» Žeimelio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žeimelio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Žeimelio miestelyje, Beržtalio (Yslykio kairiojo intako) kairiajame krante. Žeimelio ir Glėbavo Geručių dvaro savininkas latvis liuteronas Peteris Petrauskas, pagerbdamas savo žmoną katalikę, 1826 m. pastatė akmenų mūro bažnyčią.

Kunigas Jurgis Juškevičius 1863 m. valdžios apkaltintas sukilėlių rėmimu ir 11 mėn. kalintas Telšių kalėjime. Žeimelio savininkas Livenas 1877 m. prašė įsteigti parapiją. Jis įsipareigojo dovanoti mūrinį namą klebonijai, 30 dešimtinių žemės ir kasmet mokėti po 100 rb būsimam klebonui.

Valdžia sutiko, bet pareikalavo panaikinti Lauksodžio filiją ir Kriukų parapiją. Vyskupui nesutikus su tokiomis sąlygomis, Žeimelio parapija neįsteigta. Per Pirmąjį pasaulinį karą išvežti du varpai. Bažnyčią 1928 m. konsekravo arkivyskupas Juozapas Skvireckas.

Bažnyčia turi klasicizmo bruožų, stačiakampio plano, vienabokštė, su pusapskrite apside. Vidus 3 navų. Šventoriaus tvora akmenų mūro.

Vyskupija: Šiaulių vyskupija.
Dekanatas: Pakruojo dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Pakruojo rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Žeimelis [2]
Adresas: Bauskės g. 3A, LT-83375, Žeimelis, Žeimelio sen., Pakruojo r. sav.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais – 10.00 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atsiprašymo žodžiai..... Atleisk, Kad aš tavimi tikėjau... Mylėjau taip, kaip aš mokėjau... Dabar tariu aš tau sudie ir aš prašau - Neskaudink man širdies
Įspūdingos mozaikos iš obuolių..... Manoma, kad ~1980 metais ūkininkas Helge Lundstrom, norėdamas padidinti nacionalinės žemės ūkio pramonės prestižą sugalvojo obuolių mozaikas, tad paveizėkime :))
Atvirukai - 100 žiedų..... gražūs e-atvirukai su gėlėmis, tema - 100 žiedų tik Tau, tinkantys bet kokia proga ir be progos :)