Kaledu eglutes Lietuvoje pradetos placiau puošti nepriklausomybes metais (ypac antrajame jos dešimtmetyje). Šis paprotys ir daugumas eglutes papuošalu atejo iš Vokietijos. Papuošalai buvo stikliniai - ivairios figuros: angelai, seneliukai, kareiveliai, varpeliai, burbulai. Taip pat kabindavo saldainius su spalvotais, blizganciais popiereliais, raudonus obuolius, gražius pyragaicius. Vaikai po Kaledu galedavo "nusiskinti" skanumynus, o žaisliukai buvo padedami kitiems metams. Kadangi eglutes apšviesdavo tikrų žvakučių liepsnelėmis, jos buvo uždegamos tik viena karta - Kuciu vakara po vakarienes. Veliau egles šakos jau buvo per daug išdžiuvusios ir žmones bijodavo gaisro nuo žvakuciu liepsnos. Vokietijoje buvo mada eglutes papuošti Kuciu vakarui, o paskui vel nuimti žaisliukus ir išmesti eglele pirmaja Kaledu diena. Lietuviai šio paprocio nesilaike, ir eglute namuose stovedavo iki Triju Karaliu (oficialios Kaledu laikotarpio pabaigos).
Žinoma, dabartinėse Kalėdose nebegalime rasti daug senųjų papročių, ypač būrimų ir ateities spėliojimų… visgi laikai keičias…žmonės modernėja…tat natūralu, kad modernėja ir švenčių šventimas…sakykim taip …
Visgi, Kalėdos – ko gero pats nuostabiausias metas metuose, apgaubtas paslaptingos nuotaikos, nuoširdžios meilės, geranoriško dėmesio artimiems žmonėms. Ir aišku dauguma nepamiršta parašyti pasveikinimus artimiems žmonėms, parinkdami švelniausius žodžius nors ir internetu ar SMS, kodėl gi ne…greita, patogu, žinoma ir pigu lyginant su laišku – voku, bei su meile paruošia dovanėles, tuo parodydami kokie jie brangūs yra…
Žinoma pasipuočia ir miestai ir gatvės ir parduotuvių vitrinos tiesiog žiba švenčių metu… , juk Kalėdos žinoma ir Naujieji metai labiausiai žmonių pamėgtos šventės….
Tad, nepamirškit šypsotis, nes tuomet šypsosis ir visas pasaulis kartu...