» Sklypai arba ką reikia žinoti prieš pradedant namo statybas

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Namo statybos yra džiaugsmingas savo rezultatais, tačiau iššūkių nestokojantis procesas. Dalis tų iššūkių iškyla dar gerokai prieš statybų pradžią, o sėkmingai juos išsprendus ženkliai palengvinsite sau gyvenimą ateityje. Taip, turime omenyje sklypų paiešką, kuri ne visada yra tokia paprasta kaip galėtų atrodyti. Juk sklypai vertinami pagal eilę kriterijų, tad atradus puikią vietą už patrauklią kainą, dar nereikėtų skubėti dėti parašo ant sutarties – įsitikinkite, kad už gražaus fasado nesislepia eilė „kabliukų“ galinčių gerokai apsunkinti jūsų gyvenimą.


Aplinka svarbu, tačiau tai dar ne viskas

Dauguma NT specialistų juokauja, kad egzistuoja trys pagrindiniai kriterijai renkantis sklypą: vieta, vieta ir dar kartą vieta. Tačiau vieta reiškia kur kas daugiau nei gražus vaizdas pro būsimo namo langą. Visų pirma, svarbus atstumas iki pagrindinių infrastruktūros taškų, tokių kaip pirmosios pagalbos punktas, mokykla ar parduotuvė. Ne ką mažiau svarbus ir susisiekimas, ypač, jei pageidaujate gyventi nuošalesnėje vietoje. Kartą per savaitę iki sodybos galima nudardėti ir duobėtais žvyrkeliais, tačiau kasdienės kelionės iš namų turi vykti sklandžiai ir patogiai.

Sklypai ir jų paskirtys – kodėl nuo to reikia pradėti

Jei jau radote patrauklų variantą ir netgi planuojate susitikimą su pardavėju, vienas iš pirmųjų dalykų, kurio reikėtų pasiteirauti yra sklypo paskirtis. Dažniausiai susiduriama su žemės ūkio, sodų bendrijos, komercine ar reakreacine paskirtimi, kuri yra nustatoma teritorijų planavimo metu.

Pirkėjui tai yra svarbu todėl, kad ne visose žemėse galima statyti gyvenamuosius namus, o tokiam tikslui labiausiai tinka namų valdos sklypai. Įprastai, jiems jau būna paruošti namui reikalingų komunikacijų projektai, todėl namų valdos sklypai yra brangesni, bet įvertinus kiek laiko ir pastangų jums kainuotų paskirties keitimas (kuris įmanomas ne visais atvejais) bei kiti su tuo susiję darbai, didelė tikimybė, kad labiau apsimoka įsigyti būtent namų valdą.

Vargas dėl vandentiekio?

Jau klasika tapusi situacija, kai skelbime nurodoma, kad sklypas parduodamas su visomis reikalingomis komunikacijomis, o realybėje paaiškėja, kad viskas randasi „už trijų sklypų į kairę per kelią“. Taigi, kitas svarbus klausimas pardavėjui, būtų dėl techninių sąlygų komunikacijų išvedimui, kurios leis jums tiksliai suprasti kur ir kaip galėsite prisijungti prie visos infrastruktūros.
Turėkite omenyje, kad nors prisijungimas prie elektros tinklo yra santykinai paprastas, tačiau savarankiškai įrengti vandentiekio ir kanalizacijos sistemas yra gerokai sudėtingiau ir, be abejo, brangiau. Tokioje situacijoje galimas sprendimas yra artezinis gręžinys, tačiau geriau pradėti nuo pokalbio su kaimynais – jie greičiausiai irgi susidūrė su šiomis problemomis, tad didelė tikimybė, kad galės pasiūlyti jums ir sprendimo būdą.

Sklypai tikrovėje ir sklypai dokumentuose

Išoriškai, du šalia esantys sklypai gal ir atrodys vienodai, tačiau jų teisinė padėtis gali skirtis iš esmės. Jei sklypas suformuotas pagal detalųjį planą jums svarbu su juo susipažinti, nes čia pamatysite visus svarbiausi jūsų ir kaimyninių sklypų duomenis. Svarbus ir žemės sklypo planas, pagal kurį galite įvertinti jo ribas, sužinosite ar buvo atlikti kadastriniai matavimai.

Specialistai taip pat rekomenduoja išsiimti naujausią žemės nuosavybės pažymėjimą, kuriame pamatysite ar sklypas nebuvo areštuotas arba įkeistas. Galiausiai, patikrinkite sklypo statusą Registrų centre ir pasidomėkite ar jis nėra saugomoje teritorijoje, nes tai gali gerokai sujaukti tolimesnius jūsų planus.

Žemės ypatumai

Sklypai yra žemė, todėl įsigijant mums turėtų vienodai rūpėti ne tik jos išorė, bet ir vidus. Grunto sudėtis turi didelę įtaką namo statybai, o jei tiksliau, tai jo pamatų tipui ir kainai. Geologiniai tyrimai parodys grunto tvirtumą, išsamią sudėtį, vandenų lygį. Pagal šiuos duomenis paaiškės ar reikalingas drenažas, taip pat spręsis pamatų gylis bei rūsio įrengimo galimybės.

Ne mažiau svarbus ir sklypo reljefas, mat kalvotam arba šlaitiniam sklypui reikės papildomų sprendimų. Tačiau dėl per daug nerimauti neverta – jei įvertinus visus niuansus jaučiate, kad ši vieta jums ideali, šiuolaikinės technologijos kartu su kūrybingais landšafto elementais padės prisijaukinti gamtiškas kliūtis ir susikurti jaukius namus jūsų svajonių kampelyje.


Ką vertėtų žinoti prieš pradedant namo statybas?

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Liepos 13 d. Šeštadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Anakletas, Anys, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Kleopatra, Rikantas, Rikantė, Rykantas, Rykantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Kokias pramogas lankytojams siūlo Kauno MEGA?..... Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ rodomi cinamon filmai šiuo metu labiausiai tenkina fantastinių ir siaubo filmų mėgėjų pageidavimus, o mažųjų žiūrovų laukia pas juos sugrįžęs mielasis ...

Kokie yra šilumos siurblių oras-oras privalumai?..... Ieškant efektyvesnių ir universalesnių namų klimato sprendimų, oras-oras šilumos siurbliai yra revoliucinė technologija. Šios sistemos, ypač pritaikytos įvairiam Lietuvos klimatui, ne tik vėsina...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Juokingi, linksmi tostai..... Žmonės skubėdami daro klaidas. Tad išgerkime lėtai, kad nesuklystume!
Žilvinas Žvagulis..... Vo pasakyk, ar tu ateisi, Suklykus pempe ant dirvono? Aš tau runkelę vel išteisiu, Ir mūsų meilė bus be muonų..
E-atvirukai TIK moterims..... gražūs ir šilti e-atvirukai, skirti tik moterims įvairiausiomis progomis ir bet kokiam skoniui - sveikink ir būsi pasveikintas :))