» Surdegio Dievo Motinos ikonos koplyčia (stačiatikių)

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Surdegio Dievo Motinos ikonos koplyčia (stačiatikių)
Surdegio Dievo Motinos ikonos koplyčia (stačiatikių) © Wikipedia

Tai stačiatikių koplyčia, esanti Anykščių rajone, Surdegio miestelyje, šalia vietos katalikų bažnyčios, skirta pagerbti čia apsireiškusią Dievo Motiną. Pastatyta apie 1812 m., joje saugoma viena iš Surdegio Dievo Motinos ikonos kopijų. Koplyčia pritaikyta pravesti pamaldas, yra įrengtas ikonostasas - medinė, dekoruota ikonomis cerkvės pertvara, skirianti altorių nuo likusios cerkvės erdvės.

2015 m. pirmą kartą iškilmingai vyko bendri su katalikais Žolinės atlaidai, kuriuose pagerbtas Dievo Motinos ikonos, buvusios Šv. Dvasios cerkvės atminimas. 2015 m. sukako 485 metai (nuo 1530 m.), kai miestelyje virš trykštančio šaltinio apsireiškė Švč. Mergelė Marija.

Šiuo metu statiniu, kaip kultūros objektu, rūpinasi rūpinasi Rusų kultūros centras.

Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Anykščių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Surdegis [3]
Adresas: Sodų g. 8, Surdegis, Troškūnų sen., Anykščių r. sav.
NEveikianti

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Faktai, fakteliai..... sakoma.. kad, tik faktai valdo pasaulį.. tad, pertvarkytas mūsų rinktinių faktų rinkinukas Jums :))
Faktai apie meškas, lokius..... Ar žinote, kad 2015 m. Biržų rajone, medžiotojų įrengtoje šėrykloje kurioje sumontuota kamera, buvo užfiksuota rudoji meška.
Loginiai žaidimai..Visas mūsų gyvenimus - nuolatinis sudėtingų ir paprastesnių loginių užduočių sprendimas. Nemokant logiškai mąstyti, protingai elgtis, gyventi tikrai nelengva, tad..