» Marikonių koplyčia–mauzoliejus

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Marikonių koplyčia–mauzoliejusTai koplyčia stovinti Svėdasų miestelyje, Anykščių rajone. Priklauso Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios su varpine ir koplyčios kultūros paminklų kompleksui, į Kultūros vertybių registrą įrašytam 1992 m. Tai vienas ryškiausių romantizmo neogotikos statinių Lietuvoje.

Svėdasų koplyčios istorija skaičiuojasi nuo 1848 m., kai vienas Svėdasų valdytojų italų kilmės grafas Liucijonas Marikonis šventoriuje pastatė mūrinę grafų Marikonių (Morikonių) šeimos koplyčią-mauzoliejų pagal Georgo Vernerio projektą. Gausiai ornamentuota koplyčia, sakoma, buvo miniatiūrinė vienos Italijos bažnyčios kopija. Šios koplyčios požemiuose ilsisi dviejų grafo L. Marikonio žmonų ir paralyžiuotos dukros palaikai.

Koplyčia per karus, pokarių suirutes, sovietmečiu vandalų ne kartą buvo plėšiama, niokojama, mirusiųjų palaikai niekinami. Ilgus dešimtmečius ši koplyčia buvo paversta paprasčiausiu sandėliu, čia buvo laikomos statybinės medžiagos, bažnytiniai reikmenys.

Atgimimo metais koplyčia buvo sutvarkyta, požeminiai rūsiai užmūryti. Jos durys buvo atvertos visuomenei – žmonės čia jau galėjo pasimelsti, pasidairyti po vidų. Klebonas kun. Vydas Juškėnas pasirūpino, kad senoji grafų koplyčia taptų Padėkos koplyčia. Visi norintieji dabar gali čia ant specialios pakylos uždegti žvakelę ir pasimelsti.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Svėdasai [3]
Adresas: Alaušo g. 4, 29352 Svėdasai, Svėdasų sen., Anykščių r. sav.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Aukštos kokybės laistymo įranga sodui..... Laistymo patogumą visiškai lemia naudojama įranga. Jeigu laistymo įranga sena, susidėvėjusi, kasdienis laistymas gali tapti kone vargu. Ir priešingai – nauja, dar didesniam patogumui pritaikyta la
Atvirukai žiemos proga..... gražūs ir šilti e-atvirukai žiemos proga - primink draugams, kad jau žiema ir nesvarbu ar balta ar juoda - šiltas e-atvirukas visuomet pradžiugins kiekvieną :)
Kam priklauso Antarktida?..... pasirodo klausimas nėra toks kvailas. Jei juokais, Antarktida priklauso pingvinams ir mokslui. Jei rimtai