» Kaip pačiam nustatyti Šv. Velykų datą kitiems metams?

 Jūs esate » Pradžia » Šventėms »» Velykos

Kaip visi žinote, ar nors dauguma.. Velykos - tai kilnojama šventė, švenčiama pirmąjį mėnulio pilnaties sekmadienį po pavasario lygiadienio, atrodo viskas paprasta..

Bet pradžiai, dar šiek tiek istorijos.. :)

Toks būdas apskaičiuoti Velykų datą nustatytas 325 m. Nikėjos I susirinkimo metu.
Nikėjos I susirinkimas – pirmasis Visuotinis Bažnyčios susirinkimas, įvykęs 325 m. Bitinijos mieste Nikėjoje (dabar Turkijos miestas Iznikas). Susirinkimas prasidėjo 325 m. gegužės 20 d. Jame dalyvavo apie 300 vyskupų (kartais pateikiamas skaičius 318 gali būti gautas apvalinant, nes būtent tiek Abraomo tarnų mini Biblija).

Skaičiavimo būdas buvo įvestas tam, kad krikščioniškoji šventė nesutaptų su žydų Pesachu - viena svarbiausių Judaizmo religinių metinių švenčių žydams. Pagal Grigaliaus kalendorių ši data anksčiausiai būna kovo 22 d., o vėliausiai balandžio 25 dieną.

Tad, skaičiuojame, ar tiksliau būtų sužinome.. kada bus Velykos kitais 2024-aisiais metais?

Pavasario lygiadienis visame pasaulyje švenčiamas kovo 20 d., kartu su Tarptautine Žemės diena – astronominiu pavasariu.

Tuomet, telieka išsiaiškinti, kada po lygiadienio bus pirmasis pilnatis.. ir viskas, mes protingi :)), pirmasis pilnaties pilnas sekmadienis ir bus Velykų pirmoji diena.

2024-aisiais metais Šv. Velykos bus kovo 31 dieną!

• 2024 Liepos 13 d. Šeštadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Anakletas, Anys, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Kleopatra, Rikantas, Rikantė, Rykantas, Rykantė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Kokias pramogas lankytojams siūlo Kauno MEGA?..... Kauno prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ rodomi cinamon filmai šiuo metu labiausiai tenkina fantastinių ir siaubo filmų mėgėjų pageidavimus, o mažųjų žiūrovų laukia pas juos sugrįžęs mielasis ...

Kokie yra šilumos siurblių oras-oras privalumai?..... Ieškant efektyvesnių ir universalesnių namų klimato sprendimų, oras-oras šilumos siurbliai yra revoliucinė technologija. Šios sistemos, ypač pritaikytos įvairiam Lietuvos klimatui, ne tik vėsina...

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute pasidalinti mintimis apie šventes - brūkštelkit mums :))

Pamokančios patarlės..Nemalonumai kyla ne dėl to, kad darome blogai, o dėl piktnaudžiavimo gerumu. [Prancūzų patarlė]
E-atvirukai mylimiems žmonėms..... pasveikink savo mylimus žmones su meilės Valentino diena
Kurį Samsung Galaxy S23 pirkti - įprastą, Plus ar Ultra versiją?..... Galvojantiems apie galingiausius, gražiausius ir pačius pajėgiausius telefonus, dėmesys tikrai gali krypti į kelias puses. Vienas iš daugiausiai pirkėjų susidomėjimo pritraukiančių įrenginių

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))