» Dūkšto Švč. Trejybės sentikių cerkvė

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Dūkšto Švč. Trejybės sentikių cerkvė
Dūkšto Švč. Trejybės sentikių cerkvė © vietoves.lt

Tai sentikių cerkvė Dūkšto mieste, perdaryta iš senos, netekusios parapijiečių stačiatikių Šv. Uspenskio cerkvės ir dažnai yra tituluojama, kaip viena iš gražiausių sentikių cerkvių Lietuvoje.

Dūkšto sentikių bendruomenė susikūrė 1919 m. Pradžioje tikintieji meldėsi namuose, o 1932 m. buvo pastatyta Dievo Motinos Ėmimo į Dangų (Успения Пресвятой Богородицы) cerkvė. Karo metais maldos namai uždaryti, o 1955 m. sudegė. Tačiau sentikių bendruomenė išliko, meldėsi skirtinguose gyvenamuosiuose namuose. 1989 m. bendruomenė oficialiai atkurta. 1990 m. tikintiesiems perduota praktiškai nenaudojama stačiatikių Šv. Uspenskio cerkvė.

Regionas: Dzūkija. Maldos namai Dzūkijoje
Savivaldybė: Ignalinos rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Dūkštas [2]
Adresas: Pergalės g. 16, 30260 Dūkštas, Dūkšto sen., Ignalinos r. sav.

Dūkšto Švč. Trejybės sentikių cerkvė nuotraukose:

Dūkšto Švč. Trejybės sentikių cerkvė | Autorius: vietoves.lt  Dūkšto Švč. Trejybės sentikių cerkvė | Autorius: vietoves.lt  

  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Gražūs žodžiai mamai..... Už viską Tau dėkojam, Mama, Tu mūsų laimė, džiaugsmas ir viltis. Kai tu drauge, mums visad būna gera, Ir niekad nebaisi jokia lemtis.
Faktai apie animaciją..... Ar žinote, kad pasaulyje plačiausiai paplitusios trys animacijos technologijos rūšys: tradicinė animacija, sustabdyto kadro animacija (stop - motion), kompiuterinė animacija
Žaidimai vakarėliams..Ruošiatės surengti linksmą vakarėlį? Nepamirškite ir žaidimų, jie ne tik pagyvins jūsų šventę, bet ir jūsų svečiams paliks neišdildomą įspūdį..