» Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė
Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė © Laima

Tai vienintelė sentikių cerkvė Kaune, Žaliakalnio rajone, ties Kapsų ir Širvintų gatvių sankryža. Šalia iškilusi Žaliakalnio progimnazija. Pastatas vieno aukšto, su centriniu bokštu pietvakariniame fasade, stačiakampio plano (ilgis 19 m, plotis 12, m, aukštis 5 m).

Cerkvė statyta kaip Kauno sentikių religinės bendruomenės (Lietuvos senųjų stačiatikių pomorų bažnyčios) maldos namai. Statyba užtruko kiek ilgiau nei metus – nuo 1905 m. balandžio mėn. iki 1906 m. gegužės mėn. Pašventinta Šv. Mikalojaus (gegužės 22 d). Pirmojo pasaulinio karo metais uždaryta, dalis tikinčiųjų pasitraukė į Rusijos gilumą.

Iki 1940 m. bendruomenei priklausė sklypas su cerkve, mediniu namu, dviem ūkiniais pastatais ir mūrine bendruomenės mokykla. 1940 m. turtas nacionalizuotas.

2006 m. gegužės 22 d. paminėtas cerkvės 100 metų pašventinimo jubiliejus. 2007 m. spalio 24 d. cerkvė įrašyta į LR kultūros vertybių registrą.

2013 m. gegužės 30 d. cerkvėje kilo gaisras, išdegė dalis stogo, sudegė arba buvo sugadinta nemažai vertingų kultūros vertybių: ikonų, kryžių, senovinių knygų.

Naujieji cerkvės kupolai buvo užkelti ir pašventinti po metus trukusių darbų – 2014 m. gegužės mėn. Di­džio­jo ku­po­lo pa­grin­das, sve­rian­tis tris to­nas, ant cerk­vės už­kel­tas pir­miau­sia. Ta­da ant vir­šaus su­mon­tuo­tas vie­na to­na leng­ves­nis ku­po­las. Ne­to­li jo įtaisytas 700 ki­log­ra­mų sve­rian­tis ma­ža­sis ku­po­las. Kupolai pa­ga­min­ti iš ne­rū­di­jan­čio plie­no, deng­ti itin ver­tin­gu auk­so at­spal­vį su­tei­kian­čiu ti­ta­no ok­si­du. Šis darbas atliktas Vol­go­dons­ke (Rusija). Pro­jek­ta­vi­mo, de­ri­ni­mo, ga­my­bos dar­bai už­tru­ko pus­me­tį. Dar dvi sa­vai­tes ku­po­lai rink­ti Lie­tu­vo­je.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kauno miesto savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Kaunas [49]
Adresas: Širvintų g. 19, 50174 Kaunas, Kauno m. sav.

Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė nuotraukose:

Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: Laima  Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: Laima  Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: Laima  Kauno Šv. Mikalojaus Stebukladario sentikių cerkvė | Autorius: Laima  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Victor Molev menas..... Victor Molev - menininkas gimęs 1955 Rusijoje, 1990 metais emigravęs į Izraelį, baigęs architektūrą, tačiau dirbo ne tik architektu, bet ir teatro tapytoju. Šiuo metu gyvena Kanadoje. Menininko pa
Keisčiausi sekso įstatymai pasaulyje..... vieno žmogaus kvailystės - vargina, grupės žmonių - baugina. O kai kvailystė dar ir įstatymu tampa - pritrūksta žodžių. Bet, toks tas jau gyvenimas, kartais absurdiškas
Sveikinimai bet kokiai progai..... Žmogaus gyvenimas - Tai siekiai, išsipildymai, troškimai.. Bet du gyvenimus gyvena moteris,- Jos rūpesčių, sunkumų nieks nežino. Ji bėga, lekia- taip ir liks. Per amžius buvo taip, kad be jos rank