» Kokius dokumentus reikia turėti norint priduoti namą?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Namo pridavimas yra bene paskutinysis statybos proceso etapas, kuris pareikalauja kruopščiai ir atidžiai paruoštų dokumentų. Tai būtina procedūra, kuri įtvirtina galutinį namo statybų užbaigimą ir nustato ar statinys atitinka būtinus statybų reikalavimus. Namo pridavimas kartu reiškia ir tai, kad tampate statinio savininku ir gaunate nuosavybės dokumentus.

Statybų pabaigos tvarką reglamentuoja Statybos įstatymo 28 straipsnis ir Statybos techninis reglamentas.


Namo pridavimas ir tam reikalingi dokumentai

Pažiūrėkime išsamiau kokie dokumentai reikalingi norint priduoti namą ir iš ko susideda šis procesas. Statinys turi būti patikrintas Valstybės institucijų, kad namas būtų pripažintas tinkamu naudoti reikia, kad jį apžiūrėtų priešgaisrinės apsaugos inspekcija, teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, energetikos inspekcija ir kita.


Kokius dokumentus reikia turėti norint priduoti namą?



Būtinų dokumentų sąrašas:

• Statybų projektas.
• Statinio kadastrinių duomenų byla.
• Inžinerinių tinklų kontrolinė nuotrauka.
• Statinio kontrolinė geodezinė nuotrauka.
• Techninis - darbo arba pastato darbo projektas.
• Statybų leidimas - primename, kad be statybų leidimo negalima pradėti namo statybos, jis yra vienas svarbiausių dokumentų ir yra išduodamas parengus ir patvirtinus namo statybos projektą. Namo pridavimas be statybos leidimo neįmanomas.
• Energetinio naudingumo sertifikatas. Patarimas - bus patogiau ir greičiau jeigu rasite įmonę, kuri atlieka ne tik tokias paslaugas kaip namo pridavimas, bet ir kartu turi teisę išduoti energetinio naudingumo sertifikatą.

Gali prireikti pateikti ir kitus papildomus dokumentus, pavyzdžiui, žemės sklypo bendraturčių raštišką sutikimą, garso klasifikavimo protokolą, besiribojančių žemės sklypų valdytojų raštiškus sutikimus, rangovų garantinio laikotarpio prievolių vykdymo dokumentus, raštiškus pritarimus statinio projektui ir kitus reikalingus dokumentus.

Su kokiomis institucijomis tenka bendrauti norint gauti statybų užbaigimui reikiamus dokumentus? Jų yra nemažai: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Valstybinė energetikos inspekcija, Valstybinė priešgaisrinės priežiūros inspekcija, Visuomenės sveikatos centras.

Namo pridavimas ir visos su tuo susijusios procedūros gali būti atliktos ir jūsų pačių, tačiau specialistai įspėja, kad tokiu atveju tai gali trukti iki pusės metų ar netgi dar ilgesnį laikotarpį. Dažniausiai namo pridavimas yra daug energijos ir resursų pareikalaujanti procedūra, tad patogiau, greičiau ir dažnai paprasčiau yra kreiptis į tokias paslaugas teikiančias įmones. Ypač jeigu susidaro situacija, kuomet reikia priduoti nebaigtas statybas.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2025 Sausio 13 d. Pirmadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Dargauda, Dargaudas, Dargaudė, Dargė, Dargenė, Dargenis, Dargilas, Dargilė, Gilvydė, Hiliaras, Iva, Ivas, Iveta, Raimonda, Vera, Veronika,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ar kieto kuro katilai vis dar populiarūs?..... Pasaulyje, kuriame vis daugiau dėmesio skiriama tvarumui ir atsinaujinančių šaltinių naudojimui, kyla klausimas – ar kieto kuro katilai vis dar turi savo vietą rinkoje? Atsakymas priklauso nuo...

2025 m. nedarbo dienos..... tad, kiek laisvų dienų turėsime 2025-aisiais? Pasirodo, kad 2025-aisiais turėsime 3 "ilguosius savaitgalius" iš kurių vienas super ilgas, net 5 poilsio dienos... ...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Faktai apie vorus..... Lietuvoje gyvena irgi keletas vorų rūšių, kurios gali įkąsti ir žmogui, tačiau tai nėra mirtini įkandimai, prilygsta širšės įgėlimui.
Žalgirio arena..... tai viena didžiausių ir daugiausiai lankytojų galinčių priimti arenų Baltijos šalyse
Faktai apie tautas..... Ar žinote, kad 27 proc. žmonių pagal statistiką, mano, kad iš visų europiečių vokiečiai yra patys nedraugiškiausi.