» Pilvo šokio istorija

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » Ar žinai? » Temos

 Dabar skaitote » Ar žinai? »» Įdomybės

Pilvo šokis yra apipintas legendomis: • Legenda apie pilvo šokio atsiradimą: vienąkart po jaunos šokėjos apdarais įlėkė bitė, kurią paviliojo merginos aromatas. Kad išsivaduotų nuo įkyraus vabzdžio, mergina ėmė rangytis visu kūnu, energingai judinti klubus ir daryti judesius pilvu.

Taip manoma ir atsirado pilvo šokis.

• Pilvo šokio ritualinė legenda byloja, kad jei žmona kasmet vestuvių metinių dieną šoka šį šokį savo vyrui, vadinasi, ji lieka tokia pat jauna, patraukli ir geidžiama net metams bėgant.


Šokis, įvairiose šalyse vadinamas skirtingai, nors dažniausiai naudojamas Belly dance

• Prancūzai jį vadina „dance du ventre“,
• Graikai - „cifte telli“,
• Turkai - „rakkase“,
• Egiptiečiai - „raks sharki“.

Išties yra ginčinamasi, kur ir kaip šokis atsirado, pagal vieną labiausiai paplitusių versijų šokio gimtine vadinama Azija, būtent čia šis šokis turėjo sakralinę reikšmę. Azijoje pilvo šokis buvo moters motiniško prado garbinimo ceremonijos dalis, šis ritualas buvo atliekamas būsimo kūdikio gimimo garbei.

Pilvo šokis plito Artimųjų ir Vidurinių Rytų šalyse, Viduržemio jūros regione, Graikijoje, Indijoje, Romoje ir apskritai Europoje. Tibeto mirusiųjų knygoje esti keli žodžiai apie šokį, Tibete šis rytietiškas šokis naudotas meditacijos tikslais, Graikijoje – kaip ligonių gydymo priemonė, lydima garsios muzikos ir šūksnių, Indijoje jis pasižymėjo didžiausiu judesių grakštumu ir sklandumu, o čigonai šiam šokiui suteikė aistros.

Rytų moterys šį unikalų šokį atlieka ne tik savo namų svečiams. Jos ritmiškai judina klubus šalia gimdančios kaimynės lovos arba šoka jaunavedžiams, kurie dažnai fotografuojasi delnus sudėję ant šokėjos pilvo. Jis nuo neatmenamų laikų Rytų gyventojams simbolizuoja vaisingumą.

Pilvo šokio istoriją tyrinėjantys istorikai mano, kad jo šaknys glūdi gilioje senovėje, kai buvo itin garbinamas moterų vaisingumas. Jo simbolis – pilvas – buvo garbinamas Graikijoje, Kipre, Artimuosiuose Rytuose, Vakarų Azijoje. Egipte religiniuose ritualuose dalyvavusios pilvo šokėjos, taip pat atlikdavusios ir prostitučių vaidmenį, buvo laikomos garbingomis miestelių pilietėmis. Šiomis dienomis tradicinis pilvo šokis šokamas tik provincijose, o dideliuose miestuose jis jau seniai tapo turistų viliojimo įrankiu.

Yra daugiau nei penkiasdešimt rytietiško šokio stilių, išskiriamos populiariausios kryptys: egiptietiška, libanietiška ir turkiška mokyklos. Pilvo šokio kostiumai nuolat keitėsi pagal mados kryptis. Anksčiau klasikinis variantas buvo diržas ir platus sijonas, dabar merginos gali sau leisti šokti ir su trumpais sijonais, be puošnaus diržo, tačiau, pavyzdžiui, šokėja Kaire gali būti areštuota, jei ji atliks pasirodymą be pusiau perregimo dengiančio pilvą tinklelio.

Tačiau, aišku pilvukas nėra pagrindinis akcentas, svarbiausia pilvo šokyje jaudinančios arabiškos muzikos pojūtis ir plastika, kurią išlavinti sako, įmanoma per kelis mėnesius. Pilvo šokio specifiką sudaro nuolatinė tam tikrų raumenų įtempimo ir atpalaidavimo dinamika.


NAUDA - yra teigiama,

• Pilvo šokis ne tik vilioja, bet ir gerina savijautą – kūnas tampa tvirtesnis, krenta svoris, mažėja rizika susirgti gimdos vėžiu.
• Pilvo šokis padeda palengvinti skausmingus pojūčius gimdymo metu, padidinti dubens plastiškumą ir sąnarių paslankumą.

Beje,pasirodo pilvo šokį šoka ir vyrai.. išties tai man buvo juokingas atradimas

R E K O M E N D U O J A M E
Faktai apie Vidą Ginevičių (krepšininkas)

..... internautai ne tik išradingi, bet ir itin pastabūs, juk faktai gimsta tik pastabumo dėka. Tad, keli įdomūs, intriguojantys ir visokie kitokie faktai

Atostoginiai atvirukai

..... gražūs e-atvirukai - atostoginiai atvirukai, tinkantys linkėjimams mylimiems ar patinkantiems žmogeliukams :)

Liaudiškas folkloras apie Minedą

..... Iš liaudiško folkloro - Minedas teoriškai gali dainuoti, bet net pati teorija nenori, kad jis dainuotu praktiškai.

• 2021 Sausio 22 d. Penktadienis.

• Baltosios Metalinės Žiurkės metai (iki 2021-02-12).

• Pasveikink varduvininkus: Anastazas, Anastazija, Asta, Aušrius, Džiugas, Gaudentas, Nastas, Nastazija, Nastė, Nastys, Skaistė, Vincas, Vincė, Vincenta, Vincentas, Vincentina,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kalendoriai 2021-iesiems metams..... 2021-iesiems, baltojo metalinio jaučio metams ir šiemet paruošėme kelis kalendoriaus variantus - tiesiog nusikopijuojate, atsispausdinate ir žingsniuojate per jaučio metus :))...

Ypatinga 2021-ųjų metų diena!..... pasirodo.. 2021-aisiais metais, turėsime vieną ypatingą dieną, kuri turbūt labiausiai apaugusi mitais ir prietarais, kai nieks nesiseka, viskas krenta iš rankų ir pan......

2021 m. nedarbo dienos..... tad, kiek laisvų dienų turėsime 2021-aisiais metais? Pasirodo, kad 2021-aisiais turėsime net 4 "ilguosius savaitgalius"... ...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar tiesiog, norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Lietuvos internetinės radijo stotys..... Nesėdėk tyloje! - netgi medikai rekomenduoja klausytis muzikos, tai ramina, padeda kovoti su stresu.. tereikėtų išsirinkti mėgstamiausią radijo stotį..
Juozo Erlicko genialios mintys..... Aš mąstau, o jei išdrįstumėm paskelbt: Lietuva – tai bailių ir kvailių tauta! Kiek svečių
Aleksoto tiltas..... Tai tiltas per Nemuną Kaune (greta santakos su Nerimi), jungiantis Aleksotą su Senamiesčiu. Aleksoto pusėje, prie tilto, veikia Aleksoto funikulierius – vienas iš dviejų Kauno keltuvų bei vienas i