» Pilvo šokio istorija

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Įdomybės

Pilvo šokis yra apipintas legendomis: • Legenda apie pilvo šokio atsiradimą: vienąkart po jaunos šokėjos apdarais įlėkė bitė, kurią paviliojo merginos aromatas. Kad išsivaduotų nuo įkyraus vabzdžio, mergina ėmė rangytis visu kūnu, energingai judinti klubus ir daryti judesius pilvu.

Taip manoma ir atsirado pilvo šokis.

• Pilvo šokio ritualinė legenda byloja, kad jei žmona kasmet vestuvių metinių dieną šoka šį šokį savo vyrui, vadinasi, ji lieka tokia pat jauna, patraukli ir geidžiama net metams bėgant.


Šokis, įvairiose šalyse vadinamas skirtingai, nors dažniausiai naudojamas Belly dance

• Prancūzai jį vadina „dance du ventre“,
• Graikai - „cifte telli“,
• Turkai - „rakkase“,
• Egiptiečiai - „raks sharki“.

Išties yra ginčinamasi, kur ir kaip šokis atsirado, pagal vieną labiausiai paplitusių versijų šokio gimtine vadinama Azija, būtent čia šis šokis turėjo sakralinę reikšmę. Azijoje pilvo šokis buvo moters motiniško prado garbinimo ceremonijos dalis, šis ritualas buvo atliekamas būsimo kūdikio gimimo garbei.

Pilvo šokis plito Artimųjų ir Vidurinių Rytų šalyse, Viduržemio jūros regione, Graikijoje, Indijoje, Romoje ir apskritai Europoje. Tibeto mirusiųjų knygoje esti keli žodžiai apie šokį, Tibete šis rytietiškas šokis naudotas meditacijos tikslais, Graikijoje – kaip ligonių gydymo priemonė, lydima garsios muzikos ir šūksnių, Indijoje jis pasižymėjo didžiausiu judesių grakštumu ir sklandumu, o čigonai šiam šokiui suteikė aistros.

Rytų moterys šį unikalų šokį atlieka ne tik savo namų svečiams. Jos ritmiškai judina klubus šalia gimdančios kaimynės lovos arba šoka jaunavedžiams, kurie dažnai fotografuojasi delnus sudėję ant šokėjos pilvo. Jis nuo neatmenamų laikų Rytų gyventojams simbolizuoja vaisingumą.

Pilvo šokio istoriją tyrinėjantys istorikai mano, kad jo šaknys glūdi gilioje senovėje, kai buvo itin garbinamas moterų vaisingumas. Jo simbolis – pilvas – buvo garbinamas Graikijoje, Kipre, Artimuosiuose Rytuose, Vakarų Azijoje. Egipte religiniuose ritualuose dalyvavusios pilvo šokėjos, taip pat atlikdavusios ir prostitučių vaidmenį, buvo laikomos garbingomis miestelių pilietėmis. Šiomis dienomis tradicinis pilvo šokis šokamas tik provincijose, o dideliuose miestuose jis jau seniai tapo turistų viliojimo įrankiu.

Yra daugiau nei penkiasdešimt rytietiško šokio stilių, išskiriamos populiariausios kryptys: egiptietiška, libanietiška ir turkiška mokyklos. Pilvo šokio kostiumai nuolat keitėsi pagal mados kryptis. Anksčiau klasikinis variantas buvo diržas ir platus sijonas, dabar merginos gali sau leisti šokti ir su trumpais sijonais, be puošnaus diržo, tačiau, pavyzdžiui, šokėja Kaire gali būti areštuota, jei ji atliks pasirodymą be pusiau perregimo dengiančio pilvą tinklelio.

Tačiau, aišku pilvukas nėra pagrindinis akcentas, svarbiausia pilvo šokyje jaudinančios arabiškos muzikos pojūtis ir plastika, kurią išlavinti sako, įmanoma per kelis mėnesius. Pilvo šokio specifiką sudaro nuolatinė tam tikrų raumenų įtempimo ir atpalaidavimo dinamika.


NAUDA - yra teigiama,

• Pilvo šokis ne tik vilioja, bet ir gerina savijautą – kūnas tampa tvirtesnis, krenta svoris, mažėja rizika susirgti gimdos vėžiu.
• Pilvo šokis padeda palengvinti skausmingus pojūčius gimdymo metu, padidinti dubens plastiškumą ir sąnarių paslankumą.

Beje,pasirodo pilvo šokį šoka ir vyrai.. išties tai man buvo juokingas atradimas

R E K O M E N D U O J A M E
Didysis kunigaikštis Algirdas

..... ALGIRDAS buvo Lietuvos didysis kunigaikštis 1345 – 1377 m. Jis buvo ketvirtasis Gedimino sūnus. Dar tėvo Gedimino valdymo metais jis ir Kęstutis buvo pasižymėję Lietuvos Rytuose ir Šiaurėje. Tačia

Atvirukai vasaros proga

..... gražūs bei šilti e-atvirukai vasaros proga, primink savo draugams.. kad vasaros nepražiopsotų, darbų verpete :)

E-atvirukai vasario 16-osios proga

..... e-atvirukai Lietuvos Valstybės atkūrimo diena.. pasveikink savo artimus, mylimus žmones

• 2019 Lapkričio 13 d. Trečiadienis.

• Rudosios Žemės KIAULĖS (Šerno) metai (iki 2020-01-24)

• Pasveikink varduvininkus: Arkadas , Arkadijus , Eirimė , Jaurimtas , Jaurimtė , Jautra , Jautrė , Norvyda , Norvydas , Norvydė ,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kalendoriai 2020-iesiems metams..... tradiciškai ir 2020-iesiems, baltosios metalinės žiurkės metams, paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per žiurkės metus :))...

2020 m. nedarbo dienos..... Tad, kiek laisvų dienų turėsime 2020-aisiais metais? Pasirodo, kad 2020-aisiais turėsime net 5 "ilguosius savaitgalius" o vienas iš jų SUPER... ...

Faktai apie vestuves..... Vestuviniai žiedai gaminami iš aukso, nes jau nuo senų senovės yra manoma, kad auksas yra gryniausias metalas iš visų, todėl jis simbolizuoja tvirtą santuokos sąjungą....

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Orginaliausia pavardė Lietuvoje..Ar lengva gyventi su originalia pavarde? spėju nevisai :). Kaip bebūtų, kelios įdomosios nugirstos, pamatytos, jūsų parašytos linksmuolės pavardės..
Tostai bet kokiai progai..... Kupranugaris gali dirbti septynias dienas negerdamas, O žmogus gali gerti septynias dienas nedirbdamas. Taigi pakelkime taures už žmonių galimybes!
Kilimai iš vaisių, uogų ir augalų..... ir ne kur svetur, o pas mus Lietuvoje, tiksliau Kaune respublikinėje rudens gėrybių ir amatų mugėje - Derliaus šventė - 2012