» Viskas, ką turėtumėte žinoti apie padangų dydžius ir rūšis

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Padangos yra svarbi automobilio eksploatacijos dalis, todėl, siekiant saugiai ir komfortiškai vairuoti, labai svarbu susipažinti su padangų charakteristikomis. Kviečiame kartu pasigilinti į padangų dydžių ir rūšių įvairovę, susipažinti su padangų žymėjimų reikšmėmis ir skirtingomis padangų rūšimis.

Kaip iššifruoti padangų matmenis?

Padangų dydžiai paprastai nurodomi raidiniu ir skaitmeniniu kodu, pvz., 205 65 R16. Kiekvienoje kodo dalyje pateikiama esminė informacija apie padangą. Triženklis skaičius nurodo padangos plotį milimetrais, o sekantis dviženklis skaičius nurodo šoninės sienelės aukštį procentais nuo padangos pločio. „R“ reiškia radialinę padangos konstrukciją. Galiausiai skaičius po „R“ reiškia ratlankio skersmenį coliais. Suprasdami šią koduotę galėsite lengviau išsirinkti padangas, tinkančias būtent jūsų automobiliui.


Viskas, ką turėtumėte žinoti apie padangų dydžius ir rūšisMatmenų įtaka sukibimui, patvarumui ir komfortui

Padangų matmenys turi didelę įtaką jų charakteristikoms. Pavyzdžiui, padangos plotis yra atstumas nuo vieno protektoriaus krašto iki kito, ir daro didelę įtaką sukibimui bei stabilumui. Padangos aukštis turi įtakos jos lankstumui, važiavimo komfortui ir reagavimui į posūkius. Radialinės konstrukcijos padangos užtikrina stabilumą, yra ilgaamžiškesnės, o jų protektorius dėvisi tolygiai.

Ant padangų yra nurodomi ir apkrovos bei greičio indeksai, kurie nurodo didžiausią apkrovą bei greitį, kuriuos gali atlaikyti padanga. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šias specifikacijas, kadangi kiekvienas automobilio gamintojas nurodo šių indeksų rekomendacijas siekiant užtikrinti maksimalų komfortą ir saugumą vairuotojams.

Padangų rūšys

Padangos sukurtos atsižvelgiant į įvairias vairavimo sąlygas ir vairuotojų poreikius, todėl rinkoje visada galima rinktis iš kelių rūšių. Lietuvoje plačiai siūlomos trys padangų rūšys.

Visiems sezonams skirtos universalios padangos užtikrina subalansuotą veikimą įvairiomis oro sąlygomis, todėl jas galima naudoti visus metus. Vasarinės padangos turi platesnius griovelius vandens sklaidymui ir užtikrina geresnį sukibimą ir valdymą šlapiomis sąlygomis, o žieminės turi grubesnį protektoriaus dizainą ir yra pagamintos iš minkštesnio gumos mišinio, todėl jos užtikrina puikų sukibimą su sniegu ir ledu.

Negana to, ne visos padangos yra skirtos kasdieniam naudojimui. Nors eksploatacinės padangos orientuotos į maksimalų sukibimą, patvarumą bei ekonomiją, bekelei skirtos padangos dažniausiai turi grubesnį protektoriaus raštą ir sustiprintas šonines sieneles, kad padangos būtų atsparesnės ekstremaliomis sąlygomis.

Be to, galima rinktis ir "run-flat" tipo padangas, kurias tam tikrą laiką galima naudoti net ir jas pradūrus.

Tinkamą padangų rūšį reikia rinktis atsižvelgiant į poreikius ir aplinkos sąlygas. Suprasti padangų dydžius ir rūšis yra būtina kiekvienam transporto priemonės savininkui. Išsiaiškinę raidinių ir skaitinių žymėjimų reikšmę galėsite priimti pagrįstus sprendimus perkant naujas padangas.

Jeigu planuojate įsigyti naujas padangas savo automobiliui, kviečiame tai padaryti čia. Internetinėje parduotuvėje "Melga" siūlomas platus įvairių rūšių padangų pasirinkimas. Jums tereikia pasirinkti ieškomų padangų matmenis arba, jeigu jų nežinote, savo automobilio markę, modelį ir modifikaciją, ir sąraše pamatysite būtent jūsų automobiliui tinkančias padangas.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Liepos 19 d. Penktadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Auksė, Aura, Aurėja , Galiganta, Galigantas, Galigantė, Mantgailas, Mantgailė, Mantgirda, Mantgirdas, Mantgirdė, Mantigailė, Sakalas, Vincas, Vincentas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Kokias pramogas lankytojams siūlo Kauno MEGA?..... Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ rodomi cinamon filmai šiuo metu labiausiai tenkina fantastinių ir siaubo filmų mėgėjų pageidavimus, o mažųjų žiūrovų laukia pas juos sugrįžęs mielasis ...

Kokie yra šilumos siurblių oras-oras privalumai?..... Ieškant efektyvesnių ir universalesnių namų klimato sprendimų, oras-oras šilumos siurbliai yra revoliucinė technologija. Šios sistemos, ypač pritaikytos įvairiam Lietuvos klimatui, ne tik vėsina...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Kalėdų kojinių legenda..... tai ne lietuviškas Kalėdų šventės atributas, tačiau Lietuvoje vis labiau prigyjanti tradicija Kūčių vakarą namus papuošti Kalėdinėmis kojinėmis - tai gan miela namų dekoracija..
Proto mankšta.....mįslės, galvosūkiai, sudoku, iliuzijos arba, tiesiog įdomių galvosūkių rinkinukas - proto mankštai, tad "palaužykime" galvas ..
Lurdas..... jau 152 metai nuo Švč. Mergelės Marijos apsireiškimo mažame Prancūzijos pietvakarių Lurdo miestelyje, Massabellio kalno grotoje keturiolikmetei vietos mergaitei