» Žilinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Žilinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia
Žilinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia © vietoves.lt

Tai bažnyčia stovinti Žilinų kaime, 7 km į šiaurės vakarus nuo Valkininkų. 1812 m. pastatyta Žilinų dvaro koplyčia. 1862 m. atnaujinta. 1908 m. įkurtas Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. 1924 m. įkurta parapija, paskirtas klebonas Kazimieras Meškėnas.

1927 m. pastatyta dabartinė medinė bažnyčia. Galutinai įrengta ir dekoruota klebonų Česlovo Krivaičio ir P. Barčinsko po Antrojo pasaulinio karo. Petras Liutkus (g. 1904 m.), Žilinuose klebonavęs 1934–1944 m., Kirdeikiuose 1944 m. areštuotas, mirė Vorkutoje 1946 m. Po jo klebonavęs Donatas Linartas (1874–1950) 1946 m. nuteistas 10 m. kalėti, mirė Pravieniškėse.

Bažnyčia stačiakampio plano, su 2 masyviais bokštais ir frontonu tarp jų. Viduje 3 vienodo aukščio navos.

Vyskupija: Kaišiadorių vyskupija.
Dekanatas: Merkinės dekanatas.
Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Varėnos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Adresas: Žilinai, LT-65417 Varėnos r.
Tel: (310) 45 141

Žilinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia nuotraukose:

Žilinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  Žilinų Šv. Antano Paduviečio bažnyčia | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Victor Nunes menas..Victor Nunes - menininkas iš Brazilijos, San Paulo, g. 1950 metais, kuriantis savotiškus piešinius, kur eskizus suderina su įvairiais maisto produktais, namų apyvokos daiktais, augalais ir sukuria tik
Piešinių ir fotografijų kompozicijos..... Piešinys nuotraukoje... kai fantazija veržiasi pro kraštus... įspūdinga... argi ne taip? :)
Liaudiškas folkloras apie Chucką Norrisą..... Ar žinote, kad ateina genijai ir vėl išeina. Atėjo Leninas visiems laikams. Kai atėjo Chuckas, visi laikai išėjo. Apie Leniną istorija nutyli. Ji irgi išėjo :))