» Kaip pačiam nustatyti Šv. Velykų datą kitiems metams?

 Jūs esate » Pradžia » Šventėms »» Velykos

Kaip visi žinote, ar nors dauguma.. Velykos - tai kilnojama šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio, atrodo viskas paprasta..

Bet pradžiai, dar šiek tiek istorijos.. :)

Toks būdas apskaičiuoti Velykų datą nustatytas 325 m. Nikėjos I susirinkimo metu.
Nikėjos I susirinkimas – pirmasis Visuotinis Bažnyčios susirinkimas, įvykęs 325 m. Bitinijos mieste Nikėjoje (dabar Turkijos miestas Iznikas). Susirinkimas prasidėjo 325 m. gegužės 20 d. Jame dalyvavo apie 300 vyskupų (kartais pateikiamas skaičius 318 gali būti gautas apvalinant, nes būtent tiek Abraomo tarnų mini Biblija).

Skaičiavimo būdas buvo įvestas tam, kad krikščioniškoji šventė nesutaptų su žydų Pesachu - viena svarbiausių Judaizmo religinių metinių švenčių žydams. Pagal Grigaliaus kalendorių ši data anksčiausiai būna kovo 22 d., o vėliausiai balandžio 25 dieną.

Tad, skaičiuojame, ar tiksliau būtų sužinome.. kada bus Velykos kitais 2024-aisiais metais?

Pavasario lygiadienis visame pasaulyje švenčiamas kovo 20 d., kartu su Tarptautine Žemės diena – astronominiu pavasariu.

Tuomet, telieka išsiaiškinti, kada po lygiadienio bus pirmasis pilnatis.. ir viskas, mes protingi :)), pirmasis pilnaties pilnas sekmadienis ir bus Velykų pirmoji diena.

2024-aisiais metais Šv. Velykos bus kovo 31 dieną!

• 2024 Liepos 23 d. Antradienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Apolinaras, Apolinarija, Apolinarijus, Brigita, Gilmina, Palius, Palys, Polis, Roma, Romula, Saida, Saidas, Tarvilas, Tarvilė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Išmanioji televizija Jūsų patogumui..... Išmanioji televizija yra vienas patogiausių būdų geram žiūrėjimui. Ji suteikia ne tik didelę įvairių kanalų gausą, bet ir patogų naudojimą per įvairius išmaniuosius įrenginius. Su išmaniąja...

Patogus būdas paimti paskolą..... Paskola visuomet yra labai vertingas sprendimas ir puiki galimybė pasiekti turimus tikslus, įgyvendinti senas svajones. Ar tai būtų nuosavas būstas, ar kokia nors verslo veikla, paskolos yra puiku...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute pasidalinti mintimis apie šventes - brūkštelkit mums :))

Spalvos mūsų gyvenime..... ar žinai, kad spalvotame pasaulyje geriau gyventi
Širvėnos ežero tiltas..... Tai medinis pėsčiųjų tiltas, per dirbtinį Širvėnos ežerą ties Biržais. Tiltas yra Biržų regioniniame parke, jungia Biržų miestą su šiauriniame ežero pakraštyje esančiu Astravo dvaru.
Eiliuotos pasakos.....EILIUOTOS PASAKOS - dažniausiai tai surimuota - derinant panašaus skambesio žodžius, kas suteikia pasakai savotiško skambesio..

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))