» KAIP SKIRTINGO ŽANRO FILMAI VEIKIA ŽMONES?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti


Nuotrauka: https://pixabay.com/photos/clapper-board-clapper-movie-film-1019607Filmai pagal žanrus šiuo metu yra taip susipynę, kad sunku konkrečiai nustatyti, koks filmas kokiam žanrui priklauso. Be to, per daugiau nei šimtą egzistavimo metų vieni kino žanrai, kaip ir žmonės, akivaizdžiai paseno ar net išnyko, jų vieton stojo nauji, iki tol neregėti.

Kokie tradiciniai kino žanrai išliko mažiausiai pakitę?

Veiksmo, dar vadinami koviniais, filmai išsaugo jiems būdingas savybes. Juose gausybė įspūdingų scenų, kurios per blogio ir gėrio kovos prizmę, žiūrovams pažeria adrenalino pliūpsnius. Tokie filmai įprastai traukia vyriškąją žmonijos pusę, ypač tą jos dalį, kuri pati negali pasigirti ypatingais koviniais sugebėjimas, tačiau mielai filmo metu susitapatina su pagrindiniais teigiamais herojais, kurie be didelių pastangų įveikia blogiečius ir pastato juos į jiems tinkamą vietą. Prie veiksmo filmų galima priskaičiuoti ir trilerius.

Gana stabiliai rinkoje laikosi vadinamieji kariniai filmai, kuriuose siužetas sukasi apie karo metu nutinkančias istorijas. Šių filmų veikėjai patys tiesiogiai dalyvauja įvairiuose pasauliniuose ginkluotuose konfliktuose. Įprastai šios rūšies filmų siužetai yra pagrįsti tikrais faktais, juos iš dalies netgi galima pavadinti atkurtos istorinės tikrovės vaizdinėmis priemonėmis. Tokie filmai traukia analitiniu protu pasižyminčius žmones.

Koks kino žanras pasižymi galimų variacijų gausa?

Kad ir kaip atrodytų keista, tačiau kino komedijos pasižymi ypatinga galimybe varijuoti šio žanro suteikiamomis galimybėmis. Komedijos filmai dažniausiai yra skirti bet kokiais būdais prajuokinti žiūrovus. Todėl tarp jų – ir paprasčiausios kvailų situacijų, ir romantinės, ir sarkazmo, ir juodojo humoro kupinos komedijos.

O tai reiškia, jog šios rūšies filmų žiūrovai irgi yra skirtingi. Juodojo humoro ir satyros mėgėjams vargu ar patiks romantinės ir kvailo turinio lengvabūdiškos komedijos, tą patį galima pasakyti ir apie pastarųjų filmų mėgėjų gvardiją, vargu ar ji gėrėsis sarkazmo kupinomis kino juostomis.

Kokius filmus renkasi lakią vaizduotę turinčios asmenybės?

Jei tikrovės kine mėgėjai renkasi dramos žanro filmus, kurių pagrindinis tikslas yra žiūrovams sukelti užuojautos ir palaikymo jausmus, nukreiptus į pagrindinius filmo herojus, tai itin lakios vaizduotės personoms labiau rūpi fantastiniai filmai, kuriuose galima drąsiai leistis į svajonių pasaulį ar mėginti atpažinti būsimą ateitį. Tiesa, prie vaizduotę kaitinančių filmų galima priskirti ir siaubo, kartais net erotinius filmus.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Birželio 17 d. Pirmadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Adolfa, Adolfas, Adolfina, Adolis, Dauganta, Daugantas, Daugantė, Grigalius, Laura, Vilmantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas..... Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas įkurtas istoriniame pastate – Nerijos forte arba dar vadinam Kopgalio tvirtovėje, Kuršių nerijos smaigalyje. Muziejus ir akvariumas forte atidarytas 1979 metais
Dainavimas prie vairo..... vairuotojai, kuriems patinka dainuoti vairuojant, yra linkę labiau susikaupti ir rečiau užmigti nei jų kolegos tyleniai, skelbia naujausių tyrimų duomenys..
Calvin Nicholls popierinės skulptūros..... Calvin Nicholls - menininkas kuriantis nuostabius paveikslus bei skulptūras iš popieriaus skiautelių.