» Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti


Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?Deja, bet nelaimingų atsitikimų kelyje kiekvienais metais nemažėja. Specialistais įžvelgia daug avarijų priežasčių: vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, neatidumas, savo gebėjimų pervertinimas. Labai skaudu, kai į nelaimingus atsitikimus patenka jaunuoliai, ką tik išlaikę vairavimo egzaminą. Svarbu suprasti, kad gebėjimą atsakingai vairuoti reikia išsiugdyti, jis neatsiranda vos tik gavus vairuotojo pažymėjimą. Patekimas į automobilio avariją gali ne tik sukelti rimtų fizinių ar psichologinių traumų, bet ir baigtis mirtimi. Dėl to, būtina drąsiai kalbėti apie prevencines priemones, kurių gali imtis kiekvienas vairuotojas norėdamas sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką.

Sutelkite dėmesį į kelią

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu gali privesti prie baisios nelaimės. Kelyje stenkitės nekalbėti telefonu. Jeigu privalote atsiliepti naudokite laisvų rankų įrangą, kuri leis vairuoti automobilį abejomis rankomis. Jokiu būdu nenaudokite telefono socialinių medijų peržiūrai ar susirašinėjimams, nes vos tik kelias sekundes atitraukę akis nuo kelio rizikuojate savo ir kitų eismo dalyvių gyvybėmis. Kiti dalykai, kurie blaško žmogaus dėmesį vairuojant yra maisto valgymas, pagalbą vaikams sėdintiems ant galinės sėdynes. Jeigu užsimanote užkasti ar privalote pasirūpinti vaikais, visą tai privalote atlikti sustoję, o ne vairuodami automobilį.

Neviršykite greičio

Ženklai, kurie riboja greitį skirtingose atkarpose buvo sukurti ne veltui. Privalome sumažinti greitį staigiuose posūkiuose, nelygiame kelyje ir kitose pavojingose atkarpose, kuriose judėti dideliu greičiu yra pavojinga. Važiuodami lėčiau galėsite lengviau manevruoti kelyje, taip pat pagerės jūsų reakciją sudėtingose situacijose. Greičio viršijimas vis dažniau sukelia labai skaudžiu auto įvykių. Dėl šios priežasties, kiekvienas savo automobilyje privalo turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę. Jeigu norite atnaujinti savo seną vaistinėlę apsilankykite https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/. Privalu reguliariai peržvelgti ar nereikia papildyti vaistinėlės turinio, nes įvykus nelaimei vaistinėlė gali padėti išgelbėti žmogaus gyvybę.

Nevairuokite apsvaigę

Deja, bet atsiranda žmonių, kurie ryžtasi sėsti prie automobilio vairo apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Svaigalai sulėtina reakcijos laiką, dėl to galite nepastebėti į kelią išbėgusio vaiko, didelės duobės ar staigaus posūkio. Atminkite, kad net ir tokiais atvejais, kai išgėrėte vos viena taurę šampano negalite sėstis už vairo. Nerizikuokite savo ir aplinkinių gyvybėmis ir pasinaudokite pavėžėjimo paslaugomis.

Vairuokite atsargiai

Neatsargus vairavimas gali privesti prie labai skaudžių padarinių. Neapdarūs vairuotojai yra linkę viršyti greitį, per greitai persirikiuoti, pamiršta naudoti posūkio signalus. Vadinamieji kelių ereliai bando įrodyti savo gebėjimą vairuoti draugams atlikinėdami pavojingus manevrus kelyje ir dėl to dažnai sumoka labai skaudžiai. Pasiseka, kai avarijos metu keleiviai išsisuka su menkais sužalojimais, bet jų automobilis būna stipriai sumaitotas. Atminkite, kad neatsakingai vairuodami, taip pat, rizikuojate patirti ir didelių finansinių nuostolių.

Pasirūpinkite pirmosios pagalbos vaistinėle

Pirmosios pagalbos vaistinėlė buvo sukurta tam, kad padėtų suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Labai dažnai auto avarijose nukentėję žmonės patiria stiprų kraujavimą, kurio laiku nesustabdžius gresia pavojus gyvybei. Dėl to, vaistinėlėse esantys turniketai padeda efektyviai sustabdyti galūnių kraujavimą iki kol atvyks greitosios pagalbos automobilis.

Patiko [2]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2023 Gruodžio 11 d. Pirmadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Aistė, Aistis, Artūras, Damas, Damazas, Deividas, Dovydas, Lauksmė, Lauksmina, Lauksminas, Lauksminė, Lauksmis, Lauksvyda, Lauksvydas, Lauksvydė, Tautvaldė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Puošnūs ir stilingi vestuvių žiedai..... Artėjant vestuvėms – didžiausiai ir puošniausiai šventei gyvenime, svarbu pasirūpinti žiedais. Vestuviniai žiedai yra be galo svarbus ir prasmingas simbolis, kuris sujungia du žmones bendram gyven
Arklio muziejus..... tai vienintelis tokio tipo muziejus Lietuvoje. Muziejus įkurtas 1978 m. agronomo prof. Petro Vasinausko (1906-1995) iniciatyva
Kalėdinės dekoracijos iš popieriaus..... įvairių žaisliukų iš popieriaus rinktinė kolekcija arba tiesiog, rinktinės idėjos kalėdiniams žaisliukams..