» Kaip patikrinti šaldytuvo kompresorių

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti


Kaip patikrinti šaldytuvo kompresoriųŠaldytuvo kompresorius - pagrindinė šaldymo ciklo sudedamoji dalis - yra atsakingas už šaldymo skysčio dujų suspaudimą ir jų cirkuliaciją per ritinius. Šis procesas užtikrina, kad prietaisas išlaikytų norimą temperatūrą ir išsaugotų laikomų produktų šviežumą. Tačiau jei įtariate, kad jūsų šaldytuvas šaldo ne taip efektyviai, kaip turėtų, gali būti, kad taip atsitiko dėl sugedusio kompresoriaus. Štai kaip patikrinti jo veikimą:

Pirmiausia saugumas

Atliekant bet kokį prietaiso patikrinimą visada pirmiausia reikėtų rūpintis asmens, atliekančio patikrinimą, saugumu. Prieš pradedant diagnostiką ar fizinį patikrinimą, būtina atjungti šaldytuvą nuo elektros lizdo. Ši atsargumo priemonė užtikrina, kad nekils elektros smūgio, kuris gali būti stiprus ir pavojingas gyvybei, pavojus. Be to, patartina mūvėti pirštines, kad išvengtumėte bet kokių smulkių sužalojimų, kurie gali atsirasti prieinant prie vidinių komponentų. Atlaisvinkite teritoriją aplink šaldytuvą, užtikrindami, kad būtų pakankamai vietos darbui ir kad būtų nuvalytas bet koks vanduo ar išsilieję skysčiai, dėl kurių galima paslysti ar nukristi.

Įsiklausykite į garsus

Vienas iš pirmųjų veikiančio kompresoriaus požymių yra jo skleidžiamas garsas. Įprastomis aplinkybėmis veikiantis kompresorius skleidžia pastovų, nors ir silpną, dūzgimą arba bumbsėjimą. Šis garsas yra ženklas, kad jis aktyviai suspaudžia šaldymo procesui būtinas šaldymo dujas. Jei šaldytuvas atrodo neįprastai tylus, ypač tais laikotarpiais, kai jis turėtų aktyviai vėsinti, tai gali būti ženklas, kad kompresorius neveikia taip, kaip turėtų.

Palieskite ir pajauskite

Apčiuopos metodas gali suteikti vertingos informacijos apie kompresoriaus būklę. Įsitikinę, kad šaldytuvas veikė pakankamai ilgai, paprastai apie 30 minučių ar ilgiau, atsargiai palieskite kompresorių. Jis yra išorėje, daugumos šaldytuvų gale, paprastai apatinėje dalyje. Veikiantis kompresorius paprastai būna šiltas, o tai rodo, kad jis suspaudžia šaltnešį.

Kompresoriaus relės bandymas

Kompresoriaus relė atlieka svarbų vaidmenį kompresoriaus paleidimo mechanizme. Atlikdama tilto funkciją, relė padeda kompresoriui pereiti iš ramybės būsenos į aktyvią. Norėdami patikrinti jos veikimą, pirmiausia turite atsargiai atjungti relę nuo kompresoriaus. Paprastai tai galima padaryti rankomis arba su minimalia įrankių pagalba, tačiau visada ieškokite informacijos naudotojo vadove. Nuėmę relę atsargiai pakratykite. Išgirdę traškantį garsą, galite manyti, kad viduje yra sugedusių komponentų, o tai reiškia, kad ji gali būti sugedusi. Jei garso nesigirdi, relė gali būti vis dar veikianti.

Bandymas multimetru

Naudodami multimetrą galite patikrinti, ar kompresorius yra vientisas. Vieną zondą prijunkite prie bendro gnybto, o kitą - prie paleidimo gnybto. Turėtumėte gauti rodmenis. Pakartokite tai su paleidimo gnybtu. Jei nė vieno iš šių bandymų metu negaunate rodmenų, kompresorius gali būti sugedęs.

Stebėkite lemputes

Jei kompresorius veikia netinkamai, jis gali imti daugiau energijos nei įprastai. Dėl šio per didelio energijos suvartojimo šaldytuvo lemputės gali trumpam pritemti, kai kompresorius bando įsijungti.

Kreipkitės į specialistą

Jei nesate tikri dėl bandymų rezultatų arba jaučiatės nepatogiai patys tikrindami kompresorių, patartina pasikonsultuoti su profesionalu. Jie turi įrankių ir patirties, kad nustatytų galutinę diagnozę ir galėtų pasiūlyti sprendimus, nesvarbu, ar tai būtų remontas, ar pakeitimas.

Išvada

Apibendrinant galima teigti, kad optimalaus šaldytuvo kompresoriaus veikimo užtikrinimas yra labai svarbus prietaiso efektyvumui ir ilgaamžiškumui. Reguliari patikra gali užkirsti kelią didesnėms problemoms, todėl ilgainiui sutaupysite ir laiko, ir pinigų. O jei svarstote apie naują pirkinį, šiuolaikinės konstrukcijos, ypač dviejų durų šaldytuvai, pasižymi didesniu efektyvumu ir pažangiomis funkcijomis, kurios gali dar labiau užtikrinti jūsų laikomų daiktų gerovę.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Gegužės 28 d. Antradienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Augustinas, Jogirda, Jogirdas, Jogirdė, Jogmina, Jogminas, Jogminė, Jogys, Justas, Rima,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Lietuvių liaudies pasakos..... LIETUVIŲ LIAUDIES PASAKOS - tai pasakos kurios keliauja karta iš kartos ir kurių autorius nėra žinomas. Nors, paprastai, reta pasaka yra vienos tautos nuosavybė...
Gražūs žodžiai draugams..... Vieni rašo žodžius, Kiti rašo eiles, O aš moku sudėti Devynias raides: DRAUGYSTĖ
1943-ųjų metų poezija..... tai 1943-aisiais metais sukurti eilėraščiai, esantys mūsų archyve.. siūlom paskaityti ir pajusti tų metų kūrybos dvasią :)