Kaip apskaičiuojama mano saulės parko dalies sugeneruojama ir suvartojama energija

Aktualijos » Verta žinoti

Daugumai gaminančių vartotojų arba norintiems tokiais tapti kyla klausimas dėl to, kaip apskaičiuojama saulės parko dalies sugeneruojama ir suvartojama energija. Situacija atrodo kiek sudėtingesnė nei tada, kai elektrinė įrengta ant stogo arba prie namų, ant žemės. Juk parkas – toli nuo objekto. Pastebima, kad parko dalies generuojamos energijos apskaičiavimas – aktualus klausimas, kadangi vis didesnis vartotojų skaičius renkasi įsigyti nutolusios elektrinės dalis.


Kaip apskaičiuojama mano saulės parko dalies sugeneruojama ir suvartojama energija



Saulės elektrinių parko veikimo principas

Saulės elektrinių parkai – didžiulį žemės plotą užimančios elektrinės. Nemaža jų dalis yra nuomojama arba parduodama suinteresuotiems klientams, tad labai aktualu tinkamai skaičiuoti, kiek energijos pagaminama, kad viskas būtų skaidru ir sąžininga. Veikimo ir apskaičiavimo principas yra labai paprastas:

Kliento sugeneruotos elektros kiekis priklauso nuo to, kiek per mėnesį elektros pagamino visas saulės parkas ir kokią parko dalį klientas nuomojasi ar yra nusipirkęs. Pagal tą proporciją yra priskiriama elektros energijos dalis.

Parko pagaminta elektra įprastai yra kaupiama tinkle. Nutolusios elektrinės pagamintas kWh kiekis yra priskiriamas kiekvienam objektui, tad patiems vartotojams skaičiavimų daryti nereikia. Tačiau jūsų sąskaitose atsispindės ir dar du papildomi mokesčiai:

1. ESO taikomas tinklo naudojimo mokestis

2. Saulės parko priežiūros mokestis

Tačiau kai žinote teoriją, jums tikriausiai aktualūs ir konkretesni skaičiai. Tai, kaip atrodytų nutolusios elektrinės sąskaita, visada parodys patogi, „Elektrum Lietuva“ sukurta saulės parko skaičiuoklė. Tiesiog įveskite savo elektros suvartojimą ir matysite, kaip greitai atsipirktų investicija į nutolusią elektrinę bei kiek tai kainuotų pagal dabartinius tarifus.

Kas yra dvipusė apskaita?

Kai kalbama apie saulės elektrines ir gaminančius vartotojus, visada minima ir dvipusė apskaita. Daug ką šis terminas glumina, nors apie tai žinoti yra būtina, jeigu planuojate įsigyti nutolusios saulės elektrinės dalį arba net įsirengti nuosavą elektrinę namuose.

Angliškai dvipusė apskaita yra vadinama Net Metering. Tai yra specialus elektros energijos apskaitymo metodas, kurį taiko ESO (AB Energijos skirstymo operatorius). Jo paskirtis – registruoti ne tik tai, kiek elektros energijos yra suvartojama, bet ir kiek yra pagaminama kaupimui. Tokiu būdu ESO gali matyti, kokia yra bendra ataskaitinio laikotarpio suma ir kiek energijos daugiau pagaminta nei suvartota.

Kadangi saulės parko pagaminta energija, kuri yra nesuvartota iš karto, perduodama į tinklą pasaugoti, ją galima grąžintis tada, kai reikės. Už tai mokamas fiksuoto dydžio mokestis, mažesnis nei tiesiog perkant elektros energiją. Dažniausiai šaltuoju metų laiku ar naktį (kai nėra saulės), galima atsiimti savo sukauptą elektros energiją mokant ne pilną tarifą, o tik už pasaugojimą. Dvipusis apskaitymas leidžia sutaupyti ir dar efektyviau išnaudoti saulės elektrinių privalumus.

Svarbu žinoti tai, kad dvipusė apskaita turi fiksuotą kaupiamąjį periodą – du metus nuo balandžio 1 d. iki kovo 31 d.. Jei yra nesuvartotas likutis, jis persikelia į kitą mėnesį. Minėtu laikotarpiu galima kaupti ir už mažesnį tarifą (tik pasaugojimą) gauti elektros energiją, kai jos reikia. Tačiau po 2024-03-31 d. viskas bus anuliuojama ir skaičiuojama iš naujo.

Susidomėjote galimybe tapti nutolusios elektrinės savininku? O gal įdomu daugiau sužinoti apie sutaupymo ir tvariau pagamintos elektros energijos vartojimą? Užsukite į https://www.elektrum.lt/lt/namams/saules-elektrines/saules-parkas ir sužinokite daugiau.

Patiko [0]  Nepatiko [0]


Jūsų nuomonė padeda mums tobulėti
Įrašoma tik pirmą Jūsų nuomonė.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el.paštas llaimaa[et.]gmail.com



Siūlome pasidairyti..

Faktai apie vandenį

Faktai apie vandenį... Ar žinote, kad 97% pasaulio vandens yra sūrus arba kitaip negeriamas, 2% saugomas ledynuose, o likęs 1% yra naudojamas žmonijos..

Įdomybės » FAKTAI

Pasigrožėkime - tulpės

Pasigrožėkime - tulpės... tai nacionalinė Irano ir Turkijos gėlė, tulpių motyvai dažni persų ir turkų liaudies mene, taigi.. tulpių paprastumas, tačiau kartu ir didingumas ..

Akims » FOTO galerija

Kaip gyventi taupiai?

Kaip gyventi taupiai?... sakoma centas prie cento - žiūrėk ir milijonas Tad, patarimai kaip gyventi taupiau? Turite ir Jūs patarimą.. rašykite, mielai patalpinsime ir Jūsų patarimus :)..

Įdomybės » AR ŽINAI

Telefonas mūsų gyvenime

Telefonas mūsų gyvenime... ar žinai, kad telefonu kalbantys žmonės nesugeba eiti tiesiai, nesuvokia aplinkos, praranda gebėjimą sutelkti dėmesį ir kelia pavojų sau bei aplinkiniams.....

Įdomybės » AR ŽINAI

Kaip taupyti pinigus ir laiką? Namų darbai, kuriuos verta padaryti prieš einant apsipirkti

Kaip taupyti pinigus ir laiką? Namų darbai, kuriuos verta padaryti prieš einant apsipirkti... norite sutaupyti – domėkite akcijomis ir specialiais pasiūlymais. Kainų leidinius nesunkiai rasite parduotuvių internetinėse svetainėse, mobiliosiose programėlėse. Apie akcijas galima sužinoti ir ..

Įdomybės » AR ŽINAI

Raudondvario eglutė ir kalėdinės dekoracijos 2017

Raudondvario eglutė ir kalėdinės dekoracijos 2017... pagrindinė Kauno rajono Kalėdų eglutė bei kalėdinės dekoracijos, stovėjusios 2017-aisiais metais Raudondvario dvaro kieme..

Šventėms » ŠVENTĖS


GYVENKIME • sveikaispalvotaipatogiaiskaniaidraugiškaistipriaietiškailinksmaipokštaujantgrybaujantkeliaujant • su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu!