Žiemos laikas tai laiko persukimas iš vasaros į žiemos.
Paskutinį spalio sekmadienį naktį persukamos laikrodžio rodyklės valanda atgal. Ir žiemos ritmu gyvensime iki paskutinio kovo sekmadienio, kai naktį laikrodžio rodyklės bus pasukamos valanda į priekį.
Laikas dukart per metus keičiamas atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą. Ši direktyva buvo pakartotinai patvirtinta prieš dešimtmetį. Pirmoji ES direktyva dėl vasaros laiko buvo priimta dar 1980-aisiais.
Sezoninį laiką turi dauguma Senojo žemyno valstybių ir nemažai kitų pasaulio šalių iš viso apie 100 valstybių. Lietuvoje vasaros laikas buvo pradėtas įvedinėti dar sovietmečiu, 1981 metais, nors kelis metus buvo atšauktas sukinėjimas, Rolando Pakso vadovaujama Vyriausybė atšaukė ir 2003-ųjų pavasarį ministrų kabinetas, vadovaujamas Algirdo Brazausko, vėl sugrąžino vasaros laiko įvedimą. Buvo atsižvelgta į ES, į kurią tuomet rengėsi stoti Lietuva, rekomendacijas.
Pirmą kartą idėją, kad persukant laikrodžio rodykles galima pailginti dieną ir sutaupyti elektros energijos, dar 1784-aisiais iškėlė amerikietis išradėjas ir politikas Benjaminas Franklinas. Jo teigimu, žmonės švaisto šviesųjį paros laiką vasaros rytais gulėdami lovoje, o pasukus laikrodžius valanda į priekį būtų išlošiama viena šviesi vakaro valanda.