Silpnas imunitetas, persidirbimas, rudeniška depresija: kaip kovoti su šiomis problemomis?

 Jūs esate » Pradžia »» Nuotaikai »» Pasiūlykite idėją laisvalaikiui!

geradovana.lt idėja laisvalaikiui.. rudeniški pasiūlymai poilsiui Lietuvoje..

Pasak Didžiosios Britanijos mokslininkų, rudeniška depresija serga apie 10 proc. Europos gyventojų. Didžioji dalis jų yra iš Šiaurinių ir Rytinių Europos šalių. Specialistų teigimu, nuo šios sezoniškos depresijos dažniausiai kenčia tie, kurie patiria daug streso, nemigos naktų.


geradovana.lt nuotrauka


Streso metu žmogaus organizmas į kraują išskiria daug adrenalino, o šis, nors kartais suteikia malonumo, vis dėlto alina imunitetą. Tuomet žmogus ima sirgti, blogiau jaučiasi ir taip „prilimpa“ įvairios ligos ar depresija.Poilsis – geriausias sprendimas kovojant su tokiomis bėdomis, nes organizmo atstatymui būtent to ir reikia. Nors dabar, pasaulyje siautėjant pandemijai, keliauti ir poilsiauti svečiosi šalyje sudėtinga, tai galima padaryti ir mūsų šalyje. Tad poilsis Lietuvoje tikrai gali padėti stiprinti imunitetą.


Rudeniška depresija – kas tai?

Rudeniška depresija – tai mūsų psichologinės sveikatos atspindys. Pasak medikų, ruduo čia veikia tik kaip katalizatorius. Pasikeitusios gamtinės sąlygos, tokios kaip šviesa, temperatūra, kvapai, garsai, sukuria foną, kuriame labiau išryškėja mūsų psichologinės problemos. Pavyzdžiui, savo vertės jausmas, neharmoningi santykiai šeimoje, darbe ir pan.
Svarbūs ir ekonominiai aspektai. Jei diena trumpesnė, tai ir elektros daugiau sunaudojate, ir už šildymą reikia nemažai sumokėti. Jautriam žmogui tai gadina nuotaiką.
Imunologų teigimu, depresija yra tiesiogiai susijusi su mūsų imunitetu. Tad jei jis silpnėja, atsiranda ir depresijos požymiai tokie kaip:

• Bloga nuotaika
• Nuolatinis pervargimas
• Virškinimo problemos
• Alergija
• Nemiga


geradovana.lt nuotraukaKaip kovoti su rudeniškomis ligomis?

Nors pagalbininkas numeris vienas yra sveika, pilnavertė mityba, kuri suteikia reikalingų vitaminų, vis dėlto į pagalbą galima pasitelkti ir iš vaistinės įsigytus vitaminus. Tai gali būti žuvų taukai, vitaminas C ar multivitaminai.

Taip pat padės, jei susitvarkysite su stresą keliančiais faktoriais: susitvarkykite problemas darbe, o jei nepavyksta, galbūt laikas keisti darbą, išsiaiškinkite visus nesutarimus su šeimos nariais, susitvarkykite namus. Pastarasis punktas, pasak JAV mokslininkų, padeda nusiraminti, išvalyti mintis, protą, sielą. Tad jei esate rimtai susinervinę, susirūpinę ar supykę, griebkite šluotą ar skudurą bei keliaukite tvarkyti namų!

Sportas galbūt nėra daugelio mūsų artimas draugas, tačiau verta su juo susidraugauti. Jei nenorite kasdien keliauti į sporto salę ar rytą pradėti lengvu prasibėgimu, bent vakare po darbo pasivaikščiokite apie 30-60 minučių. Tai padės atsipalaiduoti, nusiraminti, išvalyti mintis.

Na, o visų geriausias vaistas nuo ligų ir depresijos – imuniteto stiprinimas tinkamo poilsio, procedūrų ir vandens SPA pagalba. Tai gali būti poilsis vienam asmeniui, dviems ar visai šeimai. Lietuvoje tokių pasiūlymų apstu, tad tereikia gerai paieškoti internete.

Gerų rudeniškų pasiūlymų poroms ir šeimoms siūlo „Eglės“ sanatorija, „Vytautas mineral SPA“, „UPA Medical SPA“, „Royal SPA Residence“ bei „Grand SPA Lietuva“. Be šių minėtų vietų, Lietuvoje yra ir dar daugiau unikalių, vertų aplankyti SPA viešbučių, sanatorijų bei sodybų, kurios mielai priims Jus ir Jūsų artimuosius poilsiui. Tad keliaukite po Lietuvą ir stiprinkite imunitetą poilsiu!

[Atsiuntė: Vita J.]

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))