» Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčia

 TOP meniu » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Bažnyčios

Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčia
Jurbarko Kristijono Donelaičio evangelikų liuteronų bažnyčia

Tai evangelikų liuteronų bažnyčia, kuri užbaigta statyti ir pašventinta 2014 m. vasarą.

Jurbarko evangelikų liuteronų parapija mieste, prie Nemuno, buvo įkurta 1851 m. Tais pačiais metais buvo pastatyti ir mediniai maldos namai su atskira varpine. Pirmoji medinė bažnyčia, kurioje vienu metu galėjo melstis 500 maldininkų, atsirado 1890 m. Praėjus dešimtmečiui, 1900 m., šalia jos buvo pastatytas ir mūrinis klebonijos pastatas.

1952 m. ji buvo uždaryta. Bažnyčios medinis pastatas iš pradžių buvo paverstas sandėliu. Po kiek laiko perstatytas į gyvenamąjį namą. Negrąžintinai buvo sunaikintas ir bažnyčiai priklausęs turtas: švediški vargonai, varpai. Netekusi dvasinio vadovo, bažnyčios ir išvengusi tremties dalis Jurbarko evangelikų liuteronų bendruomenės melstis keliaudavo į netoliese esančią Skirsnemunės parapiją (Žvyrių kaimas).

1989 m. Jurbarko evangelikų liuteronų bendruomenė susibūrė iš naujo. Naujam gyvenimui prisikėlusiai parapijai po ilgų prašymų 1991 m. buvo grąžintas klebonijos pastatas. 1992 m. vasario 16 d. čia įvyko pirmosios pamaldos. Netrukus evangelikų liuteronų bendruomenei buvo atiduoti ir visi anksčiau priklausę pastatai. Negrąžinta liko tik į gyvenamąjį namą perstatyta bažnyčia.

1994 m. Jurbarko evangelikų liuteronų bendruomenės iniciatyva Jurbarke buvo pradėta statyti nauja mūrinė bažnyčia (projekto autorius architektas Kazys Kazlauskas). Per kelerius metus buvo pastatyta mūrinė jos dalis ir dalinai baigtas dengti stogas. Tačiau dėl lėšų trūkumo darbai sustojo. Iš naujo statybos darbai pradėti 2008 m. Kunigo M. Kairio iniciatyva gavus lėšų iš Vokietijoje veikiančių evangelikų labdaros organizacijų, pavienių aukotojų ir Jurbarko evangelikų liuteronų parapijos narių, buvo baigtas dengti stogas. Tų pačių metų rudenį įstatyti langai. Iki tol pamaldos vyko 1991 m. grąžintuose parapijos namuose įrengtoje salėje.

Regionas: Žemaitija. Maldos namai Žemaitijoje
Savivaldybė: Jurbarko rajono savivaldybė. Maldos namai savivaldybėje
Vietovė: Jurbarkas [3]
Adresas: K. Donelaičio g. 43, 74168 Jurbarkas, Jurbarko miesto sen., Jurbarko r. sav.

Pamaldos:
ŠV.MIŠIOS:
Pirmą mėnesio sekmadienį - Jurbarke 10:00 val. ir Vilkyškiuose 13:30 val.
Antrą mėnesio sekmadienį - Jurbarke 10:00 val. ir Smalininkuose 13:00 val.
Trečią mėnesio sekmadienį - Jurbarke 10:00 val.
Paskutinį mėnesio sekmadienį - Skirsnemunėje 10:30 val.

Šeštadieninė mokyklėlė vyksta šeštadieniais 10 val.


  Nuotraukų galerija - bažnyčios nuotraukose


Maldos namai SAVIVALDYBĖSE

Siūlome paskaityti

 Fotografuoji? būk matomas plačiau :)

Svėdasų dvaro koplyčia
Svėdasų dvaro koplyčia © vietoves.lt | 2014

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote daugiau faktų apie maldos namus Lietuvoje ir ne tik, ir norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Vabalas raganosis..... įdomūs faktai iš gyvūnų pasaulio... taigi, ar žinote koks gyvūnas pasaulyje stipriausias, lyginant su jų pačių svoriu... ar bandote spėti?
Kalėdų eglutės puošimo tradicijos..... Pirmieji rašytiniai šaltiniai, užsimenantys apie Kalėdų eglutę datuojami XVI amžiuje Vokietijoje. Minima, kad Elzaso krašte nuo seno buvęs paprotys Kalėdoms ant stalo pastatyti mažą eglutę, papuoš
Eilėraščiai apie draugus..... Spjauki, drauguži, į visa, kas žiba! Švilpk, iki plikas esi! Plunksnos užaugs, gal padaigos jau kyba: Būsi kaip mulkiai visi...