» Keisčiausi pasaulyje festivaliai ir šventės

 TOP meniu » Pradžia » Įdomybės » TOPai

La Tomatina - Ispanija

Kasmet paskutinį rugpjūčio trečiadienį į Bunol miestą (Valensijos regionas, Ispanija) susirenka apie beveik 10 tūkstančių vietinių ir 20-40 tūkstančių atvykėlių, kad mėtydami vienas į kitą pomidorus galėtų pagerbti Mergelę Mariją ir St. Louis Bertrand. Ši tradicija gyvuoja nuo 1940 m., tik trumpam buvo sustabdyta Franko valdymo metais. Festivalis prasideda nuo vieno žmogaus, besistengiančio užsliuogti riebaluotu stulpu ir pačiupti virtą kumpį. Kai tik kumpis nuimamas nuo stulpo viršūnės, į festivalio dalyvius paleidžiamas vanduo ir į gatves papilama virš 1 tonos pomidorų, skirtų mėtymuisi. Pageidaujama, kad moterys vilkėtų baltais drabužiais, o vyrai būtų be marškinėlių. Vilkintys marškinėlius nedelsiant užpuolami, o marškinėliai – negailestingai nuplėšiami. Reikia pabrėžti, kad ypač tokiose situacijose pagrindiniai vietinių taikiniai yra turistai.

Tomatoes
Tomatoes | © stevepb | pixabay

Sūrio ridenimo festivalis - Jungtinė Karalystė

Sūrio ridenimo festivalis minimas kiekvieną gegužę Cooper‘s Hill Gloucestershire Jungtinėje Karalystėje. Festivalis pradedamas nuo stačios uolos paleidžiant ridentis sūrį, o daugybė žmonių, rizikuodami savo galūnėmis ir gyvybėmis puola jam iš paskos, stengdamiesi jį pavyti ir pagauti. Kasmet festivalis baigiasi nelaimingais atsitikimais, todėl jame uždrausta dalyvauti vaikams. Nepaisant to, neretai berniukai iš gretimų miestelių vis tiek prasmunka. Vaikams atskirai rengiamos bėgimo varžybos į kalną. Pagrindinėje festivalio dalyje vyrai ir moterys rungiasi atskirai.

Sūrio ridenimo festivalis - Jungtinė Karalystė
Sūrio ridenimo festivalis - Jungtinė Karalystė | © BrianP | wikipedia

Šv. Jono laužai - Ispanija

Į mūsų Jonines panaši šventė yra ir Ispanijoje. Šv. Jono laužų deginimas yra populiari Ispanijos šventė, minima birželio 19-24 dienomis. Pagrindinis šventės akcentas – didelių laužų, paprastai sudarytų ir iš senų baldų, deginimas. Stebėdami laužus, vietiniai draugiškai skanauja karštą šokoladą. Tačiau vėliau viskas pakrypsta įdomia linkme – vaikai pradeda bėgioti per degantį laužą. Lydima fejerverkų, šventė tęsiasi visą savaitę. Jos metu „laužų gražuolėmis“ išrenkamos 46 moterys ir 46 merginos, kurios kaip karalienės vadovauja visai šventės eigai. Beje, Ispanijoje yra paprotys vidurnaktį reikia peršokti tris kartus per laužą ir sušukti „meigas fora“. Taip atbaidomos raganos...
Šv. Jono laužai - Ispanija
Šv. Jono laužai - Ispanija | © Pexels | pixabay

Ožkų mėtymo festivalis - Ispanija

Akivaizdu, kad ispanai tiesiog didžiuojasi savo keistomis tradicijomis. Kiekvieno sausio ketvirtą sekmadienį nedidelio miestelio Manganeses de la Polvorosa gyventojai susirenka atšvęsti Ožkų mėtymo šventės, pagerbdami savo globėją St. Vincent de Paul. Ši šventė tokia sena, kad niekas nežino, kada tiksliai ji pradėta minėti. Šventės dalyviai, jauni vaikinai, susiranda ožką, ją suriša ir, užlipę į vietinės bažnyčios varpinę, išmeta ožką pro langą. Apačioje laukia minia, ištempusi brezentą ir tikėdamasi sėkmingai pagauti ožką. Kaimelio valdžia šventę ne kartą bandė uždrausti, tačiau ji vis tiek vyksta. Šią tradiciją nutraukti bandė ir įvairios gyvūnų teisių apsaugos įstaigos, tačiau ir jų pastangos ignoruojamos.

Ožkų mėtymo festivalis - Ispanija
Ožkų mėtymo festivalis - Ispanija | © Sergi Gomez Sanchis | wikipedia

Hadaka Matsuri - Japonija

Hadaka Matsuri yra japonų šventė, kurios dalyvius vienija nuogumas. Šventė vyksta daugybę kartų per metus įvairiose Japonijos vietose, o dalyviai būna prisidengę tik nedideliu audeklu. Drąsesni dalyvauja visiškai nuogi ir tai priimama be jokio nepasitenkinimo. Atvirkščiai, manoma, kad tai sveika. Dažnai specialiai šventei paįvairinti paruošiamas purvas, o vyrų ir moterų Hadaka Matsuri vyksta atskirai. Kai kuriuose miestuose rengiamos atskiros šventės vaikams, bet kai kur jie dalyvauja kartu su suaugusiais. Šventės kilmė religinė, tačiau šiandien tai yra tiesiog šventė ir galbūt tik nedaugelis žino jos tikrąją kilmę.

