Viljamas Tekerėjus arba Viljamas Meikpisas Tekerėjus (angl. William Makepeace Thackeray, 18111863) - anglų ir pasaulinės literatūros satyrikas. Jo vardas minimas su Juvenalio, Fr. Rablė, Dž. Svifto, M. Saltykovo-Ščedrino, B. Šo ir kitais vardais.
V. M. Tekerėjus buvo ne tik satyrikas, bet ir rašytojas, publicistas, eseistas, poetas, grafikas, karikatūristas, literatūros kritikas vienas ryškiausių viktorijos epochos menininkų intelektualų.
Priskiriamas prie XIX a. anglų realistinės literatūros klasikų, vadinamų karalienės Viktorijos epochos romano teisėtais ir tikraisiais monarchais. Kūriniuose vaizduodamas visuomeninis, kultūrinis, istorinis šalies gyvenimas, įvairių klasių ir luomų papročiai, tyrinėjama Anglijos sąlygos, socialinės, politinės ir dorovinės doktrinos, asmenybės ir visuomenės santykiai, kaip tai darė Stendalis ir Onorė de Balzakas Prancūzijoje, Fiodoras Dostojevskis, Levas Tolstojus ir Ivanas Turgenevas Rusijoje.
Autorius savo kūryboje vaizdavo Anglijos visuomenės viduriniąsias klases bei aukštuomenę, kritikavo Anglijos kastų sistemą, brutalumą, vulgarumą, dažnai slepiamus po didinga išore ar kitokia kauke. Jį buvo užvaldžiusi snobizmo tema, kaip sakė pats rašytojas. Tekerėjus įtvirtino Europos kalbose sąvokas snobas, snobizmas tokia prasme, kokia mes vartojame jas šiandien, nors žodis snobas buvo žinomas dar prieš Tekerėjų. Apnuoginti snobizmą, veidmainiavimą, parodyti jų priežastis beveik visų jo brandžiųjų kūrinių tikslas. Gyvenimo, kaip tuštybės mugės, loterijos, gyvenimo, kaip lėlių teatro vaidinimo, žmogaus, kaip marionetės, ir kitos metaforos į mūsų vartoseną yra atėjusios ir per W. M. Tekerėjų, ir iš jo pasekėjų..