Vandens pramogos: kuo jos naudingos sveikatai?

 Jūs esate » Pradžia »» Nuotaikai »» Pasiūlykite idėją laisvalaikiui!

geradovana.lt idėja laisvalaikiui.. vandens pramogos.. kad vanduo yra puikus sveikatos šaltinis, niekam ne paslaptis. Tačiau ar žinojote, kad ne tik vandens gėrimas, bet ir vandens pramogos gali būti tikru sveikatos šaltiniu?


geradovana.lt nuotrauka

Vandens pramogų nauda

• Mokslininkai jau seniai įrodė, kad vandens pramogos gali pagerinti smegenų veiklą, net 14 proc. Taip yra todėl, kad tokios pramogos atpalaiduoja protą, o vėliau, grįžtant prie darbų, atsiranda kur kas daugiau šviežios energijos.

• Vienareikšmiškai, vandens pramogos padeda užmigti. Puikiausias įrodymas – pirtis. Po pirties itin gerai išsimiegama, dėl atsipalaidavusių raumenų bei nervų sistemos.

• Taip pat vanduo bei vandens pramogos – ramina. Jei pykstate ir jaučiatės susierzinęs, išgerkite vandens. O dar geriau, jei nuvyksite į pirtį, vandens parką ar nusimaudysite ežere. Na, o psichologinė ramybė bei kokybiškas miegas – sveikatos pagrindas.

• Jei dažnai kamuoja galvos skausmai, vandens linksmybės irgi padės išvengti šios situacijos. Užteks bent 15 minučių pamirkti vandenyje ir galvos skausmo lyg nebūta!

• Pati reikšmingiausia vandens pramogų nauda, jog stiprinama imuninė sistema. Dėl vandens šalinasi toksinai. Tad būtent šis procesas prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo. Tad jei dažnai sergate – dažniau keliaukite į pirtis arba mėgaukitės aktyviomis vandens pramogomis.


Nauda santykiams

Šiai dienai jau yra daug pramogų pritaikytų poroms. Štai diena vandens pramogų parke arba lepinantis SPA centre įvairiose voniose, tikrai nuteiks ypač romantiškai ir smagiai. Leisdami sau bent trumputį pabūti drauge, Jūs galite sustiprinti santykius, kurie labai dažnai ima silpnėti, kai du vienas kitą branginantys žmonės pasineria į rutiną.


geradovana.lt nuotrauka
Gamtos pažinimas

Kartais, vandens pramogos gali tapti puikiu pasaulio pažinimo metodu. Lietuvoje teikiamos tokios paslaugos kaip pažintinė žvejyba, pažintinis nardymas, plaukimas su jachta ar kita vandens transporto priemone, pažindinantis su aplinka, kraštovaizdžiais ar istorija.


SPA procedūros po traumų ar ligų

Ne veltui dažnai gydytojai po sunkių traumų ar ligų, išsiunčia pacientus gydytis į sanatorijas, kur ten jų laukia įvairios SPA procedūros, vandens pramogos. Vanduo sugeba sumažinti raumenų įtampą, juos atpalaiduojant. Todėl įlindimas į šiltą vandenį gali padėti lengviau atsigauti ir pagreitinti raumenų atsistatymą po traumų. Taip pat vandens procedūros jau seniai yra rekomenduojamos žmonėms, kurie kasdien patiria didelį fizinį krūvį ir nori lengviau atsigauti.


Vandens parkai Lietuvoje pasiruošę padėti Jums stiprinti sveikatą. Tad išsirinkite labiausiai Jūsų poreikius atitinkantį parką ir keliaukite ten su draugais ar šeima.

[Atsiuntė: Vita J.]

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))