» Kaip nugaros masažas veikia kūną ir protą?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti

Masažas turi dvi populiarias konotacijas. Vieniems jis asocijuojasi su reabilitacija, kitiems - su prabangia grožio procedūra. Tuo tarpu masažas yra ne tik reabilitacija ar ekstravagancija, bet visų pirma vienas iš pagrindinių fizinės ir psichinės sveikatos profilaktikos elementų. Gera mintis pradėti lankyti masažo sesijas anksčiau, nei mus kas nors pradeda varginti. Kodėl?


Kaip nugaros masažas veikia kūną ir protą?Atsipalaidavimo akimirka arba kaip masažas veikia psichiką

Pradėsime nuo svarbiausio dalyko - galvos. Atsipalaidavimas nėra susijęs su tinginyste ar komfortu. Poilsio ir atsistatymo akimirka yra būtina tinkamam mūsų proto ir kūno funkcionavimui. Niekam nereikia įrodinėti, kad jaučiamės blogiau, tampame nervingi, lėčiau mąstome, nesame kūrybingi, o svarbiausia - dingsta visas gyvenimo džiaugsmas.

Kaip mūsų kūnas veikia streso metu?

Mūsų kūnas tampa įsitempęs ir sustingęs (padidėja raumenų įtampa). Dėl primityvių mechanizmų padidėja vadinamųjų streso hormonų: gliukokortikosteroidų, adrenalino, noradrenalino, sekrecija. Imuninės sistemos funkcija susilpnėja - sumažėja imunitetas. Dažnai blogiau miegame ar net kenčiame nuo nemigos.

Masažas mažina raumenų įtampą. Jis mažina neurotines būsenas, psichinę įtampą ir padeda gydyti nemigą. Masažo metu intensyviai išsiskiria hormonai endorfinai ir serotoninas, kurie atsakingi už organizmo atsipalaidavimą. Be to, padidėjęs endorfinų kiekis taip pat didina atsparumą stresui.

Paprasčiau tariant: masažo metu atsipalaiduoja ne tik mūsų kūnas, bet ir protas. Plačiau apie masažo naudą: https://alfasteps.com/paslaugos/nugaros-masazas/.

Atsipalaidavimas - masažo poveikis raumenų audiniui

Raumeninis audinys yra labai svarbi raumenų ir kaulų sistemos dalis. Raumenų dėka ne tik vyksta judesiai sąnariuose, bet jie taip pat dalyvauja svarbiuose organizmo medžiagų apykaitos procesuose.

Masažas, be kita ko, padeda atsinaujinti skeleto raumenims - palikti likimo valiai, jie daug ilgiau grįžtą į savo įprastą formą. Jis reguliuoja raumenų įtampą ir skatina raumenų gebėjimą susitraukti. Be kita ko, masažas taip pat padeda šalinti pieno rūgštį, todėl didėja raumenų masė ir stiprėja vidinė struktūra.

Įdomu pastebėti, kad masažas gali būti taikomas ne traumos vietoje. Kalbame apie kontralateralinį masažą. Toks masažas taikomas, pavyzdžiui, kai kairė koja imobilizuota ir jos negalima gydyti. Tada masažuojame dešinę koją, kad suaktyvintume pažeistą koją. Toks masažas kitą galūnę veikia maždaug 20 proc.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Gegužės 29 d. Trečiadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Algeda, Algedas, Algedė, Erdvilė, Magdalena, Magdė, Mažrimas, Mažrimė, Teodosija, Teodosijus, Teodota, Teodotas, Teodozija, Teodozijus,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Šv. Valentino dienos simboliai..... nežinot kaip nustebint savo mylimuosius? gal pasufleruos Šv. Valentino dienos simboliai
Faktai apie lietsargius..... Senoviniai piešiniai liudija, kad lietsargiai (skėčiai) buvo naudojami jau daugiau nei prieš keturis tūkstančius metų: Egipte, Asirijoje, Kinijoje, Japonijoje.
Skaitiniai - Algis. Algis Mačiukas..... Kažkas su atimtimi pasidarė. Taip jau yra: ką vakar ar užvakar valgiau, ką veikiau, kur buvau – nepasakyčiau, o kas vaikystėje, jaunystėje buvo, prisimenu labai aiškiai. Aną dieną uždėjau keptuvę