» Pilvo šokio istorija

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Įdomybės

Pilvo šokis yra apipintas legendomis: • Legenda apie pilvo šokio atsiradimą: vienąkart po jaunos šokėjos apdarais įlėkė bitė, kurią paviliojo merginos aromatas. Kad išsivaduotų nuo įkyraus vabzdžio, mergina ėmė rangytis visu kūnu, energingai judinti klubus ir daryti judesius pilvu.

Taip manoma ir atsirado pilvo šokis.

• Pilvo šokio ritualinė legenda byloja, kad jei žmona kasmet vestuvių metinių dieną šoka šį šokį savo vyrui, vadinasi, ji lieka tokia pat jauna, patraukli ir geidžiama net metams bėgant.


Šokis, įvairiose šalyse vadinamas skirtingai, nors dažniausiai naudojamas Belly dance

• Prancūzai jį vadina „dance du ventre“,
• Graikai - „cifte telli“,
• Turkai - „rakkase“,
• Egiptiečiai - „raks sharki“.

Išties yra ginčinamasi, kur ir kaip šokis atsirado, pagal vieną labiausiai paplitusių versijų šokio gimtine vadinama Azija, būtent čia šis šokis turėjo sakralinę reikšmę. Azijoje pilvo šokis buvo moters motiniško prado garbinimo ceremonijos dalis, šis ritualas buvo atliekamas būsimo kūdikio gimimo garbei.

Pilvo šokis plito Artimųjų ir Vidurinių Rytų šalyse, Viduržemio jūros regione, Graikijoje, Indijoje, Romoje ir apskritai Europoje. Tibeto mirusiųjų knygoje esti keli žodžiai apie šokį, Tibete šis rytietiškas šokis naudotas meditacijos tikslais, Graikijoje – kaip ligonių gydymo priemonė, lydima garsios muzikos ir šūksnių, Indijoje jis pasižymėjo didžiausiu judesių grakštumu ir sklandumu, o čigonai šiam šokiui suteikė aistros.

Rytų moterys šį unikalų šokį atlieka ne tik savo namų svečiams. Jos ritmiškai judina klubus šalia gimdančios kaimynės lovos arba šoka jaunavedžiams, kurie dažnai fotografuojasi delnus sudėję ant šokėjos pilvo. Jis nuo neatmenamų laikų Rytų gyventojams simbolizuoja vaisingumą.

Pilvo šokio istoriją tyrinėjantys istorikai mano, kad jo šaknys glūdi gilioje senovėje, kai buvo itin garbinamas moterų vaisingumas. Jo simbolis – pilvas – buvo garbinamas Graikijoje, Kipre, Artimuosiuose Rytuose, Vakarų Azijoje. Egipte religiniuose ritualuose dalyvavusios pilvo šokėjos, taip pat atlikdavusios ir prostitučių vaidmenį, buvo laikomos garbingomis miestelių pilietėmis. Šiomis dienomis tradicinis pilvo šokis šokamas tik provincijose, o dideliuose miestuose jis jau seniai tapo turistų viliojimo įrankiu.

Yra daugiau nei penkiasdešimt rytietiško šokio stilių, išskiriamos populiariausios kryptys: egiptietiška, libanietiška ir turkiška mokyklos. Pilvo šokio kostiumai nuolat keitėsi pagal mados kryptis. Anksčiau klasikinis variantas buvo diržas ir platus sijonas, dabar merginos gali sau leisti šokti ir su trumpais sijonais, be puošnaus diržo, tačiau, pavyzdžiui, šokėja Kaire gali būti areštuota, jei ji atliks pasirodymą be pusiau perregimo dengiančio pilvą tinklelio.

Tačiau, aišku pilvukas nėra pagrindinis akcentas, svarbiausia pilvo šokyje jaudinančios arabiškos muzikos pojūtis ir plastika, kurią išlavinti sako, įmanoma per kelis mėnesius. Pilvo šokio specifiką sudaro nuolatinė tam tikrų raumenų įtempimo ir atpalaidavimo dinamika.


NAUDA - yra teigiama,

• Pilvo šokis ne tik vilioja, bet ir gerina savijautą – kūnas tampa tvirtesnis, krenta svoris, mažėja rizika susirgti gimdos vėžiu.
• Pilvo šokis padeda palengvinti skausmingus pojūčius gimdymo metu, padidinti dubens plastiškumą ir sąnarių paslankumą.

Beje,pasirodo pilvo šokį šoka ir vyrai.. išties tai man buvo juokingas atradimas

R E K O M E N D U O J A M E
Kalėdiniai, naujametiniai e-atvirukai

..... papildyta naujais e-atvirukais skirtais kalėdoms ir 2019-iems naujiems. Nudžiugink smulkmenėle draugus, artimiuosius, mylimuosius, bendradarbius, kaimynus ir šiaip mielus žmogeliukus :)

1980-ųjų metų poezija

..... tai 1980-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)

Ilgiausias bučinys pasaulyje

..... tai 46 valandos, 24 minutės ir 9 sekundės, rekordas pasiektas Tailande, simboliškai vasario 14-ąją ...

• 2020 Balandžio 4 d. Šeštadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Adonis, Algaudas, Ambraziejus, Dzidas, Dzidė, Dzidorius, Eglė, Izidora, Izidorė, Izidorius, Nergunda, Nergundas, Nergundė, Zidorius,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Vandens pramogų nauda.... ar žinote, kad pati reikšmingiausia vandens pramogų nauda, šiuo metu dar ir aktualiausia.. jog stiprinama imuninė sistema. Dėl vandens šalinasi toksinai. Tad būtent šis procesas prisideda prie imu...

6 kitokios kalėdinių dovanų idėjos..... LaisvalaikioDovanos šiemet pataria daugiau galvoti ne apie materialius pirkinius, bet savo brangiausius nustebinti patirtimis, ir pateikia 6 idėjas.. tegul Kalėdos NEtampa daiktų pirkimo maratonu....

Aukščiausi kalnai pasaulyje..... ar žinote koks kalnas yra aukščiausias Lietuvoje? Pasirodo 2004 m. buvo nukarūnuota iki tol aukščiausia Lietuvos kalva - Juozapinės kalnas (292,90 m) ir aukščiausiu tapo...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Raudondvario senasis tiltas..... Tai senojo geležinio tilto liekanos per Nevėžį ties Raudondvariu, pastatytas ant betoninių atramų 1930–1931 metais, dab. Nevėžio gatvės tęsinyje.
1980-ųjų metų poezija..... tai 1980-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)
Grupė - TNN..... tai Lietuvos pop/dance stiliaus grupė, susikūrusi 2008 metų rugsėjo mėn.