» Josvainių Visų Šventųjų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Josvainių Visų Šventųjų bažnyčiaTai mūrinė bažnyčia stovinti Josvainių miestelyje, Šušvės kairiajame krante.

Josvainių dvare XVI a. buvo koplyčia. Klebono Motiejaus Kobilinskio rūpesčiu 1590 m. pastatyta medinė bažnyčia (konsekruota 1604 m.). Jai dovanoti Juodkaimių, Kunionių ir Macelių kaimai (30 valakų). Kanauninkas M. Kobilinskis iškėlė daug bylų evangelikams reformatams, reikalaudamas grąžinti bažnyčias. Manoma, kad bažnyčia 1655 m. buvo sunaikinta, nes tik 1665 m. konsekruota. 1818 m. bažnyčiai pakeisti sienojai, 1855 m. – pristatytos dvi šoninės koplyčios, 1858 m. – pastatyta mūrinė koplyčia.

1897 m. patvirtintas naujos mūrinės bažnyčios projektas (archit. Florianas Vyganovskis; jis prižiūrėjo ir statybą). Bažnyčia pradėta statyti 1898 m. Altorius 1905 m. darė A. Zaborskas, bažnyčią 1907 m. dekoravo Petras Vaitkevičius. Žemaičių vyskupas Pranciškus Karevičius 1920 m. ją konsekravo. 1910–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius, kuris 1913 m. Josvainiuose surengė pirmą viešą lietuvišką vaidinimą.

Dabartinė mūrinė kryžminio plano bažnyčia yra neogotikinio stiliaus. Ji stovi galu į Šušvės upę, kur vandeny atsispindi visu aukščiu. Tarp dviejų fasadinių bokštų iškyla trikampis frontonas, suskaidytas į daug siaurų nišų. Viršutinis bokštų tarpsnis yra aštuoniasienis su žemais įžambiais kontraforsais ir aštuoniais trikampiais frontonėliais. Virš arkinio portalo matomas dar didesnis trijų dalių langas su bendra apjungiančia arka. Fasado ir šoninių sienų kontraforsai laiptiškai siaurėja. Sienų paviršiai plytiniai, netinkuoti. Transeptų stogai nuolaidūs, valminio tipo, lydaus aukščio su vidurine nava.

Aukšti navų skliautai sujungti smailiomis arkomis, suskaidyti nerviūromis. Piliastrai ir pilioriai padabinti siaurais kaneliūrais. Tai yra vertikalūs grioveliai, būdingi gotikos stiliui. Sudaro lengvą, grakštų įspūdį sunkioje mūro statyboje. Didysis altorius gotiškai išpuoštas statulomis, drožiniais ir pinakliais.

Vyskupija: Kauno arkivyskupija.
Dekanatas: Kėdainių dekanatas.
Regionas: Aukštaitija. Maldos namai Aukštaitijoje
Savivaldybė: Kėdainių rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Josvainiai [2]
Adresas: Gojaus g. 4 Josvainiai 58187 Kėdainių r.

Pamaldos:
Šv.MIŠIOS:
Sekmadieniais 12.30 val.
Šiokiadieniais 9 val., 17 val. (spalio mėn.), 19 val. (gegužės mėn.)
Šeštadieniais 10 val.
Švč. Sakramento adoracija pirmąjį mėn. sekmadienį
Gegužinės pamaldos 19 val.
Birželinės pamaldos 19 val.
Kryžiaus kelias gavėnios sekmadieniais 12 val.

ATLAIDAI:
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų (Žolinės) – rugpjūčio 15 d.
Švč. Mergelės Marijos Vardo – rugsėjo 12 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Visų Šventųjų – lapkričio 1 d.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Optinė iliuzija..... arba optinė apgaulė, tai vaizdiniai, kurie sukelia skirtumus - vizualiai suvokiamos tikrovės ir tarp objektyvios tikrovės..
Faktai apie pandas..... Ar žinote, kad raudonoji panda yra pirmoji tikroji panda. Ją atrado ir aprašė 1821 m., 48 metais anksčiau nei buvo "atrasta" Didžioji panda.
Mintys apie tiesą ir melą..... gerai pagalvojus gerai, kai pasaulyje mūsų mintys gyvena ilgiau už mus. Įdomu būtų jei kažkas fiksuotų ir mano mintis