» Ką reikia žinoti apie SAF-T teikimą?

 Jūs esate » Pradžia » Aktualijos »» Verta žinoti


Ką reikia žinoti apie SAF-T teikimą?Daugeliui įmonių SAF-T formatas nėra naujiena. Visgi, nepaisant to, jog reikalavimai teikti buhalterinės apskaitos duomenis šioje rinkmenoje įmonėms galioja jau ne vienerius metus, kartais dėl to vis dar kyla įvairių klausimų. Pavyzdžiui, kokiomis informacinėmis technologijomis būtų galima palengvinti šio formato ataskaitų sudarymo bei teikimo VMI procesą ir taip sumažinti žmogiškųjų resursų poreikį. Šiuo klausimu, labai svarbu atsižvelgti į įmonės dydį, veiklos apimtis bei kitus aspektus. Be to, SAF-T teikimo prievolė galioja tik įmonėms, kurių metinės grynosios pardavimo pajamos viršija 300 tūkst. eurų ribą. Didelėms kompanijoms automatizuotų IT įrankių poreikis kuomet vykdomas SAF-T teikimas yra neišvengiamas. Tuo tarpu mažoms įmonėms diegti tokius įrankius yra labiau svarstytinas, negu būtinas klausimas.

Kam to reikia?

Įmonės, kurios turi prievolę teikti buhalterinės apskaitos duomenis SAF-T rinkmenoje, dažnai kelia klausimą – kam to reikia? Tad siekiant išsklaidyti šias abejones, labai svarbu suprasti bei įvertinti SAF-T rinkmenos privalumus. Visų pirma, šis formatas leidžia daug greičiau bei tiksliau apdoroti didelius duomenų kiekius, kas ypač aktualu didelėms įmonėms. Antra, SAF-T įrankis suteikia galimybę VMI gauti bei efektyviau įvertinti visą auditui reikalingą informaciją (itin išsamiai išanalizuoti įmonės duomenis bei ataskaitas, aptikti įtartiną ar klaidingą informaciją, atlikti kitą finansinės veiklos apžvalgą). Kartu tokia buhalterinių duomenų analizė padeda geriau užtikrinti įmonių veiklos skaidrumą.

Kodėl teikiant SAF-T rinkmeną ir naudojant SAP sistemą neverta ieškoti kitų sprendimų?

Prireikus buhalterinius duomenis VMI teikti SAF-T formatu, atsiranda poreikis ieškoti ir šiam tikslui pritaikytų informacinių technologijų sprendimų. Tačiau jeigu jūsų įmonė naudoja SAP programinės įrangos gamintojo sistemą, gaišti laiką bei eikvoti resursus ieškant tinkamo įrankio nėra būtina, kadangi InnoForce specialiai SAP sistemoms sukurtas SAF-T įrankis yra vienintelis paties gamintojo rekomenduojamas bei Lietuvos Respublikos reguliavimui pritaikytas sprendimas. Su šiuo sprendimu tereikia jį integruoti į SAP sistemą ir visi reikiami duomenys automatiškai paruošiami pagal VMI nustatytą formatą. Tai užtikrina itin sklandų ir greitą buhalterinės apskaitos informacijos pateikimą audituojančiai institucijai.

Patiko [0]Nepatiko [0]

Patiko Patiko Nepatiko Nepatiko

Jūsų nuomonė, mums padės tobulėti
Užsiskaitome tik vieną (pirmą) Jūsų nuomonę.
Jei turite ką plačiau parašyti.. administratoriaus el. paštas llaimaa[et]gmail.com
Nuomonių statistika ateityje bus atrandama čia

• 2024 Birželio 18 d. Antradienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Aminta, Arnulfas, Arnulpas, Ginbutas, Marcelinas, Marina, Minvaida, Minvaidas, Minvaidė, Minvainas, Minvainė, Minvilas, Minvilė, Morkus, Vaiva, Žaizdrė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Dėlionės (Puzzlės)..... patinka dėlionės? išbandyk.. kelios patalpintos, kaip sakant, jūsų teismui
E-atvirukai - Kvietimas..... gražūs e-atvirukai - kvietimai, tinkantys ir mylimiems žmogeliukams ir priešams, jei aišku priešą norite matyt akių horizonte :))
Įžymių, žinomų žmonių genialios mintys..... norėčiau, kad mūsų mieste išsiveržtų ugnikalnis arba nukristų NSO. Gal bent tai pritraukt?