Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Sielai » Maldos namai » Bažnyčios » Aukštaitija » Pasvalio rajono savivaldybė


Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiaPasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia © Vilensija | Wikipedia

Tai bažnyčia stovinti Pasvalyje, prie Lėvens ir Svalios santakos. Turi baroko ir istoristinių bruožų. Didysis kunigaikšis Aleksandras Jogailaitis 1497 m. dovanojo kunigo Jono Groto pradėtai statyti bažnyčiai žemės ir leido kurti miestą.

1498 m. J. Grotas paskirtas pirmuoju Pasvalio klebonu. 1580 m. dvaro valdos skirtos Vilniaus kapitulai. Bažnyčia turėjo jurisdiką miestelyje ir 2 kaimus. Vilniaus kapitula bažnyčią perstatė. Jai 1775 m. priklausė Karkliškių ir Šlamu kaimai. 1776 m. sudegė. Nuo 1773 m. veikė parapinė mokykla.

1779–1787 m. pastatyta nauja mūrinė bažnyčia. Ji buvo stačiakampio plano (34 × 17 m), be bokštų. 1851 m. bažnyčią konsekravo vyskupas Motiejus Valančius. Klebono prelato Vlado Dambrausko rūpesčiu 1885–1887 m. bažnyčia padidinta, pristatyti bokštai. Buvusi bažnyčia paversta vidurine nava su presbiterija.

1902 m. įsigyta naujų Kryžiaus kelio stočių paveikslų. 1904 m. klebono J. Banevičiaus iniciatyva išmūryta prieglauda. Tarp bažnyčios ir klebonijos nutiestas tiltas per Lėvenį. Pastatyta mūrinė varpinė (joje 3 varpai), įsteigta parapijos bibliotekėlė. 1911–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. Jam valdžia 1911 m. neleido įsteigti bibliotekos - skaityklos.

1926–1929 m. ištiesinta, paaukštinta šventoriaus tvora. Po 1933 m. gaisro bažnyčia suremontuota. 1933 m. įsteigta altarija.

Bažnyčia turi baroko ir istoristinių bruožų, stačiakampio plano (40 × 30 m), su 5 priestatais, dvibokštė. Vidus 3 navų, atskirtų pilioriais. Yra 5 altoriai. Šventoriaus tvora tinkuoto mūro.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Pasvalio dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Pasvalio rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Vytauto Didžiojo a. 5 LT–39149 Pasvalys
Tel: (451) 5 24 00
Kaip nuvykti? Waze, Google Maps

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais: 9.00, 11.00, 18.00 val.
Šeštadieniais: 8, 18.00 val. bei pagal susitarimą
Šiokiadieniais: 8, 18.00 val.

ATLAIDAI:
Šv. Jono Krikštytojo (titulo) – birželio 24 d. (keliama į sekmadienį po 24 d.)
Šv. Onos – liepos 26 d. (keliama į sekmadienį po 26 d.)
Rožinio Švč. M. Marijos – spalio 7 d. (keliama į sekmadienį po 7 d.)



  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose

Siūlome pasidairyti..

Kuo ypatingos plieninės krosnelės?

Kuo ypatingos plieninės krosnelės?... Šiais laikais meistrų, mūrijančių krosnis, sutikti tenka retai, tačiau įvairūs židiniai ir šildymo krosnelės vis dar išlieka itin populiarūs tarp gyventojų. Ðildymas malkomis vilioja dėl savo ekon..

Aktualijos » VERTA žinoti

Paskolos pagal skirtingus poreikius

Paskolos pagal skirtingus poreikius... Paskola gali būti puikus sprendimas norint įsigyti ar renovuoti būstą, taip pat pradedant ar plėtojant savo verslą, žemės ūkiui ar kitiems poreikiams. Su paskola norimi tikslai pasiekiami žymiai g..

Aktualijos » VERTA žinoti

Faktai apie kates

Faktai apie kates... Ar žinote, kad glostant katę, galima sumažinti kraujospūdį.O šių gyvūnėlių murkimas taip teigiamai veikia mūsų psichiką, kad gali nuslopinti netgi stiprų stresą, padėti užmigti...

Įdomybės » FAKTAI

Kaip skirtingo žanro filmai veikia žmones?

Kaip skirtingo žanro filmai veikia žmones?... Filmai pagal žanrus šiuo metu yra taip susipynę, kad sunku konkrečiai nustatyti, koks filmas kokiam žanrui priklauso. Be to, per daugiau nei šimtą egzistavimo metų vieni kino žanrai, kaip ir žmonė..

Aktualijos » VERTA žinoti

Vaikiška lova: ką verta žinoti prieš perkant?

Vaikiška lova: ką verta žinoti prieš perkant?... Vaikui skirta lova turi būti tvirta ir stabili, tvirtinimo elementai nepriekaištingai atlikti savo funkciją, o apdailai naudojamos medžiagos sudėtyje neturėti kenksmingų medžiagų. Saugumo kontekst..

Aktualijos » VERTA žinoti

Žodžio Varlė simbolika

Žodžio Varlė simbolika... Lietuvoje varlės dažnai laikomos gamtos harmonijos simboliu, todėl jų buvimas šalia namų ar sodybų laikomas geru ženklu, rodantis sveiką ekosistemą..

Įdomybės » ŽODYNAI


GYVENKIME • sveikaispalvotaipatogiaiskaniaidraugiškaistipriaietiškailinksmaipokštaujantgrybaujantkeliaujant • su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu!