» 10 klausimų svetainės, specialiesiems pedagogams ir logopedams, kūrėjoms
Jūs esate »
Pradžia »
Aktualijos »»
10 klausimų
Jūsų svetainė
www.kristianaweebly.weebly.com,
jei trim žodžiais apie svetainę, kokie tie žodžiai būtų?
Manau, kad labiausiai tinkantys žodžiai- kurti, dalintis ir padėti. O jei bandytume iššifruoti pavadinimą, tai būtų mūsų vardai- Kristina ir Ana.
Kokiai lankytojų grupei skirta svetainė?
Ši svetainė visų pirma yra skirta specialiesiems pedagogams ir logopedams. Tačiau mums labai smagu, kai čia užsuka ir pradinių klasių ar dalykų mokytojai. Tai mokytojai, kuriems svarbu padėti mokymosi sutrikimų ir negalių turintiems mokiniams. Girdėjome gražių atsiliepimų ir iš mamyčių lūpų. Nepaprastai svarbu, kai su mokinuku dirbama ne tik mokykloje, bet tam laiko skiria ir tėvai. Taip tikslo siekti ne tik lengviau, bet ir smagiau.
Mano akimis tai gan specifinė svetainė.. kaip kilo idėja tokią svetainę sukurti?
Šią idėją gana ilgai nešiojome širdyse ir mintyse. Ruošiantis pamokoms tenka sukurti ne vieną mokymo(si) priemonę. Šiomis priemonėmis, rekomendacijomis mokytojams, lankstinukais tėvams ir dar daug kuo kitu mielai dalindavomės tarpusavyje. Taip ir kilo mintis sukurti "dėžutę", į kurią specialistai galėtų dėti savo sukurtas priemones ir leistų jomis naudotis. Manome, kad taip galėtume padėti vieni kitiems ir tuo pačiu palengvintume pasiruošimą pamokoms. Čia puiki vieta pasisemti minčių ir idėjų.
Kiek supratau, svetainę kuriate dviese ir esate svetainės tematikos.. specialistės (jei ne taip išsireiškiau - pataisykite)..
ar galite daugiau papasakoti apie save?
Mes esame seserys ir taip jau susiklostė, kad abi dirbame specialiosiomis pedagogėmis. O dabar apie kiekviena iš mūsų truputį iš arčiau.
Esu Ana, 2006 metais studijuodama paskutiniąjame kurse pradėjau dirbti Akmenės rajono Akmenės gimnazijoje specialiąja pedagoge. Šiuo metu visą savo dėmesį skiriu savo sūneliui, o laisvalaikį leidžiu kurdama ir tobulindama mūsų svetainę.
Aš esu Kristina, 2004 metais baiginėdama studijas pradėjau dirbti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose logopede. Čia įgijau neįkainuojamos darbo patirties ir neišdildomų atsiminimų. Vėliau dirbau darželyje-mokykloje ir štai jau dveji metai kaip esu Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos specialioji pedagogė.
Esame labai laimingos dirbdamos šį darbą ir džiaugiamės galėdamos padėti vaikui.
Mačiau svetainėje skyrelį "Sutrikusių funkcijų lavinimas".
Sutrikusios funkcijos - jei plačiau.. kas tai?
Mokinių, turinčių mokymosi sutrikimų, pažintiniai procesai (atmintis, dėmesys, mąstymas, regimasis ir girdimasis suvokimai ir kt.) yra išlavėję nepakankamai. Todėl specialiųjų pratybų metu mes ne tik mokomės matematikos ar lietuvių kalbos, bet ir labai daug laiko skiriame šių nepakankamai išlavėjusių ar sutrikusių funkcijų lavinimui.
Tačiau norime pažymėti, kad dėmesio, atminties ir kitų pažintinių procesų lavinimas yra labai svarbus ir mokymosi sunkumų neturintiems vaikams. Todėl į šį skyrelį kviečiame kartu su savo mažyliais užsukti ir tėvelius, kurie domisi vaikų ugdymu.
Turbūt nesuklysiu pasakydama, kad daugiausia laiko.. darbe praleidžiate su vaikais... tad,
svarbiausi Jūsų patarimai, kaip gerai sutarti su vaikais?
Galbūt tai nuskambės ir labai banaliai, tačiau mes abi visų pirma vaikams esame draugės, žmonės, kuriais jie gali pasitikėti. Svarbu tikėti vaiku ir jam tai parodyti, tęsėti savo pažadus ir gerbti mokinį.
Esate pedagogės.. šiaip dažnas vaikas besimokindamas svajoja būti mokytoju ir
ką patartumėte vaikams, kurių svajonė yra tapti pedagogais? Kaip siekti savo svajonės?
Kristina: Būdama maža ir aš svajojau tapti mokytoja. Mano mokiniai- lėlės, draugės ir sesuo Ana. Puikiai leisdavau laiką susodinusi juos į suolus. Manau, kad svajonės siekti nėra sunku- svarbu žinoti ko nori, nešioti tai širdyje ir tikėti tuo.
Pedagogė - kaip ir viskas aišku,
o specialioji pedagogė - jei plačiau, kas tai?
O specialioji pedagogė tai mokytoja, kuri padeda mokymosi sunkumų turintiems mokiniams. Mūsų tikslas yra padėti vaikui mokytis, klasės mokytojui patarti kaip mokyti šiuos vaikus, padrąsinti tėvelius ir paskatinti juos kartu siekti bendrų tikslų.
Jūsų svetainėje radau posakį "Matematika - proto gimnastika" - sutinku 100 %,
ar galėtute pasiūlyti mūsų svetainės lankytojams kelis proto gimnastikos pratimėlius?
Mokantis matematikos be galo svarbūs yra mintino skaičiavimo įgūdžiai, todėl matematikos užsiėmimus dažniausiai pradedame nuo skaičiavimo mintyse. Tėveliai su savo vaikais tai gali daryti visur: važiuojant automobiliu, einan pasivaikščioti ir pan. Tiesiog paprašykite vaiko mintyse suskaičiuoti, kiek bus 8 + 5, 13 - 6 ir t.t. Tai puiki mankšta mūsų mažųjų galvytėms. Kitas puikus vaikų ir tėvelių užsiėmimas galėtų būti tekstinių uždavinių sprendimas. Pvz., mama maišydama tešlą blynams paima dėžutę kiaušinių ir sako: Mes turime 10 kiaušinių, 4 kiaušinius įkulsime į tešlą. Kiek kiaušinių mums liks? Mokiniams nėra lengva suvokti tekstinio uždavinio sąlygą, išsikelti klausimą, rasti sprendimo būdus. O tokie smagūs užsiėmimai paruošia vaiką tekstinių uždavinių sprendimui mokykloje.
Ir pabaigai,
ką galėtute pasakyti/palinkėti mūsų svetainės www. ltvirtove. lt lankytojams.. skaitantiems šias eilutes?
Linkime sėkmingai pabaigti mokslo metus, smagiai praleisti vasarą ir su geromis emocijomis bei nusiteikimu grįžti į mokyklas rugsėjį.
AČIŪ Anai Stankutei ir Kristinai Stankutei-Matė už atsakymus | Laima