» Dažniausiai užduodami klausimai apie saulės elektrines. Atsako specialistas
Jūs esate »
Pradžia »
Aktualijos »»
Verta žinoti
Ilgai karaliavusios saulės elektrinės verslui šiuo metu vis dažniau yra pasirenkamos nuosaviems namams. Tam didžiausią įtaką padarė krentančios įrangos kainos, taip pat ir subsidijos, kurios suteikia galimybę atgauti nemažą dalį investicijų, kurios bus skirtos įrangos įsigijimui.
Saulės elektrinė
Kuo daugiau žinosite apie elektrines tuo bus paprasčiau įvertinti jų privalumus ir galbūt nuspręsti ar tai tinkamas pasirinkimas Jūsų namų ūkiui. Detaliau apie įrangą sužinoti galite bei pasitarti su specialistais siūloma:
https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/.
Ar elektrinės gali būti montuojamos tik ant stogo?
Dažniausiai saulės modulius matome primontuotus ant namo arba kitos paskirties objekto stogo, tačiau nesate galimybei
galimas montavimas ir ant žemės. Tokiu atveju moduliai yra tvirtinami ant specialių karkasų, kurie yra dedami geriausią saulės energijos surinkimo kampą pasiekti galinčioje vietoje.
Taip pat atminkite, kad saulės elektrinė yra galima ne tik nuosavam namui, tačiau ir daugiabučiui.
Kokio galingumo elektrinė reikalinga?
Rinktis saulės elektrines reikia pagal tai
kiek vidutiniškai kiekvieną mėnesį suvartojate elektros. Rinkoje galimos labai įvairaus galingumo elektrinės: 100 kW, 30 kW, 6 kW ir t.t.
Dažniausiai daugiausiai sutaupo tie, kurie per mėnesį suvartoja ne mažiau nei 300 kW. Turint nuosavą būsto apšildymo sistemą, kuri veikia elektros pagalba - saulės elektrinė labai atsiperka. Štai pavyzdžiui, kai namai apšildomi šilumos siurbliais oras-oras arba oras-vanduo. Juos
įsigykite internetu iš patikimų gamintojų, kurie prekiauja ir šilumos siurbliais, ir saulės elektrinėmis. Tai kur kas paprasčiau ir greičiau.
Ar reikia tartis su ESO dėl elektrinės pajungimo?
Pirmiausia tarkitės su specialistais, kurie prekiauja saulės elektrinėmis. Įvertinę Jūsų poreikius bei kitus parametrus pasiūlys ir tinkamo galingumo elektrinę. Kai ji bus žinoma reikia susisiekti su ESO, kurios specialistai nurodys Jūsų namų ūkio galimybes. Jos pateikiamos asmeniškai dažniausiai raštu ir
galioja 90 dienų, taigi, laikykitės terminų. Dėl to itin svarbu rasti gerus prekybininkus, kurie taip pat teikia ir įrangos montavimo paslaugas.
Ar Lietuvoje elektrinė atsiperka?
Tenka dažnai girdėti, kad Lietuvoje saulėtų dienų yra labai mažai, tad tokia įranga paprasčiausiai neatsiperka. Tai nėra tiesa.
Lietuvoje saulėtų dienų yra užtektinai, kad įranga ne tik atsipirktų, tačiau ir suteiktų galimybę gyventi pigiau.
Dažniausiai Lietuvoje įranga atsiperka per 10 metų. Tačiau jeigu ji bus perkama su subsidija, taigi, investicija bus mažesnė
atsiperkamumo laiko tarpas gali siekti vos 5-erius metus. Žinoma, kad kuo daugiau elektros sunaudojate tuo greičiau saulės elektrinės atsiperka ir galiausiai elektra jums beveik nieko nekainuoja.
Kaip veikia saulės elektrinė?
Saulės elektrinės veikimo principas yra gana paprastas.
1. Saulės moduliai gamina energiją, kuri yra gaunama iš saulės.
2. Nuolatinė srovė inverterio pagalba yra paverčiama kintama.
3. Kintama srovė juda iki apskaitos skaitiklio.
4. Apskaitos skaitiklyje ji yra fiksuojama.
5. Perteklinė energija kaupiama.
Ar galima įsigyti saulės elektrines išsimokėtinai?
Tikrai taip, daugelis prekybininkų suteikia galimybę norimą įrangą įsigyti išsimokėtinai. Taip pat dažniausiai specialistai padeda sutvarkyti dokumentus, kurie padės atgauti dalį investuotų pinigų, taigi, pasinaudoti valstybės teikiama parama.
Ar ilgai trunka pasirinkimas ir montavimas?
Viskas priklauso nuo to su kuo bus dirbama. Tai yra, kas padės rasti tinkamą elektrinę ir tuo pačiu kas atlieka montavimo darbus. Žinoma, kad patogiausia, kai ir įranga, ir paslaugos yra užsakomos iš vienų rankų. Tai dažniausiai ne tik greičiau, tačiau dažnai ir pigiau.