» Lyduvėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Lyduvėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčiaTai bažnyčia stovinti Lyduvėnų miestelyje, Dratvens (Dubysos dešiniojo intako) dešiniajame krante. Turi vėlyvojo baroko bruožų. Lyduvėnų katalikų bažnyčia XVI a. antrojoje pusėje atiteko evangelikams reformatams.

1613 m. minima katalikų bažnyčia. XVIII a. pirmojoje pusėje pradėta statyti mūrinė bažnyčia. Mirus Lyduvėnų dvaro savininkui, statyba sustojo. Vėl pradėta 1755 m. 1761 m. bažnyčia pastatyta. Stanevičiai 1754 m. jai skyrė 6 valakus ir 7 margus žemės. Lyduvėnuose gyveno 2 kunigai. 1853 m. minima parapinė mokykla.

Klebonas Antanas Opulskis 1863 m. ištremtas į Sibirą (ten 1872 m. mirė). Architektas Nikolajus Andrejevas 1902 m. suprojektavo bažnyčios bokštą. Jis 1907 m. pastatytas ne pagal projektą. Statinį komisija priėmė tik 1911 metais.

1914 m. įsteigta „Saulės“ draugijos mokykla. Per Antrąjį pasaulinį karą bažnyčia apgriauta, vėliau suremontuota. Bokštas pastatytas žemesnis už buvusį.

Bažnyčia turi vėlyvojo baroko bruožų, stačiakampio plano, vienabokštė, su pusapskrite apside. Šventoriaus tvora mūrinė. Jame yra kapinės.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Raseinių dekanatas.
Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Raseinių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Tilto g. 21, 60417 Lyduvėnai, Šiluvos sen., Raseinių r. sav.
Prie bažnyčios netoliese yra Lyduvėnų miestelio kapinės.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 10 val.
Šiokiadieniais ir šeštadieniais pagal poreikį.

ATLAIDAI:
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).
Šv. apašt. Petro ir Povilo – birželio 29 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).
Karmelio kalno Švč. Mergelės Marijos (Škaplierinės) – liepos 16 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Kūno kremas – odos grožio paslaptis..... Viena iš pagrindinių kūno kremo naudų yra odos drėkinimas. Kruopščiai parinktas kremas gali padėti išlaikyti odą drėgną ir minkštą, ypač esant sausam orui arba po ilgo laiko praleisto saulėje.
Magnus Muhr menas..Magnus Muhr menas arba menas iš negyvų musių... kartais, atrodo žmonės nušoka nuo proto, bet kaip bebūtų jei jau menas kuriamas, ir koks jis bebūtų, visų pirma turi būti matomas, kad arba išliktų arba
Eilėraščiai apie mokyklą..... Per auksinių lapų tiltą, Rudenuio klevų supiltą, varpeliu rugsėjis šaukia, Į mokyklos klasę jaukią...