių dienos..... turbūt puikiai visi žinote, kad būtent gegužės mėnesį švenčiama visų mamų diena - Motinos diena, bet ne tik.. sužinokite ir daugiau.. kokios minėtinos ir švenčių dienos, bûtent.. gegužės mėn...

Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?..... Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu...

Siūlome paskaityti

Pėdsakas svetainėje

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie šeštadienį..... ar žinai, kad iš senovės žydų kildinamoje tradicijoje šeštadienis yra paskutinė savaitės diena. Ši koncepcija yra pripažįstama JAV
Eilėraščiai apie vampyrus..... Jie pasirodo, kai tu nesitiki, Jie atrodo, kaip suvenyrai, Jie gražūs, tobuli ir paslaptingi, Nes jie yra vampyrai...
Kaip pasisiųti kalėdinę kojinę?..... Kalėdinės kojinės - ne lietuviškas Kalėdų šventės atributas, tačiau Lietuvoje vis labiau prigyjanti tradicija Kūčių vakarą namus papuošti Kalėdinėmis kojinėmis - tai gan miela namų dekoracija..