» Panemunės tiltas

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Tiltai


Panemunės tiltas © Wikipedia | 2015


Ilgis: 273 m
Tai tiltas per Nemuną Kaune, jungiantis Žemuosius Šančius ir Panemunę.

Pirmasis tiltas tarp Panemunės ir Šančių buvo medinis, pastatytas 1916 metais okupacinės vokiečių kariuomenės.

1916 m. okupacinė vokiečių kariuomenė tarp Panemunės ir Šančių pastatė pirmąjį laikiną medinį tiltą. Tai buvo septynios lengvo tipo santvaros po 37 m ilgio ant medinių polių.

1927 m. apie 50 m aukščiau senojo tilto pradėta naujo tilto statyba. Bet 1928 m. balandžio 1 d. pavasarinio potvynio metu viena betoninė atrama nugriuvo, į upę nukrito dvi metalinės santvaros. Griūties metu ant tilto buvusiems žmonėms pavyko išsigelbėti.

Vėliaus atstatytas tiltas, 1941 m. birželio 23 d. atsitraukiančios sovietų kariuomenės buvo susprogdintas. 1954 m. vasario mėn. organizacija „Mostopojezd 446“ pradėjo sugriauto tilto atstatymo darbus, kuriuos baigė tik 1957 metais.

2012 m. lapkričio 15 d. dėl avarinės tilto būklės buvo nugriautas, susprogdinant bei sutrupinant betonines sijas.

2015 m. spalio 30 d. iškilmingai atidarytas naujasis Panemunės tiltas. Tilto statyba kainavo apie 30 mln. eurų, o dėl finansavimo sutrikimų darbai užtruko trejus metus.

Dabar Lietuvoje!

2022-05-21 12:32:44

• 2022 Gegužės 21 d. Šeštadienis.

• Juodojo vandens Tigro metai (iki 2023-01-21).

• Pasveikink varduvininkus: Aldas, Ankantas, Atėnė, Gėlė, Gėliūnė, Kytautas, Kytautė, Kyvainas, Kyvainė, Teobaldas, Vaidevutis, Vaidivutė, Vaidivutis, Vaidys, Valentas, Vydmina,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

6 įkvepiančios idėjos šiltajam sezonui..... Su pavasariu ateina ir noras į kasdienybę įnešti daugiau spalvų, o vienas iš geriausių būdų tai padaryti yra spalvoti papuošalai. Šiuo metu spindintys visur – nuo TikTok’o iki garsiausių Europos m...

Kiaušinių marginimas ciberžole..... šiemet pafantazavome su ciberžole, svogūnų lukštais, kinrožės arbata bei popieriaus gabaliukais.. rezultatas nenuvylė, gavosi tokie kaip ir marmuriniai velykiniai kiaušiniai :))...

Iki leidinys: geriausios akcijos viename kataloge..... Iki leidinys – tai viena patogiausių priemonių, padedančių paprasčiau numatyti būsimus pirkinius, todėl jį visada palanku peržiūrėti dar prieš vykstant į prekybos centrą.....

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

Darbalaukio fonai su arkliais..... arba tapetai - wallpapers arba paprastai kalbant tai kompiuterio ekrano paviršiaus piešinys arba tiesiog paveiksliukas su ateinančių metų simboliu arkliuku..
Mįslės keturgyslės.... paspėliokime.. archyve jau 600 mįslių - visai patogiai padarytas, niekur nesugadintas, bet kasdien turi būt pataisytas. Kas? (3 mįslė - atsakymas tenais)
Optinė iliuzija.... ar gali taip būti? - tai optinių iliuzijų video rinkinukas ...