» Kada geriau rinktis individualią įmonę, o kada mažąją bendriją?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Verslininkai, kurie užsiima smulkiu ar vidutiniu verslu, noriai renkasi lanksčią juridinę formą – Mažąją bendriją, nes jeigu verslas ima nesisekti, jos nariai rizikuoja tik savo įnašais, o savo kitą turimą turtą apsaugo. O tie verslo atstovai, kurie nori dirbti ir investuoti vieni, steigia individualias įmones, kurios užsiima pačia smulkiausia verslo vykdymo veikla.


https://unsplash.com/photos/empty-conference-room-VM1Voswbs0AKokie yra pagrindiniai skirtumai tarp individualios įmonės ir mažosios bendrijos?

Pagrindinis skirtumas tarp individualios veiklos ir mažosios bendrijos yra tas, kad pirmuoju atveju verslininkas veikia kaip privatus asmuo, todėl jis tiesiogiai savo asmeniniu turtu atsako už prisiimtus ekonominius sprendimus. O mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo, todėl jos nariai neatsako savo turtu už įmonės pasirinktus finansinius įsipareigojimus. Be to, mažoji bendrija gali neturėti samdomų darbuotojų
Aišku individualios įmonės veikla yra paprastesnė, nes nėra reikalo steigti įmonę, formuoti jos valdymo struktūrą, jai užtenka mažų pradinių investicijų, tačiau reikia įvertinti į tai, jog skiriasi individualios įmonės ir mažosios bendrijos apmokestinimo sąlygos ir atsakomybės laipsnis.

Kas gali sudaryti mažąją bendriją?

Nors mažoji bendrija yra laikoma privačiu juridiniu asmeniu, ją sudaryti gali tik fiziniai asmenys. Tokios bendrijos nariu gali tapti bet kuris pilnametystės sulaukęs fizinis asmuo, įnešantis ar įsipareigojantis įnešti atitinkamą įnašą į mažąją bendriją. Omenyje turimi ir naujai į MB priimti nariai, užėmę buvusių narių vietą. Tiesa, mažosios bendrijos narių skaičius yra ribotas. Jų negali būti daugiau negu dešimt.

Kokie dokumentai yra būtini steigiant mažąją bendriją?

Jei mažąją bendriją steigia du ar daugiau steigėjų, pirmiausiai turi būti sudaryta steigimo sutartis, o jeigu tai daro tik vienas steigėjas, tada užtenka sudaryti mažosios bendrijos steigimo aktą. Po to seka MB nuostatų priėmimas. Šie dokumentai leidžia pradėti MB įregistravimą Juridinių registrų centre, sudarydami tam juridinį pagrindą.

Jei sumanėte steigti MB, tai geriausia išeitis – nekvaršinti sau galvos ir šios bendrijos steigimo rūpesčius patikėti profesionalams, kurie šiuo reikalu užsiima jau daug metų. Jų adresas internete toks: https://www.eureka.lt/mb-steigimas.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Birželio 17 d. Pirmadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Adolfa, Adolfas, Adolfina, Adolis, Dauganta, Daugantas, Daugantė, Grigalius, Laura, Vilmantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Atvirukai Helovino proga..... gražūs e-atvirukai helovino (Halloween) proga, tinkantys linksmiems draugams bei priešams :)
Gedimino kalno funikulierius..... Gedimino kalno funikulierius (arba dar vadinamas Vilniaus funikulieriumi) – trumpas geležinkelis su lynine traukle, įrengtas stačiame Gedimino kalno šlaite keleiviams į Gedimino bokštą Vilniuje už
Kaip geriami alkoholiniai gerimai?..... TEKILA: lyžtelėjau – išgėriau – užkandau. KONJAKAS „DRUŽBA“: atidariau – uždariau...