» Taurogeno tiltas

 Jūs esate » Pradžia » Akims » Verta pamatyti » Tiltai


Taurogeno tiltas © Andrjusgeo | Wikipedia | 2009

Lietuva
Ilgis: 82,85 m
Plotis: 15,75 m
Pastatymo metai: 1950
Tai gelžbetoninis A12 Ryga–Šiauliai–Tauragė–Kaliningradas magistralės tiltas Tauragėje per Jūros upę. Jungia miesto centrą su Taurais. 100 metrų prieš srovę yra Tauragės užtvanka ir kavinė „Banga“.

Pirmasis tiltas šioje vietoje per Jūrą pastatytas 1836 - 1844 metais tiesiant Rygos - Kaliningrado plentą, tiltas buvo medinis ir jį 1875 kovo 27 dieną sugriovė ledonešis.

1880 gruodžio 12 d. buvo atidarytas naujasis tiltas. Tada jis buvo netradicinio inžinerinio sprendimo 74,5 m ilgio, metalinis su granitinėmis atramomis, per pirmąjį pasaulinį karą (1915-03-15), rusų kariuomenei besitraukiant iš miesto, tiltas buvo susprogdintas.

Vėliau šalia pastatytas laikinas medinis tiltas ir dar vienas tiltas siaurajam geležinkeliui upe aukštyn. Karo metais šis tiltas perstatytas į didesnį ir stabilesnį. 1925 metais dešiniajame Jūros krante prie tilto įrengta vandens matavimo stotis.

1930 metais buvo pradėtas statyti metalinių konstrukcijų tiltas. Tais metais Lietuvoje buvo minimos Vytauto Didžiojo mirties metinės, ir rugsėjo 8 d. statomo tilto pamatais buvo pašventinti, o pats tiltas pavadintas Vytauto Didžiojo vardu. Tiltas stovėjo iki 1944 metų, kai atsitraukdama Trečiojo Reicho kariuomenė jį susprogdino atsargumo sumetimais.

Rusų kariai greitai pasistatė laikiną medinį tiltą, po karo jis nugriautas ir pastatytas kitas medinis tiltas.

Ir tik apie 1950 m. pastatytas dabartinis gelžbetoninis sijinis tiltas. Tiltas rekonstruotas 1975, 2002 ir 2007 - 2008 metais.

Dabar Lietuvoje!

2024-06-16 00:18:43

• 2024 Birželio 16 d. .

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Bena, Benadas, Benas, Benė, Julita, Jūra, Jūras, Jūratė, Jūris, Jūrius, Tolmina, Tolminas, Tolminė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Ką daryti, kad žuvis greičiau užkibtų?..... Žūklė yra ne tik pomėgis, bet ir menas, kuriam reikalinga kantrybė, įgūdžiai ir tinkami įrankiai. Vienas iš svarbiausių momentų žūklėje yra žuvies užkibimo akimirka. Kad žuvis greitai ir sėkmingai...

Kaip nepraleisti naujausių akcijų?..... Pirmasis patarimas – gana akivaizdus: reguliariai perverskite parduotuvių akcijų leidinius. Juk tik tokiu būdu žinosite, kam šią savaitę ar mėnesį taikomos geriausios nuolaidos. Visgi, puikiai...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų ar klaidų, ar tiesiog norėtute pasidalinti mintimis, idėjomis ar šiaip neturite kam parašyti - brūkštelkit mums :))

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))

E-atvirukai medikams..... gražūs e-atvirukai medicinos darbuotojų dienos proga, nustebink bei pralinksmink savo gydytojus ar draugus medikus :)
Faktai apie Japonija..... Ar žinote, kad Japoniją sudaro 6852 salos. Didžiausios salos: Hokaidas, Honšiū, Šikoku, Kiūšiū ir sudaro 97 % visos žemyninės Japonijos teritorijos. Daugumos salų paviršius kalnuotas, nemaža dalis
Kaip pasikeisti pavardę (vardą)?..... Kaip pasikeisti pavardę (vardą)? - „Lietuvos Respublikos teisingumo ministras 2001 metais yra patvirtinęs Asmens vardo, pavardės, tautybės keitimo taisykles