
Dulkių siurblio istorija.. ... 1869 m. Čikagos išradėjas Ivesas McGaffey sukūrė pirmąjį mechaninį dulkių siurblį, pavadintą „Whirlwind“. Jis veikė rankiniu būdu, naudojant oro siurblį, tačiau buvo nepatogus naudoti..
Tad.. kaip atpažinti tikrą gintarą? - tikro gintaro atpažinimas yra svarbus, norint įsitikinti, kad turite autentišką Baltijos gintarą, o ne imitaciją. Štai 10 būdų, kaip atskirti tikrą gintarą nuo netikro:
1. Plūduriavimo testas
Kaip atlikti: Į stiklinę vandens įpilkite druskos (maždaug 1 dalis druskos ir 2 dalys vandens). Tikras gintaras plūduriuos, o netikras (pvz., plastikas ar stiklas) nuskęs.
Kodėl veikia: Tikras gintaras turi mažą tankį, todėl jis plūduriuoja sūriame vandenyje.
2. UV šviesos testas
Kaip atlikti: Apšvieskite gintarą UV lempa. Tikras gintaras švytės mėlynai arba žalsvai, o netikras dažnai neturės jokio švytėjimo.
Kodėl veikia: Gintaras turi unikalią fluorescenciją, kurią galima pamatyti UV šviesoje.
3. Kvapo testas
Kaip atlikti: Šildykite gintarą (pvz., trindami jį į audinį arba šildydami švelniai virš liepsnos). Tikras gintaras skleis švelnų medžio dervos kvapą, o netikras gali kvepėti plastiku.
Kodėl veikia: Gintaras yra natūrali derva, todėl šildant jis skleidžia specifinį kvapą.
4. Statinės elektros testas
Kaip atlikti: Trinkite gintarą į vilnonį audinį ir pritraukite mažus popieriaus gabalėlius. Tikras gintaras sukurs statinį elektros krūvį, o netikras – ne.
Kodėl veikia: Gintaras turi gebėjimą generuoti statinį elektros krūvį.
5. Kietumo testas
Kaip atlikti: Tikras gintaras yra minkštas (2–2,5 pagal Mohso skalę), todėl jį galima švelniai subraižyti vario moneta. Netikras gintaras (pvz., stiklas) bus daug kietesnis.
Kodėl veikia: Gintaras yra natūraliai minkštas, todėl lengvai subraižomas.
6. Inkluzijų analizė
Kaip atlikti: Apžiūrėkite gintarą per didinamąjį stiklą. Tikro gintaro inkluzijos (pvz., vabzdžiai ar augalai) dažnai atrodo natūraliai, o netikro gintaro inkluzijos gali būti per daug jau "tobulos".
Kodėl veikia: Tikro gintaro inkluzijos yra atsitiktinės ir natūralios.
7. Spalvos ir blizgesio testas
Kaip atlikti: Tikras gintaras turi šiltą, natūralų blizgesį ir spalvų variacijas (nuo geltonos iki rudos). Netikras gintaras dažnai atrodo per daug vienodas.
Kodėl veikia: Gintaras natūraliai turi unikalų spalvų spektrą.
8. Šilumos testas
Kaip atlikti: Šildykite gintarą švelniai virš liepsnos. Tikras gintaras degs lėtai ir skleis dervos kvapą, o netikras (pvz., plastikas) degs greitai ir skleis nemalonų kvapą.
Kodėl veikia: Gintaras yra natūrali medžiaga, kuri degdama skleidžia specifinį kvapą.
9. Tankio testas
Kaip atlikti: Tikras gintaras yra lengvas ir jaučiasi "šiltesnis" nei stiklas ar plastikas. Netikras gintaras dažnai būna sunkesnis ir "šaltesnis".
Kodėl veikia: Gintaras turi mažą tankį ir natūralų šilumos pojūtį.
Jei dar vis abejojate, visuomet galima atlikti 10. Ekspertų patikrą
Kaip atlikti: Nuneškite gintarą pas juvelyrą ar mineralogą, kuris gali atlikti profesionalius testus, pvz., spektrometrą ar cheminę analizę.
Kodėl veikia: Ekspertai gali tiksliai nustatyti gintaro autentiškumą.
Šie metodai turėtų padėti atskirti tikrą gintarą nuo imitacijų. O jei žinote, dar geresnių būdų ar praktiškai išbandytų būdų.. pasidalinkite ir su mūsų svetainės skaitytojais :)
Ir dar..
• Renkant patiems gintarą jūros pakrantėje, vertėtų būti atsargiems.. į gintarą labai panašus gali būti baltasis fosforas, kuris sušilęs gali užsiliepsnoti ir sukelti labai rimtus nudegimus. Beto, vertėtų paaiškinti vaikams kad gintaro gabaliukai nėra skanūs ir juos negalima laižyti.. nes jei papuls į gintarą panašus baltasis fosforas, gali vaikas ir apsinuodyti, gali atsirasti galvos skausmas, pykinimas ar kepenų skausmas.
• Gintaro gabalėliai gali būti aštrūs.. todėl renkant juos rekomenduojama mūvėti pirštines, kad išvengtumėte įsipjovimų.
• Kai kuriose saugomose teritorijose gintaro rinkimas gali būti draudžiamas, todėl verta pasitikrinti vietinius įstatymus prieš pradedant paieškas.
• Jei gintarą pasiruošėte rinkti arti vandens ir ypač po audrų, svarbu būti atsargiam, kad nenukristumėte į jūrą ar nesusižeistumėte ant slidžių akmenų.
Ar kartais norite pabėgti iš namų į gamtą? Manau kiekvienam toks noras kažkada buvo atsiradęs. Taigi, siūlau užsukti į tinklalapį kuris siūlo paklausyti labai kokybiškų gamtos garsų, bei pačiam susiku..
... išsikarpyti snaigę nėra sudėtinga, tereikia noro, fantazijos ir laiko, tad jei pritrūko fantazijos - snaigių schemos....
... Kaip parašyti laišką Kalėdų Seneliui? tai paprastai didelis vaikų rūpestis prieš šventes... o tai tikrai nesunku padaryti... Nors Kalėdų Senelis turi be galo daug darbo kalėdų metu ir prieš jas....
... Ar žinote, kad laumžirgis yra vienas iš greičiausiai skraidančių vabzdžių.Jis gali išvystyti iki 100 km/h greitį..
... Efektyviausi darbuotojų atrankos metodai nuolat kinta, o šiandien darbuotojų samdoje sparčiai populiarėja specialūs, kandidatams skirti psichologiniai testai. Kandidatų testavimą dažniausiai atlie..
GYVENKIME • sveikai • spalvotai • patogiai • skaniai • draugiškai • stipriai • etiškai • linksmai • pokštaujant • grybaujant • keliaujant • su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu!