Dalai Lama XIV - pilnai Jo Didenybė Tenzinas Giatso, XIV-asis Dalai Lama (g. kaip Lhamo Thondup, 1935 m. liepos 6 d. Taksteryje, Šiaurės rytų Tibetas) keturioliktasis, dabartinis Dalai Lama, Tibeto vyriausybės tremtyje vadovas, Tibeto budizmo (lamaizmo) dvasinis vadovas.
Dvejų metų buvo atrastas vienuolių pagal Tibeto religijos kultinius papročius ir garbingos ceremonijos metu vainikuotas aukščiausiu tibetiečių religijos vienuoliu 1940 m. vasario 22 d. Tibeto sostinėje Lasoje. Jam buvo privilegijuotas vienuolio Tenzin Gyatso vardas. 1950 m. lapkričio 17 d. penkiolikos metų karūnuotas Tibeto valdovu. 1958 m. baigė Drepungo, Seros ir Gandeno vienuolynų universitetus. Intensyvaus lavinimosi dėka būdamas 25 metų įsigijo vienuolių Seros universitete aukščiausio laipsnio diplomą Lharampa Geshe. Pripažintas tibetiečių šventuoju mesiju išsikovojo pasaulinį autoritetą budizme.
Po Kinijos įvykdytos intervencijos į Tibetą, 1959 m. Kinijai numalšinus Tibeto sukilimą, Dalai Lama pasitraukė į Indiją, Dharamšalą ir aktyviai kovoja už Tibeto nepriklausomybę. 1963 m. paskelbė budizmo ir Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos principais pagrįstą būsimos autonominės Tibeto valstybės konstituciją, 1987 m. sudarė 5 pakopų taikos planą, numatantį paversti Tibetą taikos zona, nutraukti Kinijos vykdomą tautinę ir religinę priespaudą, suteikti gyventojams pagrindines žmogaus teises ir demokratines laisves bei atkurti Tibeto autonomiją.
Aktyviai keliauja po Vakarų šalis skaitydamas paskaitas filosofijos, religinėmis, kultūrinėmis, politinėmis temomis. 1991 2001 ir 2013 m. lankėsi Lietuvoje.
1989 m. apdovanotas Nobelio taikos premija.
Išvertus dalai lama reiškia išminties vandenyną. Matyt, ne veltui tibetiečiai savo lyderį vadina troškimus išpildančiu brangakmeniu ir tiki, jog jo asmenyje įsikūnijęs begalinės užuojautos dievas, pasirengęs vesti tautą į laimę..