» Kaip sutaupyti degalų?

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Taupymas

• Maži automobiliai paprastai yra daug ekonomiškesni, kalbant apie kuro sunaudojimą. Dėl to, mažesni automobiliai sutaupo 6 litrus kuro šimtui kilometrų, tuo tarpu, šį skaičių reiktų padvigubinti, jei kalbėtumėme apie didelį automobilį.

• Automobilis turi būti reguliariai prižiūrimas. Pakeiskite tepalus, kai automobilis Jus "įspėja" apie tai. Kuro sąnaudas iki 4 proc. gali padidinti tiek oro trūkumas, tiek perteklius. Specialistai rekomenduoja padangų slėgį padidinti 10 proc. virš reikalaujamos normos. Daugumai modelių pats taupiausias variklio režimas: 1500-2000 (benzininiams varikliams) ir 2000-2500 (dyzeliniams varikliams). Rekomenduojama patikrinti oro filtrą, kadangi purvinas filtras riboja oro patekimą į variklį ir tai lemia padidėjusias degalų sąnaudas. Pakeitus užsiteršusį oro filtrą nauju galima sutaupyti iki 10 procentų degalų


• Taip pat, pasak patyrusių vairuotojų, geriau naudoti mažo klampumo sintetinius arba pusiau sintetinius variklio tepalus. Tokie tepalai palyginus su mineraliniais padeda sunaudoti iki 6 proc. mažiau kuro.


• Reikėtų pilti tik tinkamos markės benziną, kuris nurodytas arba vidinėje degalų bako dangtelio pusėje arba automobilio eksploatacijos instrukcijoje. Mažesnio oktaninio skaičiaus benzinas žalingas automobiliui, nes jo įpylus variklis ima dirbti su pertrūkiais ir tai mažina jo galią“,


• Automobilis turi būti kuo lengvesnis. Tikriausiai jau spėjote įsitikinti, kaip sudėtinga automobiliui įsibėgėti, kuomet jis pilnas žmonių. Papildomas svoris padidina sunaudojamo kuro kiekį, būtent dėl ko turėtumėte vengti vežti automobiliu daiktus, kurių Jums iš tiesų nereikia.


• Išjunkite variklį, jei laukiate ilgiau, nei dvi minutes ir atrodo, jog laukimas užtruks, palaukite draugės, kuri, žinote, vis dar plaunasi galvą, išjungtu varikliu. Papuolę į eismo spūstį, taip pat atsipalaiduokite ir laukite (sunaudodami daug mažiau kuro), kol spūstis pajudės.


• Vairuokite ramiai ir saugiai. Staigus stabdymas ir greitinimas, kurie primena lenktynes, smarkiai padidina kuro sunaudojimą, kadangi automobilio variklis smarkiausiai dirba tuomet, kai jis greitėja, o ramiausiai - tuomet, kai važiuojama ramiai ir ištisai. Patyrusieji vairuotojai, siūlo didinti greiti pamažu, laiku perjungti pavaras, pradėti kelionę ilgai „nešildant“ automobilio variklio.


• Kai kurie žmonės naudoja būtent pigiausią kurą, važiuodami iki kito miesto galo. Tai nėra labai protinga, kadangi šitaip važiuodami jie sunaudoja tiek kuro, kad kelias iki degalinės ir atgal jiems kainuoja daugiau, nei pakeliui pripildžius baką kiek brangesniu kuru.


• Oro kondicionieriaus, bei padidintas elektros naudojimas padidina kuro sąnaudas. Galinga audio-sistema, sėdinių šildymas, langų ir veidrodėlių šildymas, papildomi apšvietimo įrenginiai padidina kuro sąnaudas. Apskaičiuota, kad vidutiniškai, kiekvienas kW elektros naudojamos automobilyje kainuoja 1litrą benzino per valandą.


• Trasoje sąnaudos yra mažesnes, o „taupiausias greitis“, kai pavara yra įjungta aukščiausia, o variklio apsukos, yra truputi mažesnes, už aukščiau nurodytus. Daugeliui automobilių, toks greitis yra 70-80km/h


• Labai smarkiai padidina kuro sąnaudas „stogo-bagažinės“, ypač važiuojant dideliu greičiu. Atidaryti langai ir liukai taip pat kenkia mūsų piniginei (liečia tai taip pat didelio greičio). Čia tikriausiai patarimas tik vienas, naudotis stogo-bagažinėmis tik prireikus, o važinėjant dideliais greičiais palikti tokią įrangą namie arba garaže.


• Kai prie automobilio prijungiama priekaba, labai svarbu, kad visose padangose būtų vienodas slėgis ir pilnai atitiktų automobilio apkrovą. Tai padės sumažinti riedėjimo pasipriešinimą.


• Degalų sąnaudas lemia ir oro sąlygos – lietingu laikotarpiu dėl padidėjusios oro drėgmės ir riebesnio degiojo mišinio, degalų sąnaudos padidėja iki 15 proc.


• Žinoma pats geriausias taupymas - tai automobilį pakeisti į visuomeninį transportą arba susirasti bendrakeleivių arba keisti į dviratį, ar tiesiog keisti į keliones pėščiomis. Juk pasivaikščiojimas pėsčiomis arba pasivažinėjimas dviračiais padeda taupyti ne tik pinigus, bet ir gerina sveikatą.

R E K O M E N D U O J A M E
Spalvotos katės

..... kai kačių šeimininkai pameta protą.. tad, kačių savininkų keista išmonė, o gal tiesiog kvailystė

Kaip supakuoti, suvynioti dovanas?

..... idėjos, kaip tą padaryt paprastai, greitai ir gražiai ir aišku be didelių išlaidų..

Kaip palengvinti pirmadienio kančias?

..... keli patarimai, kurie padės, kad ši diena prabėgtų lengviau, beto jie tinka bet kuriai dienai ne tik pirmadieniui

• 2020 Birželio 2 d. Antradienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Auksė, Ąžuolas, Ąžuolė, Ąžuolis, Erazma, Erazmas, Eugenijus, Ligija, Ligita, Ligitas, Marcelinas, Razma, Razmas, Žilvitis,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Aukščiausi pasaulio pastatai..... Tai ar žinote kur pastatytas pats aukščiausias pastatas pasaulyje? Nežinote.. siūlome dirstelti.. aukščiausių pastatų pasaulyje dešimtukas, nors aišku laikas nestovi vietoje ir dangoraižiai dygsta...

Atvirutė - gėlytė..... siūlome pasigaminti atvirutę - gėlytę savo rankomis. Mes darėme naujųjų metų progai, bet belankstant sumąstėme, kad ši atvirutė simbolizuoja gyvybę ir tiktų bet kokiai progai ir gimtadieniui ir ma...

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro....

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie faktus biblijoje..... Žmogus, kurio plaukai svėrė apie 3 kg, kai juos kartą per metus nukirpdavo - 2 Sam.14,26
Mintys apie šunis..... Šuniui nusispjauti į gražias mašinas, pinigus, didelius namus. Šuniui vis vien, ar tu esi turtingas ar vargšas. Protingas ar kvailas. Atiduok jam savo širdį ir jis tau atiduos savąją..
E-atvirukai - Kvietimas..... gražūs e-atvirukai - kvietimai, tinkantys ir mylimiems žmogeliukams ir priešams, jei aišku priešą norite matyt akių horizonte :))