» Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės elektrines. Atsako specialistas

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Ilgai karaliavusios saulės elektrinės verslui šiuo metu vis dažniau yra pasirenkamos nuosaviems namams. Tam didžiausią įtaką padarė krentančios įrangos kainos, taip pat ir subsidijos, kurios suteikia galimybę atgauti nemažą dalį investicijų, kurios bus skirtos įrangos įsigijimui.


Saulės elektrinėKuo daugiau žinosite apie elektrines – tuo bus paprasčiau įvertinti jų privalumus ir galbūt nuspręsti – ar tai tinkamas pasirinkimas Jūsų namų ūkiui. Detaliau apie įrangą sužinoti galite bei pasitarti su specialistais siūloma: https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/.

Ar elektrinės gali būti montuojamos tik ant stogo?

Dažniausiai saulės modulius matome primontuotus ant namo arba kitos paskirties objekto stogo, tačiau nesate galimybei – galimas montavimas ir ant žemės. Tokiu atveju moduliai yra tvirtinami ant specialių karkasų, kurie yra dedami geriausią saulės energijos surinkimo kampą pasiekti galinčioje vietoje. Taip pat atminkite, kad saulės elektrinė yra galima ne tik nuosavam namui, tačiau ir daugiabučiui.

Kokio galingumo elektrinė reikalinga?

Rinktis saulės elektrines reikia pagal tai – kiek vidutiniškai kiekvieną mėnesį suvartojate elektros. Rinkoje galimos labai įvairaus galingumo elektrinės: 100 kW, 30 kW, 6 kW ir t.t. Dažniausiai daugiausiai sutaupo tie, kurie per mėnesį suvartoja ne mažiau nei 300 kW. Turint nuosavą būsto apšildymo sistemą, kuri veikia elektros pagalba - saulės elektrinė labai atsiperka. Štai pavyzdžiui, kai namai apšildomi šilumos siurbliais oras-oras arba oras-vanduo. Juos įsigykite internetu iš patikimų gamintojų, kurie prekiauja ir šilumos siurbliais, ir saulės elektrinėmis. Tai – kur kas paprasčiau ir greičiau.

Ar reikia tartis su ESO dėl elektrinės pajungimo?

Pirmiausia tarkitės su specialistais, kurie prekiauja saulės elektrinėmis. Įvertinę Jūsų poreikius bei kitus parametrus – pasiūlys ir tinkamo galingumo elektrinę. Kai ji bus žinoma – reikia susisiekti su ESO, kurios specialistai nurodys Jūsų namų ūkio galimybes. Jos pateikiamos asmeniškai dažniausiai raštu ir galioja 90 dienų, taigi, laikykitės terminų. Dėl to itin svarbu rasti gerus prekybininkus, kurie taip pat teikia ir įrangos montavimo paslaugas.

Ar Lietuvoje elektrinė atsiperka?

Tenka dažnai girdėti, kad Lietuvoje saulėtų dienų yra labai mažai, tad tokia įranga paprasčiausiai neatsiperka. Tai nėra tiesa. Lietuvoje saulėtų dienų yra užtektinai, kad įranga ne tik atsipirktų, tačiau ir suteiktų galimybę gyventi pigiau.

Dažniausiai Lietuvoje įranga atsiperka per 10 metų. Tačiau jeigu ji bus perkama su subsidija, taigi, investicija bus mažesnė – atsiperkamumo laiko tarpas gali siekti vos 5-erius metus. Žinoma, kad kuo daugiau elektros sunaudojate – tuo greičiau saulės elektrinės atsiperka ir galiausiai elektra jums beveik nieko nekainuoja.

Kaip veikia saulės elektrinė?

Saulės elektrinės veikimo principas yra gana paprastas.

1. Saulės moduliai gamina energiją, kuri yra gaunama iš saulės.
2. Nuolatinė srovė inverterio pagalba yra paverčiama kintama.
3. Kintama srovė juda iki apskaitos skaitiklio.
4. Apskaitos skaitiklyje ji yra fiksuojama.
5. Perteklinė energija – kaupiama.

Ar galima įsigyti saulės elektrines išsimokėtinai?

Tikrai taip, daugelis prekybininkų suteikia galimybę norimą įrangą įsigyti išsimokėtinai. Taip pat dažniausiai specialistai padeda sutvarkyti dokumentus, kurie padės atgauti dalį investuotų pinigų, taigi, pasinaudoti valstybės teikiama parama.

Ar ilgai trunka pasirinkimas ir montavimas?

Viskas priklauso nuo to – su kuo bus dirbama. Tai yra, kas padės rasti tinkamą elektrinę ir tuo pačiu kas atlieka montavimo darbus. Žinoma, kad patogiausia, kai ir įranga, ir paslaugos yra užsakomos iš vienų rankų. Tai dažniausiai ne tik greičiau, tačiau dažnai ir pigiau.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Birželio 19 d. Trečiadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Deodatas, Dovilas, Gervazas, Julijona, Protazas, Protazijus, Ramunė, Romas, Romualdas, Svaigeda, Svaigedas, Svaigedė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Užburiantys gamtos garsai nukels jus į tikrą gamtą..Ar kartais norite pabėgti iš namų į gamtą? Manau kiekvienam toks noras kažkada buvo atsiradęs. Taigi, siūlau užsukti į tinklalapį kuris siūlo paklausyti labai kokybiškų gamtos garsų, bei pačiam susiku
Skluptūros iš ginklų..... Pasirodo ginklai gali būti ne tik grėsmingai atrodantys, bet ir visiškai mieli daikčiukai.. Argi ne būtų džiugu, jei ginklai būtų naudojami tik tokioms skulptūroms
Faktai apie žiurkes..... Ar žinote, kad žiurkės gali nuplaukti pusę mylios, išbūti vandenyje net trejetą parų.