Dūkšto Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčia

Sielai » Maldos namai » Bažnyčios » Aukštaitija » Ignalinos rajono savivaldybė


Dūkšto Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčiaDūkšto Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Dūkšto mieste. Dabartinė medinė bažnyčia pastatyta 1934–1936 metais. Ją dar neužbaigtą 1935 m. gegužės 29 d. konsekravo arkivyskupas Romualdas Jalbžikovskis. Ji, sudegus Senojo Dūkšto (Dūkštelių) bažnyčiai, 1956 m. tapo jungtinės Dūkšto parapijos bažnyčia.

Bažnyčia stačiakampio plano, vienabokštė, su apside ir bokšteliu. Vidus 3 navų, šoninės gerokai žemesnės. Šventoriuje stovi žema medinė varpinė.

Pirmąją medinę bažnyčią Dūkšto dvare (dabar Dūkštelių kaimas) apie 1601 m. pastatė dvaro savininkai Rudaminos. Ji 1674 m. atstatyta. Dūkšte 1729–1773 m. veikė jėzuitų misija. Nuo 1901 m. zakristijonu dirbo (apie 40 metų) generolo Stasio Raštikio tėvas Bernardas Raštikis. Jis išdažė ir sutvarkė bažnyčią, platino lietuvišką spaudą.

1910–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. 1925 m. įkurta parapija. Lenkijos okupacijos metais klebonas Konstantinas Šimašis (Dūkšte iki 1927 m.) steigė Šv. Kazimiero draugijos skyrius, mokyklas, bibliotekas. Dūkšte 1927–1937 m. klebonavęs Zenonas Butkevičius bažnyčią suremontavo (sustiprintos sienos, pakeisti balkiai, perdengtas stogas, bažnyčia išdažyta), įvesta elektra. Dailininkas Petras Sergejevičius nutapė paveikslų. Nuo 1937 m. klebonavęs Juozas Vaičiūnas (1894–1962) plėtojo lietuvių kultūrinę veiklą, atnaujino bažnyčią, tačiau ji 1956 m. sudegė.

Vyskupija: Vilniaus arkivyskupija.
Dekanatas: Ignalinos dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Ignalinos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Dūkštas [2]
Adresas: Bažnyčios g. 17, Dūkštas, 30261 Ignalinos r.
Kaip nuvykti? Waze, Google Maps

Pamaldos:
I-V - 15.00 val., VII - 10.00 val.

Dūkšto Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčia nuotraukose:

    

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose

Siūlome pasidairyti..

Faktai apie dramblius

Faktai apie dramblius... Ar žinote, kad pasak Gineso rekordų knygos seniausi drambliai, kurių amžių galima įrodyti, išgyveno 70-76m.O dauguma nesulaukia nė 50 metų...

Įdomybės » FAKTAI

2022-ųjų metų poezija

2022-ųjų metų poezija... tai 2022-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlome paskaityti ir pajusti šių metų kūrybos dvasią :) ....

Sielai » EILĖRAŠČIAI

Kaip organizmą veikia muzikos instrumentai?

Kaip organizmą veikia muzikos instrumentai?Dar senovės Egipto žyniai pastebėjo, kad niekas taip nepersmelkia jausmų kaip muzika. Tam tikrais sąskambiais žyniai šventyklose gydydavo ligonius. Stebuklingą muzikos poveikį pripažino ir graikai, o ..

Aktualijos » VERTA ŽINOTI

E-atvirukai Tėčiui

E-atvirukai Tėčiui... gražūs e-atvirukai, bet kokiam skoniui, Tėčio dienos proga su gražiais, prasmingais ir pan. Tėti mano tėti, Noriu pasakyti, kad tave labai myliu....

Draugams » E-ATVIRUKAI

Špicai

Špicai... Špicai- ypač dekoratyvūs, lengvi, judrūs ir žaismingi šuneliai, turintys žavingą išvaizdą ir stiprią sveikatą. Praeiviai pamatę špicą, dažniausiai jį pavadina lapiuku ar meškiuku...

Pomėgiams » GYVŪNŲ pasaulis

Padėkos žodžiai Mamai

Padėkos žodžiai Mamai... Brangioji saule, kai iš dangaus žiūrėsi į žemę, pačiais šilčiausiais spinduliais glostyk mano mamos galvą, kad ji pajustų, kokia man yra brangi..

Draugams » SVEIKINIMAI


GYVENKIME • sveikaispalvotaipatogiaiskaniaidraugiškaistipriaietiškailinksmaipokštaujantgrybaujantkeliaujant • su meile ir Gyvenimo būdo žurnalu!