» Nuo ko pradėti pradedančiajam siuvėjui?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Siuvimo medžiagų rūšys yra gana plati tema, apie kurią rašomos ištisos knygos. Vis dėlto, norėdami supažindinti jus su šia tema, nusprendėme parengti įrašą, kuriame apžvelgsime svarbiausius klausimai.

Siuvimo medžiagų tipai, kuriuos galime panaudoti siuvant

Pradedant gilintis į siuvimą ar medžiagų mokslą, pradedančiajam dažniausiai kyla ne vienas klausimas: ,,Kokį audinį pasirinkti siuvimui?", „Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį, renkantis medžiagas?“, ,,Kokia medžiaga pati universaliausia ir tinkamiausia pradžiai?”. Kai kam gali atrodyti, kad tai identiški klausimai, tačiau paaiškinus, kas yra medžiagos, paaiškėja, kad tarp žodžių medžiaga ir audinys lygybės ženklo dėti negalime. Taigi pradėkime nuo pradžių, nuo medžiagų, kitaip tariant, nuo žaliavų, kurios apskritai tinka siuvimui.


Nuo ko pradėti pradedančiajam siuvėjui?Kokias siuvimo žaliavas rinktis mokymosi pradžioje?

Siuvimo medžiagų rūšis dažniausiai skirstome į: neaustinius audinius, austus audinius, trikotažinius audinius, odą ir eko odą.

Tai elementariausias siuvimo žaliavų skirstymas, atsižvelgiant į žaliavų gamybos metodus, struktūras, savybes.

Kokias siuvimo medžiagas pasirinkti? Galite rinktis iš visų aukščiau išvardintų, bet jei tik pradedate, geriausia sutelkti dėmesį į audinius ir trikotažą. Odai, eko odai, apmušalų medžiagoms ir kt. reikės šiek tiek įgūdžių ir išmanymo apie siuvimo mašinos peripetijas.

Jei biudžetas jus riboja ir reikia pasirinkti vieną iš dviejų minėtų siuvimo žaliavų rūšių, rekomenduojame pirmiausia išbandyti darbą su audiniais. Norėdami išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį, turėtumėte žaliavas rinktis internetu. Audiniai internetu – puikus būdas viską matyti vienoje vietoje ir greitai palyginti kainas.

Kodėl pirmoje vietoje nerekomenduojame jums megztų audinių? Viena vertus, megzti audiniai yra labai grakštūs ir elastingi, t. y. iš jų labai greitai galite pasiūti paprastas ir lengvas formas, pvz., megztinį, ilgarankovę tuniką, sportines kelnes.

Tačiau, kita vertus, šis akivaizdus tokios žaliavos lengvumas gali pridaryti ir problemų. Vos vienas netikslumas ir pažeista megzto audinio akis išsiskirs iš bendro vaizdo. Įgudusi siuvėjo akis visada matys, kur siūlė buvo šiek tiek ištempta ar kitaip pažeista. O kuo tampresnis megztas audinys, tuo sunkiau jį suvaldyti, ypatingai, jei esate pradedantysis siuvėjas.

Siuvimas iš megztų audinių, jei norite būti tobulas ir tikslus siuvėjas, reikalauja praktikos ir žinių, kad drabužiai būtų tinkamai pasiūti. Siuvant iš trikotažo taip pat svarbu atkreipti dėmesį į adatos tipą (reikalinga adata megztų audinių siuvimui) bei kitus niuansus.

Kokias medžiagas pasirinkti įvairių drabužių siuvimui?

Kaip tarpusavyje skiriasi audiniai, taip ir medžiagos pasižymi skirtingomis savybėmis. Jos yra skirstomos į natūralias, sintetines bei dirbtines. Šios medžiagų kategorijos skiriasi savo kokybe, kaina, tekstūra, ilgaamžiškumu, patvarumu, priežiūra bei kitomis savybėmis.

Žinoma, labiausiai įvairių tipų vartotojai vertina natūralias medžiagas, tokias kaip medvilnė, linas, šilkas, vilna, bambukas ir pan. Populiariausia medžiaga iš natūralių medžiagų kategorijos yra medvilnė, pasižyminti geriausiu kainos ir kokybės santykiu bei savo universalumu. Medvilnės audiniai iš have.lt pasižymi aukšta kokybe, plačiu spalvų bei raštų pasirinkimu ir puikia kaina. Ši medžiaga puikiai tiks tiek pradedantiesiems siuvėjams, tiek įgudusiems savo srities žinovams.

Sintetinės medžiagos taip pat nėra blogas pasirinkimas, tačiau geriausiai jų savybės atsiskleidžia jas sumaišius su natūraliomis. Tinkamas natūralių ir sintetinių medžiagų balansas audinyje garantuoja patvaresnį gaminį, ilgaamžiškumą ir lengvesnę siuvinio priežiūrą.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Liepos 16 d. Antradienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Danguolė, Danguolis, Faustas, Karmela, Marija, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Kokias pramogas lankytojams siūlo Kauno MEGA?..... Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ rodomi cinamon filmai šiuo metu labiausiai tenkina fantastinių ir siaubo filmų mėgėjų pageidavimus, o mažųjų žiūrovų laukia pas juos sugrįžęs mielasis ...

Kokie yra šilumos siurblių oras-oras privalumai?..... Ieškant efektyvesnių ir universalesnių namų klimato sprendimų, oras-oras šilumos siurbliai yra revoliucinė technologija. Šios sistemos, ypač pritaikytos įvairiam Lietuvos klimatui, ne tik vėsina...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Padėkos žodžiai Mamai..... Brangioji saule, kai iš dangaus žiūrėsi į žemę, pačiais šilčiausiais spinduliais glostyk mano mamos galvą, kad ji pajustų, kokia man yra brangi
Fotografas David LaChapelle..... David LaChapelle - Aš niekada nenorėjau būti garsus. Aš visada norėjau, kad mano nuotraukos taptų garsiomis
Atvirukai Boso dienos proga..... gražūs e-atvirukai boso dienos proga, juk savo viršininkus reikia ne tik gerbti, bet ir mylėti :)