» Lamokėlių Šv. Jurgio koplyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Lamokėlių Šv. Jurgio koplyčiaTai kapinių koplyčia, esanti Lamokėlių kaime, Vabalninko seniūnijoje, Biržų rajone, 5,5 km į šiaurės rytus nuo Vabalninko, prie kelio 1308 Biržai–Geidžiūnai–Vabalninkas, šalia Meilūnų. Pastatyta vietinių gyventojų 1726 m. Perstatyta 1928 m.

Priklauso Vabalninko Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijai, įtraukta į turistinį maršrutą „Biržų krašto medinės bažnyčios ir koplyčios“.

Pasak legendos, ankstų rytą vieškeliu ėjusi mergaitė pamatė ant kalnelio stovintį raitelį ant balto žirgo. Visi nutarė, kad tai buvo pasirodęs šv. Jurgis ir nurodė koplyčios statymo vietą. Ant to kalnelio parapijos žmonės ir pastatė koplyčią, kurią pavadino Šv. Jurgio vardu. Ir nuo tos dienos buvo pradėtos švęsti Jurginės pamaldos, o vėliau rudenį Šv. Pranciškaus kermošius.

Vyskupija: Panevėžio vyskupija.
Dekanatas: Biržų dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Draugystės g. 13, Lamokėliai, Vabalninko sen., Biržų r. sav.
Koplyčią supa Lamokėlių kaimo kapines.

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Atvirukai studentų dienos proga..... gražūs e-atvirukai studentų dienos proga - nepamiršk pasveikinti draugus studentus :)
Eilėraščiai apie meilę..... Tu esi kaip saulė, Danguje šviesi. Aš tave mylėsiu, Kad ir kur esi...
Ką gaminti Kūčioms?..... Vienas iš svarbiausių šventos vakarienės patiekalų buvo miltinės tešlos gumuliukai. Jie buvo kepami ne tik iš kvietinių, bet ir iš ruginių, grikinių miltų. Vieni juos vadino kūčiukais, kiti banduk