TOP meniu »
Pradžia »
Sielai »»
Skaitiniai
Gėlės
Valentino dienos tradicijos dalimi gėlės tapo XVII amžiuje. Prancūzijos karaliaus Henriko IV duktė surengė puotą Šv. Valentino garbei, kurios metu kiekviena dama gavo po nuostabią gėlių puokštę iš vyriškio, kurį pasirinko savo Valentinu. Po truputį Italijoje, Prancūzijoje ir Anglijoje gėlių bei meilės raštelių siuntimas tapo tradicija. Tačiau mylimiausia Veneros gėlė - raudona rožė. Raudona spalva simbolizuoja aistrą. Dėl šių priežasčių rožė tapo meilės simboliu ir meilės gėle.
Širdis.
Įprastas meilės simbolis. Širdies formos saldumynai, dėžutės, žvakės, atvirutės
Širdys šokoladinės, popierinės, medžiaginės, puošiančios įvairiausius daiktus ir net drabužius. Beje, senovėje meilę simbolizuojanti žmogaus kūno dalis buvo visai ne širdis, o kepenys. Tačiau pamažu pripažintu meilės simboliu širdis - manoma, jog tai lėmė jos plazdėjimas, pamačius mylimąjį. Tačiau mokslininkų teigimu, meilę atitinkančios emocijos gimsta visai ne širdyje, o smegenyse. Tačiau senai senai žmonės tikėjo, jog širdyje slypi meilė, neapykanta, būgštavimai, kaltės jausmas... Šiandien, širdis simbolizuoja tik tyrus meilės jausmus.
Angelas (Kupidonas).
Tai neatsiejamas meilės įvaizdis. Mažas angeliukas, padaužiškai laidantis meilės strėles. Kupidonas, apskritaveidis cherubinas, į mūsų kultūrą ateina iš senovės graikų mitų. Daug graikų kultūros elementų perėmę romėnai meilės deivę pavadino Venera, o jos sūnų - Kupidonu. Lotyniškai Cupido reiškia troškimas. Kupidonas - motinos, meilės deivės pasiuntinys, kurio strėlė sužeidžia ir priverčia pamilti net šalčiausią širdį.
Žiedas.
Tai amžino gyvenimo kartu simbolis. Prie 2-3 šimtmečius buvo itin populiaru per Šv. Valentino dieną susižadėti ar tuoktis.
Pirštinės.
Kažkada vyrai prašydami moters tekėti, prašydavo jos rankos, šis pasakymas gajus dar iki šiandien, todėl pirštinė santuokos ir meilės simbolis.
Gulbės.
Mylimiausi Veneros paukščiai. Gulbės paskelbtos Valentino dienos simboliu todėl, kad jų meilė nelygintina su kitų gyvūnų. Gulbių pora vienas kitą myli ir neišduota iki gyvenimo pabaigos.
Balandžiai.
Tai meilę simbolizuojantys paukščiai. Deivės Veneros mylimiausi paukščiai taip pat buvo balandžiai. Jie visą gyvenimą nekeičia partnerio, kartu rūpinasi savo paukščiukais. Šie paukščiai simbolizuoja ištikimybę ir meilę.
Nėriniuota nosinaitė.
Asistavimo simbolis. Seniau kiekviena dama turėjo nėriniuotą ir iškvėpintą nosinaitę. Jeigu ją pamesdavo, šalia esantis vyras turėdavo nedelsiant pakelti. Kai kada damos, norėdamos susipažinti su joms patraukliu vyriškiu, darydavo taip tyčia...
Saldumynai.
Meilė nors kartais ir skaudi, laikoma saldžiausiu jausmu, dovanotu žmogui. Todėl dovanoti mylimajam saldumynus būtina. Nors daugelis vyrų stebisi: Kodėl moterys taip mėgsta šokoladą? O kodėl jos neturėtų jo mylėti? kaip atsvarą pateikia klausimą šokolado gamintojai. Gabalėlis mėgiamo tamsaus šokolado - lėtai tirpstančio burnoje - tai juk skanu. Beto šokolado mėgėjai siūlo neskubėti jo nuryti, pajutę kaip jis tirpsta burnoje gurkštelkite kartu tinkančio klasikinio ar Porto vyno, pajusite trigubą malonumą. Burnoje išryškės ne tik šokolade persipinantis saldumas ir kartumas, bet skonio intensyvumą ir tekstūrą sustiprins jame įsimaišęs vynas. Taigi, vynas ir šokoladas - jie viens kitą puikiai papildo.
Laiškas, atvirukas.
Susiję su Šv. Valentino legenda. Prieš pat egzekuciją, naktį jis parašė savo mylimajai meilės laišką ir pasirašė Tavo Valentinas. Būtina sąlyga laiškas turi būti anonimiškas!
Daugiau apie valentino dienos šventę » Šv. Valentinas