» Kaip išgyventi pirmam kurse?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» MOKSLIUKAMS ir ne tik

Pradedant studijuoti, paprastai patys sunkiausi būna pirmi metai. Net ir pagal statistiką būtent pirmame kurse iš studentų sąrašų daugiausia būna išbraukiama studentų.



Taip atsitinka todėl, kad dažnas visgi nepersiorientuoja, neišmoksta adaptuotis, nesugeba prisitaikyti prie naujos svetimos aplinkos bei naujo mokymosi tempo.

Juk paskaitos nuo pamokų skiriasi savo dėstymo metodika bei pareikalauja žymiai didesnio atidumo ir labai daug savarankiško darbo. Būtent dažnam ir pritrūksta to savarankiškumo..


Tad, keli patarimai - kaip pradėti studijuoti bei išgyventi pirmam kurse?

• Nuo pat pirmos paskaitos stenkitės dalyvauti jose ir kiek įmanoma klausyti ką pasakoja dėstytojas. Kuo daugiau pavyks išmokti paskaitos metu, tuo mažiau liks namuose.

• Užduotų namų darbų (tai dažniausiai būna įvairūs referatai, rašto darbai) nepalikite paskutinei minutei, kuo ankščiau pradėkite rinkti informaciją, kol žinios dar „šviežios“.

• Būkite atsakingas už save, atminkite kad kiekvienas atsakingas už savo kelią, todėl nežiūrėkite ką daro kiti, kad tai netaptu blogu pavyzdžiu.

• Rinkite literatūrą savarankiškai ir naudokitės visais įmanomais šaltiniais: biblioteka, internetas, dėstytojo dėstoma medžiaga, konspektai ir pan. Neapsiribokite vien internetu, nes ten pateikiama informacija dažnai gali būti abejotinos kokybės.

• Skirkite laiko literatūros rinkimui. Jei paprastą dieną esate pavargęs, labai efektyvu šeštadienio ryte apsilankyti bibliotekoje ir šviesia galva pasirinkti medžiagos, tuomet ir savaitgalį jausitės puikiai ir turėsite laisvo laiko pabūti su draugais.

• Ruošiantis atsiskaitymui turimą medžiagą patartina vieną kartą atidžiai perskaityti ir skaitant antrą kartą pasidaryti minčių santrauką. Rašant įsimenama geriau.

• Skaitydami informaciją stenkitės vizualiai įsivaduoti ir suprasti apie ką skaitote, taip išmoksite viską greičiau ir efektyviau.

• Tuščiai perskaityta informacija beveik nieko neduoda. Turite stengtis susidomėti dalyku, kurį mokotės. Jeigu tai matematika, galite išsispręsti paskutiniu metu per paskaitas spręstus uždavinius, užsirašyti ant atskiro lapelio formules ar teoremas.

• Rekomenduojama paskaitos metu tvarkingai rašyti į sąsiuvinį ir būtinai išsiaiškinti iškilusius klausimus. Dėstytojas tam ir reikalingas kad jums pagelbėtų paskaitų metu, o ne per kontrolinį. Todėl nebijokite klausti, juk nė vienas negimė mokėdamas.

• Turėkite tvarkingus sąsiuvinius ir nerašykite ant atskirų lapų kur papuolė, esant reikalui visada bus lengviau prisiminti paskaitą atsivertus to dalyko sąsiuvinį.

• Jeigu nedalyvavote paskaitoje būtinai nueikite pas grupės draugą ir nusirašykite paskutinę išdėstytą medžiagą, sužinokite kokios užduotys buvo atliekamos ir ką svarbaus sakė dėstytojas.

Būkite pasirengę priimti naują informaciją ir supraskite tai, kad mokotės ne vien dėl diplomo, bet tam kad ateityje galėtumėte dirbti pagal savo specialybę pasirinktą darbą, todėl patikėkite tų žinių jums prireiks ir kuo daugiau žinosite informacijos ant pečių nenešiosite.

[Sėkmės studijuojant!]

• 2025 Sausio 16 d. Ketvirtadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Leikantas, Leimantas, Leimantė, Marcė, Marcelė, Marcelijonas, Marcelijus, Marcelina, Marcelinas, Marcelis, Marcelius, Marcys, Marčius, Norgailas, Norgailė, Norgeda, Norgedas, Norgedė, Norgėlas, Norgėlė, Norgilas, Norgilė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ar kieto kuro katilai vis dar populiarūs?..... Pasaulyje, kuriame vis daugiau dėmesio skiriama tvarumui ir atsinaujinančių šaltinių naudojimui, kyla klausimas – ar kieto kuro katilai vis dar turi savo vietą rinkoje? Atsakymas priklauso nuo...

2025 m. nedarbo dienos..... tad, kiek laisvų dienų turėsime 2025-aisiais? Pasirodo, kad 2025-aisiais turėsime 3 "ilguosius savaitgalius" iš kurių vienas super ilgas, net 5 poilsio dienos... ...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei norėtute pasidalinti savo mintimis ar gal patirtimi ar gal atradote netikslumų bei klaidų - jums tereiktų tik brūkštelti mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Užgavėnės - blynų diena!..... kiek aš save atsimenu, visuomet per užgavėnes, kur benueitum kvepia blynais :) Taigi, šis bei tas apie užgavėnes
Dviejų raidelių OK atsiradimo versijos!..... pritarimo posakio OK išsireiškimo atsiradimo versijų yra labai daug. Manoma, kad jis anglų kalboje atsirado 19 amžiuje..
Faktai apie banginius..... Ar žinote, kad žmonės dažnai banginius klaidingai pavadina - didžiausia pasaulyje žuvimi. Iš tikrųjų, visi banginių būrio atstovai yra žinduoliai