» Kaip išsirinkti tinkamą vonios ventiliatorių?
Jūs esate »
Pradžia »
Aktualijos »»
Verta žinoti
Kaip išsirinkti tinkamą vonios ventiliatorių?
Dėl savo sveikatos ir mikroklimato turėtume užtikrinti tinkamą oro srautą ir efektyvų vėdinimą savo namuose. Tai ypač svarbu vonios kambariuose ir tualetuose, kur susidaro daug vandens garų jų perteklius veikia destruktyviai. Norint to išvengti,
ventiliatoriai vonios kambariui yra būtini. Patariame į ką atsižvelgti renkantis.
Vonios kambariai ir tualetai yra patalpos, kuriose vėdinimas yra labai svarbus, nes čia kaupiasi daugiausia vandens garų. Jo perteklius gali paskatinti grybų ir pelėsių vystymąsi, ir nereikia nieko įtikinėti, kad jie kenkia mūsų sveikatai ir taip pat griauna pastato konstrukciją. Netinkamai vėdinamose patalpose taip pat atsiranda nemalonus kvapas, rankšluosčiai ilgai džiūsta, rasoja langai ir veidrodžiai. Daugelis žmonių, statydami ar baigdami namą, nesusimąsto apie šią problemą, manydami, kad užteks gravitacinio vėdinimo. Vienintelis efektyvus būdas efektyviai pašalinti pasenusį orą ir tiekti šviežią orą yra vonios ventiliatoriaus įrengimas. Žinoma, jis turėtų atitikti mūsų poreikius ir kambario tūrį. Rinkoje yra tiek daug modelių, kad tikrai išsirinksime tinkamą, kuris derės ir prie interjero stiliaus.
Svarbiausi aspektai pasirinkime
Renkantis vonios ventiliatorių, svarbiausias parametras, į kurį turėtume atkreipti dėmesį efektyvumas (m3/h). Jis nustato oro kiekį, kuriuo galima pasikeisti per vieną valandą. Daroma prielaida, kad ventiliatoriaus efektyvumas turėtų būti bent keturis kartus didesnis už vonios kambario tūrį. Patalpos tūrį apskaičiuojame padauginę jo plotą iš aukščio, pvz., 8 m2 x 2,7 m = 21,6 m3. Gautą rezultatą padauginame iš 4 - 86,4 m3/h, tai yra minimalus ventiliatoriaus efektyvumas. Žinoma, galime rinktis ir didesnio efektyvumo modelį, tačiau geriau laikytis saiko, nes per intensyvūs oro mainai gali sukelti per didelį triukšmą ir padidėti oro greitis patalpoje. Tikrai nereikėtų montuoti per mažo galingumo ventiliatoriaus, nes jis neatliks savo funkcijos ir patalpoje liks drėgna ir tvanku. Dažniausiai žmonės renkasi ašinį ventiliatorių. Jis išpopuliarėjo dėl tylaus veikimo ir gali veikti nuolat. Be įprasto naudojimo, t. y. oro mainų vonioje, ašinis ventiliatorius labai dažnai palaiko vėdinimą buitinėse ir pagalbinėse patalpose, pvz., drabužių spintose ar sandėliukuose. Tačiau atminkite, kad visas oras iš tokių patalpų turi būti pakeistas per valandą, tačiau minimalus 15 m3/val.
Ventiliatoriaus pasirinkimas priklauso ir nuo jo montavimo vietos dažniausiai tai būna siena. Kai įrenginys montuojamas tiesiai į vėdinimo kaminą, geras pasirinkimas bus ašinis ventiliatorius.