» Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė
Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė © Laima

Tai vienintelė sentikių cerkvė Kaune, Žaliakalnio rajone, ties Kapsų ir Širvintų gatvių sankryža. Šalia iškilusi Žaliakalnio progimnazija. Pastatas vieno aukšto, su centriniu bokštu pietvakariniame fasade, stačiakampio plano (ilgis 19 m, plotis 12, m, aukštis 5 m).

Cerkvė statyta kaip Kauno sentikių religinės bendruomenės (Lietuvos senųjų stačiatikių pomorų bažnyčios) maldos namai. Statyba užtruko kiek ilgiau nei metus – nuo 1905 m. balandžio mėn. iki 1906 m. gegužės mėn. Pašventinta Šv. Mikalojaus (gegužės 22 d). Pirmojo pasaulinio karo metais uždaryta, dalis tikinčiųjų pasitraukė į Rusijos gilumą.

Iki 1940 m. bendruomenei priklausė sklypas su cerkve, mediniu namu, dviem ūkiniais pastatais ir mūrine bendruomenės mokykla. 1940 m. turtas nacionalizuotas.

2006 m. gegužės 22 d. paminėtas cerkvės 100 metų pašventinimo jubiliejus. 2007 m. spalio 24 d. cerkvė įrašyta į LR kultūros vertybių registrą.

2013 m. gegužės 30 d. cerkvėje kilo gaisras, išdegė dalis stogo, sudegė arba buvo sugadinta nemažai vertingų kultūros vertybių: ikonų, kryžių, senovinių knygų.

Naujieji cerkvės kupolai buvo užkelti ir pašventinti po metus trukusių darbų – 2014 m. gegužės mėn. Di­džio­jo ku­po­lo pa­grin­das, sve­rian­tis tris to­nas, ant cerk­vės už­kel­tas pir­miau­sia. Ta­da ant vir­šaus su­mon­tuo­tas vie­na to­na leng­ves­nis ku­po­las. Ne­to­li jo įtaisytas 700 ki­log­ra­mų sve­rian­tis ma­ža­sis ku­po­las. Kupolai pa­ga­min­ti iš ne­rū­di­jan­čio plie­no, deng­ti itin ver­tin­gu auk­so at­spal­vį su­tei­kian­čiu ti­ta­no ok­si­du. Šis darbas atliktas Vol­go­dons­ke (Rusija). Pro­jek­ta­vi­mo, de­ri­ni­mo, ga­my­bos dar­bai už­tru­ko pus­me­tį. Dar dvi sa­vai­tes ku­po­lai rink­ti Lie­tu­vo­je.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Širvintų g. 19, 50174 Kaunas, Kauno m. sav.

Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė nuotraukose:

Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: © Laima | www.ltvirtove.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kalėdų istorija..... Tai senoji Saulės grįžimo šventė, kuri buvo žinoma daugelyje prieškrikšcioniškųjų Europos tautų. Tai žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia..
Faktai apie bučinius..... Ar žinote, kad aistringas bučinys, kuris statistiškai tęsiasi apie 90 sekundžių, skatina širdies plakimą, padidina pulsą ir hormonų kiekį kraujyje, o tai pasirodo, sutrumpina gyvenimą viena minute
Faktai apie lapes..... Lapių uodega ne tik padeda joms išlaikyti pusiausvyrą, bet ir sušildo esant žemai temperatūrai, taip pat manoma, kad naudojama kaip bendravimo priemonė tarp savo gentainių