» Kaip apskaičiuojama mano saulės parko dalies sugeneruojama ir suvartojama energija

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Daugumai gaminančių vartotojų arba norintiems tokiais tapti kyla klausimas dėl to, kaip apskaičiuojama saulės parko dalies sugeneruojama ir suvartojama energija. Situacija atrodo kiek sudėtingesnė nei tada, kai elektrinė įrengta ant stogo arba prie namų, ant žemės. Juk parkas – toli nuo objekto. Pastebima, kad parko dalies generuojamos energijos apskaičiavimas – aktualus klausimas, kadangi vis didesnis vartotojų skaičius renkasi įsigyti nutolusios elektrinės dalis.


Kaip apskaičiuojama mano saulės parko dalies sugeneruojama ir suvartojama energijaSaulės elektrinių parko veikimo principas

Saulės elektrinių parkai – didžiulį žemės plotą užimančios elektrinės. Nemaža jų dalis yra nuomojama arba parduodama suinteresuotiems klientams, tad labai aktualu tinkamai skaičiuoti, kiek energijos pagaminama, kad viskas būtų skaidru ir sąžininga. Veikimo ir apskaičiavimo principas yra labai paprastas:

Kliento sugeneruotos elektros kiekis priklauso nuo to, kiek per mėnesį elektros pagamino visas saulės parkas ir kokią parko dalį klientas nuomojasi ar yra nusipirkęs. Pagal tą proporciją yra priskiriama elektros energijos dalis.

Parko pagaminta elektra įprastai yra kaupiama tinkle. Nutolusios elektrinės pagamintas kWh kiekis yra priskiriamas kiekvienam objektui, tad patiems vartotojams skaičiavimų daryti nereikia. Tačiau jūsų sąskaitose atsispindės ir dar du papildomi mokesčiai:

1. ESO taikomas tinklo naudojimo mokestis
2. Saulės parko priežiūros mokestis

Tačiau kai žinote teoriją, jums tikriausiai aktualūs ir konkretesni skaičiai. Tai, kaip atrodytų nutolusios elektrinės sąskaita, visada parodys patogi, „Elektrum Lietuva“ sukurta saulės parko skaičiuoklė. Tiesiog įveskite savo elektros suvartojimą ir matysite, kaip greitai atsipirktų investicija į nutolusią elektrinę bei kiek tai kainuotų pagal dabartinius tarifus.

Kas yra dvipusė apskaita?

Kai kalbama apie saulės elektrines ir gaminančius vartotojus, visada minima ir dvipusė apskaita. Daug ką šis terminas glumina, nors apie tai žinoti yra būtina, jeigu planuojate įsigyti nutolusios saulės elektrinės dalį arba net įsirengti nuosavą elektrinę namuose.

Angliškai dvipusė apskaita yra vadinama Net Metering. Tai yra specialus elektros energijos apskaitymo metodas, kurį taiko ESO (AB Energijos skirstymo operatorius). Jo paskirtis – registruoti ne tik tai, kiek elektros energijos yra suvartojama, bet ir kiek yra pagaminama kaupimui. Tokiu būdu ESO gali matyti, kokia yra bendra ataskaitinio laikotarpio suma ir kiek energijos daugiau pagaminta nei suvartota.

Kadangi saulės parko pagaminta energija, kuri yra nesuvartota iš karto, perduodama į tinklą pasaugoti, ją galima grąžintis tada, kai reikės. Už tai mokamas fiksuoto dydžio mokestis, mažesnis nei tiesiog perkant elektros energiją. Dažniausiai šaltuoju metų laiku ar naktį (kai nėra saulės), galima atsiimti savo sukauptą elektros energiją mokant ne pilną tarifą, o tik už pasaugojimą. Dvipusis apskaitymas leidžia sutaupyti ir dar efektyviau išnaudoti saulės elektrinių privalumus.

Svarbu žinoti tai, kad dvipusė apskaita turi fiksuotą kaupiamąjį periodą – du metus nuo balandžio 1 d. iki kovo 31 d.. Jei yra nesuvartotas likutis, jis persikelia į kitą mėnesį. Minėtu laikotarpiu galima kaupti ir už mažesnį tarifą (tik pasaugojimą) gauti elektros energiją, kai jos reikia. Tačiau po 2024-03-31 d. viskas bus anuliuojama ir skaičiuojama iš naujo.

Susidomėjote galimybe tapti nutolusios elektrinės savininku? O gal įdomu daugiau sužinoti apie sutaupymo ir tvariau pagamintos elektros energijos vartojimą? Užsukite į https://www.elektrum.lt/lt/namams/saules-elektrines/saules-parkas ir sužinokite daugiau.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Birželio 15 d. Šeštadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Bargailas, Bargailė, Barinta, Barintas, Barintė, Barkinta, Barkintas, Barkintė, Barys, Jolanta, Kirstautas, Kirstautė, Krescencija, Krescencijus, Krescentas, Modesta, Modestas, Tanvilas, Vitas,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Velykų simboliai..... Šv. Velykų simboliai visiems labai gerai žinomi: Velykų kiškutis, Velykų margučiai... Bet iš kur jie atkeliavo iki mūsų dienų, ko gero, ne visi galėtų atsakyti
Eilėraščiai apie jausmus..... Tylus sudie nei vasaros lietus, į visą tai ko mudu nesuprantam, aš atveriu lyg užslėptus vartus, vienatvę gražią tarsi kitas krantas...
Eilėraščiai apie namus..... sakoma be namų negerai, tačiau kartais namai telieka tik žodžiai. Kaip bebūtų, eilėraščių rinkinukas apie vieną iš svarbiausių vietų gyvenime - namus