» Alytaus Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Alytaus Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia
Alytaus Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos bažnyčia © Wikipedia

Tai bažnyčia stovinti Alytuje. Tai naujausia Alytaus bažnyčia. Pradėta statyti 1991 m. ir pastatyta 2000 m. Bažnyčios eksterjero stilius būdingas skandinaviškoms bažnyčioms.

Apie naujos bažnyčios Alytuje statymą pradėta rūpintis 1988 m. Tada įkurtas Alytaus Vidzgirio religinės bendruomenės bažnytinis komitetas. Jos nariai tuo metu priklausė vienintelei Alytaus mieste Vilkaviškio vyskupijos Šv. Angelų Sarbų parapijai. Šios parapijos klebonas buvo kun. Pranas Račiūnas. 1989 m. spalio 30 d. Alytaus dekanu ir šv. Angelų Sargų parapijos klebonu paskiriamas kunigas salezietis Petras Dumbliauskas, kuris suteikė parapijai „Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos“ titulą ir rūpinosi parapijos namų statyba.

1991 m. spalio mėn. pradėti naujos bažnyčios statybos pirmieji darbai tiesiant komunikacijas. 1992 m. spalio mėn. įvyko bažnyčios kertinio akmens pašventinimas. 2001 m. rugpjūčio 26 d. naujai pastatytą bažnyčią, šv. Mišias aukojant 23 kunigams, pašventino ir konsekravo vyskupas Juozas Žemaitis.

Bažnyčios eksterjero stilius būdingas skandinaviškoms bažnyčioms. Bažnyčios projekto autoriai – architektai Kęstutis Kisielius, Kęstutis Pempė, Gytis Ramunis.

Vyskupija: Vilkaviškio vyskupija.
Dekanatas: Alytaus dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Alytaus miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Alytus [6]
Adresas: Jurgiškių g. 4, LT-63131 Alytus

Pamaldos:
Šv. MIŠIOS:
Sekmadieniais – 8, 10 ir 18 val.
Šiokiadieniais – 18 val.
Šeštadieniais – 10 ir 18 val.
Išpažintys klausomos pusvalandį prieš šv. Mišias, sekmadieniais ir šv. Mišių metu bažnyčioje.
Švč. Sakramento adoracija – pirmaisiais mėnesių sekmadieniais po 10 val. šv. Mišių ir pirmaisiais mėnesių penktadieniais po 18 val šv. Mišių.
Gegužinės pamaldos – sekmadieniais 9.40 val., šiokiadieniais ir šeštadieniais 17.40 val.
Birželinės pamaldos – sekmadieniais 9.40 val., šiokiadieniais ir šeštadieniais 17.40 val.
Rožinio malda – 9.20 val., šiokiadieniais ir šeštadieniais 17.20 val.

ATLAIDAI:
Švč. M. Marijos Krikščionių Pagalbos – gegužės 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį),
Šv. Simono ir Judo Tado – spalio 28 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Eglutės papuošalai iš kankorėžių..... ... įvairių kalėdinių žaisliukų iš kankorėžių rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdinėms dekoracijoms..
Žmonės kalba :: Nėr kam dirbti... o ar tikrai?..... Žmonės kalba, kad nėra kam dirbti, tad paskaičiavom.. paaiškėjo... kad visgi yra, taigi susiimk.. į mus žiūri visas pasaulis...
Eilėraščiai apie mirtį..... Saulėlydį rausvą lydėjo, Užgesdamos akys karių. Daugiau jie, daugiau neregės jau, Vakario dangaus žiburių...