El Colacho - Ispanija

Šventės pradžia laikoma 1620 m. El Colacho yra ispanų šventė, minima Devintinių proga. Šventės metu ant didelio čiužinio suguldomi per pastaruosius 12 mėnesių gimę kūdikiai. Castrillo de Murcia kaimelio vyrai persirengia velniais ir ima šokinėti per kūdikius. Šventė dažnai baigiasi sužeidimais (dažniausiai suaugusiųjų), tačiau tikima, kad šokinėjimas per kūdikius apvalo juos nuo prigimtinės nuodėmės – tai savotiškas krikštas. Popiežius Benediktas XVI yra nurodęs vietiniams kunigams šalintis šios šventės kaip pavojingos ir prieštaraujančios katalikų religijai.

El Colacho - Ispanija
El Colacho - Ispanija | © Jtspotau | wikipedia

Fiesta de Santa Marta de Ribarteme - Ispanija

Kiekvienais metais Ispanijos mieste Las Nieves susirenka visi, per praėjusius metus atsidūrę ant gyvenimo ir mirties slenksčio. Masinė šventė skirta pagerbti prisikėlimo globėją Saint Marta de Ribarteme. Tačiau štai keistenybė: dalyviai šventėje pasirodo nešini karstais arba patys būdami karste. Po šventės visi karstai sunešami ant netolimos kalvos su šventojo skulptūra. Nepaisant šventės prasmės, žmonės leidžia fejerverkus, o prekeiviai užpildo gatves įvairiais religiniais suvenyrais.

Žąsų mušimo šventė - Vokietija/Ispanija

Iki šiol kasmetinė šventė buvo minima Vokietijoje. Jos metu žąsis už kojų pakabinama prie stulpo ir vietinių dalyvių mušama bei daužoma, kol nukrenta jos galva. Po atkaklių gyvūnų teisių gynėjų skundų dabar šventės metu mušamos jau negyvos žąsys. Labai panaši šventė yra ir Ispanijoje (staigmena, staigmena!), kurios metu šventės dalyvis prisikabina prie kabančios žąsies ir kaba, kol nutrūksta jos galva. Šiai šventei žąsis taip pat nugalabijama dar prieš šventę, kuriai yra jau 350 metų. Ispanijoje ši šventė vadinama Antzar Eguna.

Žąsų mušimo šventė - Vokietija/Ispanija
Žąsų mušimo šventė - Vokietija/Ispanija | © Alexas_Fotos | pixabay

Kanamara Matsuri - Japonija

Kiekvienų metų pavasarį Japonijoje, Kawasaki mieste yra švenčiama Kanamara Matsuri (Plieninis Falas). Tai Sintoizmo vaisingumo šventė, kurios, kaip ir galima tikėtis, simbolis yra milžiniško falo statula. Šventės metu žmonės gali nusipirkti saldainių, daržovių ir kitokių falo formos suvenyrų. Šventė labai populiari tarp prostitučių, kurios manė, jog dalyvavimas šventėje apsaugos jas nuo lytiškai plintančių ligų.

Thaipusam - Indija/Malaizija/Singapūras

Thaipusam yra indų šventė (daugiausia minima tamilų), švenčiama sausį/vasarį ir skirta paminėti Murugan (dievų Šivos ir Parvačio sūnaus) gimimą. Dalyviai nusiskuta galvas, atlieka piligriminius žygius, kurių pabaigoje labai aštriais iešmeliais perveria savo liežuvius arba skruostus. Kai kurie netgi į nugarą įsiveria kablius ir prie jų prikabinę traukia labai didelius objektus, pavyzdžiui, traktorius. Tikslas yra sukelti kaip įmanoma didesnį skausmą – kuo daugiau iškenčiama, tuo daugiau palaiminimo gaunama iš dievų. Šventė populiari Indijoje, bet didžiausią mąstą tradicija įgavo Malaizijoje ir Singapūre, kur tai yra visuotinė šventė.

Thaipusam - Indija/Malaizija/Singapūras
Thaipusam - Indija/Malaizija/Singapūras | © Peter Gronemann | wikipedia

• 2024 Birželio 17 d. Pirmadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Adolfa, Adolfas, Adolfina, Adolis, Dauganta, Daugantas, Daugantė, Grigalius, Laura, Vilmantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar žinote (jei nenurodyta) minties kilmę ar autorių, ar norėtute pasidalinti mintimis - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

Dainavimas prie vairo..... vairuotojai, kuriems patinka dainuoti vairuojant, yra linkę labiau susikaupti ir rečiau užmigti nei jų kolegos tyleniai, skelbia naujausių tyrimų duomenys..
Kalėdiniai, naujametiniai darbalaukio fonai..... arba tapetai arba tiesiog walpapers. Taigi, švenčių proga papuoškime monitoriaus ekraną...
Afrodiziakai ir jų savybės..... ar žinojote, kad pvz. paprastas svogūnas stovi ant aukščiausios geismą žadinančių produktų pakylos. Svogūnas, vadinamas "vargšų muskusu", Ajurvedoje minimas kaip šlapimą varanti bei žadinanti prie