Ciceronas arba Markas Tulijus Ciceronas - (Marcus Tullius Cicero, 106-43 pr. Kr.) - romėnų politikas, retorikas, filosofas ir rašytojas.
Pirmąją kalbą, ginančią Sekstą Roscijų iš Amerijos, apkaltintą tėvažudyste, pasakė 80 m. pr. m. e., būdamas 26 metų amžiaus. Čia jis nepabūgo pasisakyti prieš diktatoriaus Sulos atleistinį Chrizogoną ir bylą laimėjo, tačiau netrukus, tarsi išsigandęs galimų represijų, išvyko į Graikiją ir ten išbuvo dvejus metus (79-77). Iš pradžių studijavo filosofiją Atėnuose, Platono akademijoje, pas Antiochą iš Askalono, vėliau išvyko į Rodo salą pas retorikos mokytoją Moloną, padariusį jam didžiulį poveikį tobulinant iškalbos įgūdžius.
46-44 m. pr. m. e. Ciceronas parašė daugumą savo filosofinių veikalų : Stoikų paradoksus (Paradoxa stoicorum), Hortenzijų (Hortensius), Akademinius svarstymus (Academicae quaestiones), Apie gėrio ir blogio ribas (De finibus bonorum et malorum), Tuskulo pokalbius (Tusculanae disputationes), Apie dievų prigimtį (De natura deorum), Katonas Vyresnysis apie senatvę (Cato Maior de senectute), Lelijus apie draugystę (Laelius de amicitia), Apie numatymą (De divinatione), Apie likimą (De fato), Apie pareigas (De officiis).
Laikui bėgant Cicerono kūrybinio palikimo reikšmė vis didėjo, jo vardas tapo Romos kultūros simboliu. O tas palikimas itin gausus ir įvairus: 58 išlikusios kalbos ir apie 30 neišlikusių, 6 retorikos veikalai, apie 17 filosofinių traktatų, istorijos, politikos, geografijos, teisės, mokslo istorijos raštai, daugiau nei 900 laiškų.
.