» Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti


Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?Deja, bet nelaimingų atsitikimų kelyje kiekvienais metais nemažėja. Specialistais įžvelgia daug avarijų priežasčių: vairavimas apsvaigus nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, neatidumas, savo gebėjimų pervertinimas. Labai skaudu, kai į nelaimingus atsitikimus patenka jaunuoliai, ką tik išlaikę vairavimo egzaminą. Svarbu suprasti, kad gebėjimą atsakingai vairuoti reikia išsiugdyti, jis neatsiranda vos tik gavus vairuotojo pažymėjimą. Patekimas į automobilio avariją gali ne tik sukelti rimtų fizinių ar psichologinių traumų, bet ir baigtis mirtimi. Dėl to, būtina drąsiai kalbėti apie prevencines priemones, kurių gali imtis kiekvienas vairuotojas norėdamas sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką.

Sutelkite dėmesį į kelią

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu gali privesti prie baisios nelaimės. Kelyje stenkitės nekalbėti telefonu. Jeigu privalote atsiliepti naudokite laisvų rankų įrangą, kuri leis vairuoti automobilį abejomis rankomis. Jokiu būdu nenaudokite telefono socialinių medijų peržiūrai ar susirašinėjimams, nes vos tik kelias sekundes atitraukę akis nuo kelio rizikuojate savo ir kitų eismo dalyvių gyvybėmis. Kiti dalykai, kurie blaško žmogaus dėmesį vairuojant yra maisto valgymas, pagalbą vaikams sėdintiems ant galinės sėdynes. Jeigu užsimanote užkasti ar privalote pasirūpinti vaikais, visą tai privalote atlikti sustoję, o ne vairuodami automobilį.

Neviršykite greičio

Ženklai, kurie riboja greitį skirtingose atkarpose buvo sukurti ne veltui. Privalome sumažinti greitį staigiuose posūkiuose, nelygiame kelyje ir kitose pavojingose atkarpose, kuriose judėti dideliu greičiu yra pavojinga. Važiuodami lėčiau galėsite lengviau manevruoti kelyje, taip pat pagerės jūsų reakciją sudėtingose situacijose. Greičio viršijimas vis dažniau sukelia labai skaudžiu auto įvykių. Dėl šios priežasties, kiekvienas savo automobilyje privalo turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę. Jeigu norite atnaujinti savo seną vaistinėlę apsilankykite https://torx.lt/kategorija/darbo-sauga/vaistineles/. Privalu reguliariai peržvelgti ar nereikia papildyti vaistinėlės turinio, nes įvykus nelaimei vaistinėlė gali padėti išgelbėti žmogaus gyvybę.

Nevairuokite apsvaigę

Deja, bet atsiranda žmonių, kurie ryžtasi sėsti prie automobilio vairo apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų. Svaigalai sulėtina reakcijos laiką, dėl to galite nepastebėti į kelią išbėgusio vaiko, didelės duobės ar staigaus posūkio. Atminkite, kad net ir tokiais atvejais, kai išgėrėte vos viena taurę šampano negalite sėstis už vairo. Nerizikuokite savo ir aplinkinių gyvybėmis ir pasinaudokite pavėžėjimo paslaugomis.

Vairuokite atsargiai

Neatsargus vairavimas gali privesti prie labai skaudžių padarinių. Neapdarūs vairuotojai yra linkę viršyti greitį, per greitai persirikiuoti, pamiršta naudoti posūkio signalus. Vadinamieji kelių ereliai bando įrodyti savo gebėjimą vairuoti draugams atlikinėdami pavojingus manevrus kelyje ir dėl to dažnai sumoka labai skaudžiai. Pasiseka, kai avarijos metu keleiviai išsisuka su menkais sužalojimais, bet jų automobilis būna stipriai sumaitotas. Atminkite, kad neatsakingai vairuodami, taip pat, rizikuojate patirti ir didelių finansinių nuostolių.

Pasirūpinkite pirmosios pagalbos vaistinėle

Pirmosios pagalbos vaistinėlė buvo sukurta tam, kad padėtų suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Labai dažnai auto avarijose nukentėję žmonės patiria stiprų kraujavimą, kurio laiku nesustabdžius gresia pavojus gyvybei. Dėl to, vaistinėlėse esantys turniketai padeda efektyviai sustabdyti galūnių kraujavimą iki kol atvyks greitosios pagalbos automobilis.

Patiko [2]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2023 Birželio 8 d. Ketvirtadienis.

• Juodojo vandens Triušio (Katino) metai (iki 2024-02-09).

• Pasveikink varduvininkus: Eigina, Eiginas, Eiginė, Eiginta, Eigintas, Eigintė, Medardas, Medas, Medė, Medilė, Merūnas, Merūnė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Lapalux - Without You (TWOS Remix)

Kaip susikurti gerą slaptažodį?..... slaptažodis turi būti sudėtingas ir išskirtinis, kuo jis sudėtingesnis tuo jūsų paskyroje esanti asmeninė informacija saugesnė, beto.. slaptažodžius vertėtų reguliariai, maždaug kas 3-4 mėnesius k...

Gegužės minimos bei švenčių dienos..... turbūt puikiai visi žinote, kad būtent gegužės mėnesį švenčiama visų mamų diena - Motinos diena, bet ne tik.. sužinokite ir daugiau.. kokios minėtinos ir švenčių dienos, bûtent.. gegužės mėn...

Kaip sumažinti nelaimingų atsitikimų kelyje riziką?..... Vienas iš dažniausiai pasitaikančių nelaimingų atsitikimų kelyje priežasčių yra dėmesio stoka. Labai dažnai net nesusimąstome, kad nekaltas kalbėjimas telefonu ar filmo žiūrėjimas kelionės metu...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

Modernios bažnyčios Lietuvoje..... arba tiesiog minimalistinės bažnyčios Lietuvoje
Hirosima ir Nagasakis tragedija!..... Hirosima ir Nagasakis - du Japonijos miestai, žinomi visame pasaulyje. Tik deja, pažymėti ne šlovingais pasiekimais, o mirtimis ir atominės eros pranašais. Po ugnies žybsnio...
Kalėdų senelio personažai..... Kalėdų senelis pas mus, o kas kitose šalyse? Tad, įvairiose šalyse Kalėdų senelius atitinkantys personažai..