» Biržų evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Biržų evangelikų liuteronų bažnyčiaSovietiniais laikais pamaldos vyko pas žmones namuose arba kai kada – reformatų bažnyčioje. Nuo 1986 metų, pamažu iškėlus gyventojus iš parapijai priklausiusio namo, pamaldos pradėjo vykti pastate Kilučių gatvėje.

2013 metais bažnyčios pastatas buvo rekonstruotas ir rugsėjo 29-ąją iškilmingomis pamaldomis buvo pašventinta rekonstruota bažnyčia bei jos vargonai, kurie 2001 metais buvo atvežti iš Vokietijos, juos biržiečiams padovanojo kunigo našlė iš Berlyno Angela Jaenicke.

Manoma, kad pirmoji Biržų evangelikų liuteronų bažnyčia buvusi jau 1600 metais ir kunigaikštis Kristupas Radvila 1636 metais pirmumą teikęs, būtent evangelikų liuteronų bažnyčiai. Ji buvusi netoli ežero, galimas dalykas toje vietoje, kur bažnyčia stovėjo prieš II Pasaulinį karą.

Biržų evangelikų liuteronų parapija nuo seno buvo gausiausia Lietuvoje. 1908 metais joje buvo apie 4500 parapijiečių, iš kurių buvo 300 vokiečių, o likusieji –latviai. Neatsitiktinai žmonės ją ėmė vadinti ne „saksų“ (vokiečių), o „latvių“ bažnyčia.

Biržų parapiją aptarnauja Kunigas - Juozas Mišeikis - tai pirmasis Biržuose gyvenantis Biržų evangelikų liuteronų parapijos kunigas nuo 1940 m.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Biržų rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Biržai [4]
Adresas: Kilučių g. 5, Biržų m., Biržų miesto sen., Biržų r. sav., LT-41153

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
Dėl artimiausių pamaldų laiko teirautis pas kun. Juozą Mišeikį: +370 606 09273


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai apie bites..... Ar žinote, kad bitės medaus pūslėje telpa iki 60 mg nektaro.Per dieną ji gali atnešti iki 300-400 mg, per visą gyvenimą - 6-8 g nektaro.
Kiaušinių marginimas ciberžole..... šiemet pafantazavome su ciberžole, svogūnų lukštais, kinrožės arbata bei popieriaus gabaliukais.. rezultatas nenuvylė, gavosi tokie kaip ir marmuriniai velykiniai kiaušiniai :))
Viskas apie šv. Kalėdas..... belaukiant kalėdų - susikurk šventinę atmosferą ne tik sau bet ir aplinkiniams...