» Višta ir tarakonas

 TOP meniu » Pradžia » Sielai » Pasakos » Pasakų kategorijos » Pasakų temos » Įgarsintos pasakos » Visos pasakos

Kartą višta sutiko tarakoną ir sako jam:
- Koks tu nevaleiva! Tiek prišnerkštei kambarius, net žiūrėt:
- O kuo tu už mane geresnė?--atsikirto tarakonas.- Ir tavi visa dvokia. Taipogi švaros nežiūri. Nenoriu su tavim net kalt supykęs nuropojo šalin.
Tuo laiku šeimininkas ruošėsi vestuves kelti ir suskato ieškoti tarakonų prievilui, mat reikėjo vištų prisigaudyti. Naršė naršė ir pagaliau vieną pamatė.
- Ko tu ieškai? - paklausė tas.
- Tavo brolių! - atsakė šeimininkas.
- Kam tau jų reikia?
- Vištoms,- trumpai jis paaiškino.
- Vištoms? Argi nežinai, kad mes susipykę? - nustebo;
- Kas man darbo, kad susipykę,- atrėžė šeimininkas.- Tar vištų man vestuvėms reikia.
- Sakai, kas tau darbo? - įsižeidė tarakonas.- O kas mano vestuvės! -Ir jis paspruko nuo šeimininko.
O tas ėmėsi trobą tvarkyti, išnešė į saulę seną spintą vėdint žė padaužė ją, ir kad pasipylė tarakonai!
Iš visų pašalių subėgo vištos ir puolė juos lesti; dabar šei prisigaudę vištų vestuvėms. Vestuvės buvo linksmos, nuo riebių vištų stalai lūžo, svečiai liko didžiai patenkinti. Sutikęs savo pažįstamą vištą, tarakonas ir sako:
- Be reikalo mudu pykstamės! Tavo seserys sulesė mano brolius, o-žmogus suvalgė tavo seseris. Tu sulesi mane, o žmogus suvalgys tave. Viskas pasaulyje laikina.
Kiekviename žingsnyje mūsų tyko žūtis. Argi verta dėl niekų kivirčytis?
„Jo teisybė - pagalvojo višta.- Kam mums vaidytis? Gal jį sulesusi pati pakliūsiu žmogui ant stalo."
Nuo tol tarakonai ir vištos santarvėje gyvena.
G a i r ė s » Afrikos liaudies pasakos » Pasakos apie gyvūnus » Pasakos apie vištas » Pasakos apie tarakonus » Pasakos apie paukščius » Pasakos apie vabzdžius
Wallpapers rinkinukas

• 2024 Liepos 16 d. Antradienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Danguolė, Danguolis, Faustas, Karmela, Marija, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Kokias pramogas lankytojams siūlo Kauno MEGA?..... Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ rodomi cinamon filmai šiuo metu labiausiai tenkina fantastinių ir siaubo filmų mėgėjų pageidavimus, o mažųjų žiūrovų laukia pas juos sugrįžęs mielasis ...

Kokie yra šilumos siurblių oras-oras privalumai?..... Ieškant efektyvesnių ir universalesnių namų klimato sprendimų, oras-oras šilumos siurbliai yra revoliucinė technologija. Šios sistemos, ypač pritaikytos įvairiam Lietuvos klimatui, ne tik vėsina...

Pasakų autoriai

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, ar radote tai ko neturėtų čia būti, ar žinote (jei nenurodyta) pasakos kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti savos kūrybos pasaka - brūkštelkit mums :))

Atvirukai Boso dienos proga..... gražūs e-atvirukai boso dienos proga, juk savo viršininkus reikia ne tik gerbti, bet ir mylėti :)
Justinas Marcinkevičius..... tai Lietuvos poetas, dramaturgas, vertėjas, aktyvus visuomenės veikėjas (1930-03-10 / 2011-02-16)
Kalėdinė dvasia arba Kalėdos youtube-je..... prieš kalėdas pasaulis savaip eina iš proto.. taigi, kaip pasaulyje šventėms puošiami namai bei fejerverkų šou vaizdeliai..