» Panemunės tiltas

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Tiltai


Panemunės tiltas © Wikipedia | 2015


Ilgis: 273 m
Tai tiltas per Nemuną Kaune, jungiantis Žemuosius Šančius ir Panemunę.

Pirmasis tiltas tarp Panemunės ir Šančių buvo medinis, pastatytas 1916 metais okupacinės vokiečių kariuomenės.

1916 m. okupacinė vokiečių kariuomenė tarp Panemunės ir Šančių pastatė pirmąjį laikiną medinį tiltą. Tai buvo septynios lengvo tipo santvaros po 37 m ilgio ant medinių polių.

1927 m. apie 50 m aukščiau senojo tilto pradėta naujo tilto statyba. Bet 1928 m. balandžio 1 d. pavasarinio potvynio metu viena betoninė atrama nugriuvo, į upę nukrito dvi metalinės santvaros. Griūties metu ant tilto buvusiems žmonėms pavyko išsigelbėti.

Vėliaus atstatytas tiltas, 1941 m. birželio 23 d. atsitraukiančios sovietų kariuomenės buvo susprogdintas. 1954 m. vasario mėn. organizacija „Mostopojezd 446“ pradėjo sugriauto tilto atstatymo darbus, kuriuos baigė tik 1957 metais.

2012 m. lapkričio 15 d. dėl avarinės tilto būklės buvo nugriautas, susprogdinant bei sutrupinant betonines sijas.

2015 m. spalio 30 d. iškilmingai atidarytas naujasis Panemunės tiltas. Tilto statyba kainavo apie 30 mln. eurų, o dėl finansavimo sutrikimų darbai užtruko trejus metus.

Dabar Lietuvoje!

2023-03-26 01:50:17

• 2023 Kovo 26 d. .

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Arbutas, Emanuelė, Emanuelis, Feliksas, Josvainas, Josvainė, Josvilas, Josvilė, Laimis, Liudgaras, Teklė, Vydmantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip išgyventi didžiąsias metų šventes?..... švenčių metas, puikus laikas prisiminti senus draugus.. vaikystės, mokslo, kiemo ir pan., bei pabandyti juos susirasti, šiais laikas internetas viską.. na beveik, viską suranda :)...

Nuo ko pradėti pradedančiajam siuvėjui?..... Siuvimo medžiagų rūšys yra gana plati tema, apie kurią rašomos ištisos knygos. Vis dėlto, norėdami supažindinti jus su šia tema, nusprendėme parengti įrašą, kuriame apžvelgsime svarbiausius klausi...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

Rumšiškių apžvalgos bokštas..Tai 15 metrų aukščio bokštas Kauno marių regioniniame parke, jo statyba atsiėjo maždaug 90 tūkst. litų ir yra mokamas, į jį įkopti galima tik nusipirkus Rumšiškių liaudies muziejaus bilietą..
Vaikiški eilėraščiai..... Tai džiaugiasi pienės, Tai žiūri broliukai, Oi mirga, oi žaidžia, Gelsvi spinduliukai...
Velykų tradicijos Lietuvos regionuose..... aukštaičiai tikėjo Velykų bobute bei puošdavo Velykų medelį. Skirtinguose rajonuose Velykė skirtingai įsivaizduojama. Daug kur ji nupasakojama kaip miela moteriškė, kuri dailiame vežimėlyje veža v