Nuotaikai » ŽAIDIMŲ kambarys » Stalo žaidimai :: Žaidimai su kortomis

  Pradžia »    

 Turinys » Išskleisti | Suskleisti


Kortos atsirado gilioje senovėje. Spėjama, kad jas atrado egiptiečiai, persai arba indai. Yra net hipotezė, kad lošimas kortomis kilo iš... šachmatų.
Kada kortos pasirodė Europoje, taip pat tiksliai nežinoma. Tačiau keturioliktajame amžiuje jos jau buvo plačiai paplitusios ir labai mėgstamos visoje Europoje, nors bažnyčia lošti kortomis griežtai draudė. Spausdinti lošiamąsias kortas pirmiausia buvo pradėta Vokietijoje, o netrukus ir Italijoje bei Anglijoje.
Nuo aštuonioliktojo amžiaus vidurio Rusijoje prekyba kortomis buvo apmokestinta - surinkti pinigai atitekdavo vaikų namams. Bet kortos visus nepaprastai traukė. Net pati Jekaterina Didžioji, bandžiusi uždrausti kortas,labai mėgo lošti. Imperatorė žaisdavo taip rimtai, kad sukčiaujančius lošėjus bausdavo tremtimi.
Sovietmečiu viešose vietose lošti kortomis buvo draudžiama, tačiau šis puikus būdas leisti laiką nebuvo užmirštas šeimose.

1 | 2 | 3 | 4


 KVAILYS
Kvailys - bene paprasčiausias ir populiariausias lošimas. Tai puikus būdas leisti laiką tiek namie, tiek prie laužo, tiek traukinyje. Žaidžiama susėdus prie stalo, aplink lagaminą ir pan. Žaidimo taisyklės labai paprastos ir suprantamos bet kokio amžiaus žmonėms.
***
Lošia 2-6 žaidėjai. Pirmiausia 36 kortų malka išmaišoma, kiekvienam lošėjui padalijama po 6 kortas. Dalyti galima įvairiai: po vieną kortą, po dvi ir t. t. Jeigu žaidėjų yra 4 ar 6, dažniausiai lošiama du prieš du arba trys prieš tris. Neišdalytos kortos - likčiai - lieka malkoje, viena jos korta (apatinė, viršutinė ar iš vidurio - žaidėjai turi susitarti) atverčiama ir sužinomi koziriai. Pradeda žaidėjas, turintis mažiausią kozirį, arba ankstesnės partijos laimėtojas. Paskui žaidžiama pagal laikrodžio rodyklę.
Kortą kerta tos pačios rūšies, tik didesnė korta arba koziris. Pavyzdžiui, jūs padėjote kryžių šešakę. Kitas lošėjas ją kirsti gali bet kuria tos pačios rūšies korta, jeigu tokios neturi - koziriu. Žaidėjui nesugebėjus kortos numušti (jeigu jis neturi nei tos pačios rūšies kortų, nei kozirių), kortą tenka pasiimti. Toliau lošia kitas žaidėjas. Kai visos vieno ėjimo kortos numuštos ir žaidėjai nebeturi, kuo kirsti, tos rūšies kortos atidedamos į šalį.
Žaidimas tęsiamas toliau. Lošėjai iš likčių pasiima tiek kortų, kad kiekvienas jų turėtų po šešias. Paprastai pirmas tai daro kortą mušęs lošėjas, paskui "puolėjas". Teisę leisti kortą turi kortą mušęs žaidėjas.
***
Štai keli šio žaidimo variantai.
Tarkim, jūs lošiate dviese, trise ar keturiese (jeigu lošėjų daugiau nei keturi, šio varianto geriau atsisakyti, nes žaisti tampa per daug painu). Šiame lošimo variante kiekvienas muša bet kurio žaidėjo kortas, padėtas ant stalo, t. y. jeigu kas nors išleidžia devynakę, o ją kerta berniuku, kiti žaidėjai gali padėti kertančiajam devynakėmis arba berniukais.
Kitas žaidimo variantas - komandinis: žaidžiama du prieš du arba trys prieš tris. Tos pačios komandos lošėjai neturi teisės mušti vienas kito kortos.
"Kvailiu" tampa lošėjas, paskutinis iškritęs iš žaidimo, t. y. tas, kuriam liko daugiausia kortų.
Lošiant komanda, privalu žinoti, jog jeigu lošti baigėte anksčiau už visus, tačiau kuris nors jūsų komandos narys tapo "kvailiu", jūs dalysitės su juo šiuo vardu.
Taip pat lošdami kortomis turite atminti, jog kortą padėję ant stalo jos keisti jau nebegalite.

 KELIAMASIS KVAILYS
Tai ankstesnio lošimo variantas. Taisyklės taip pat beveik sutampa. Skirtumas tik tas, jog kai kitas žaidėjas padeda kortą, o jūs turite tokios pat vertės, bet kitos rūšies kortą, galite perleisti ėjimą kitam žaidėjui. Jeigu šis irgi turi tokios pat vertės kortą, taip pat gali perleisti ėjimą kitam. Taigi gali atsitikti taip, kad jums teks mušti savo kortą. Perleisti kortas galima tol, kol jas pradedate mušti. Lošia 2-6 žaidėjai, reikalinga 36 kortų malka.    

 
O kas labiausiai pradžiugina internautus? ogi...reklama :)))
Rodyklė G Y V E N K I M E
Rodyklė Sveikai!
Rodyklė Gražiai!
Rodyklė Patogiai!
Rodyklė Skaniai!
Rodyklė Etiškai!
 
 
Rodyklė Blaiviai!
Rodyklė Spalvotai!
Rodyklė Draugiškai!
Rodyklė Linksmai!
Rodyklė Pokštaudami!
Rodyklė ...ir su Meile!
   Rodyklė NUOTAIKAI

  • Anekdotai
  • Juokeliai
  • Kodėlčiukas
  • Pokštai
  • Žaidimai
  • Žaidimai vakarėliams
 


  Rodyklė APKLAUSŲ rezultatai

  • Tinginio taisyklės
  • Ar esi laimingas?
  • Katė miauksi medyje?

  • Visos apklausos