» Natūralūs (augaliniai) kiaušinių dažai

 Jūs esate » Pradžia » Šventėms »» Velykos

Prieš Velykas parduotuvėse pilna pačių įvairiausių dažų kiaušiniams – nuo miltelių plastikiniuose maišeliuose iki spalvingų lipdukų. Tačiau valgydami velykinius kiaušinukus ir duodami juos vaikams, jausitės tikrai ramiau, jei jie bus nudažyti, naudojant natūralias medžiagas. Be to, ir bus daug įdomiau dažyti natūraliais dažais...

Kavos tirščiais galite išgauti šokolado spalvą, o juodosios arbatos pakeliais – raudonai rudą. Dažydami kava arba arbata, įdėkite 4 arbatinius šaukštelius kavos tirščių arba maždaug 12 pakelių juodosios arbatos, 1 arbatinį šaukštelį acto (+ šaukštą druskos) ir pakankamai vandens, kad apsemtų kiaušinius į puodą ir virkite maždaug 15 minučių. Arbatos pakelius galima prakirpti.
Su juoda arbata mūsų IŠBANDYTA - TAIP gaunasi ruda ar raudonai ruda spalva.

Nuostabi vario spalva padengs kiaušinius, dažant juos svogūnų lukštais.


Įdėjus į vandenį 3 arbatinius šaukštelius ciberžolės ir 1 arbatinį šaukštelį acto (+ truputį druskos), išgausite aukso spalvą. IŠBANDYTA - mums gavosi šviesiai geltona spalva.


Burokėliai kiaušinius nudažys šviesiai raudona ar šiek tiek raudonai bordo spalva. mūsų IŠBANDYTA - gavosi šviesiai raudona.


Norėdami margutį nudažyti ne vientisa spalva, lyg marmurinį, įvyniokite kiaušinį į svogūnų lukštus, apriškite siūlu, padėkite į puodą su vandeniu, ant viršaus uždėkite dar šiek tiek svogūnų lukštų ir virkite apie 5 minutes, tada dar palaikykite kiaušinį nuovire apie valandą. Padėkite kiaušinius ant popierinių rankšluosčių, kad nudžiūtų.


Dažydami kiaušinius daržovėmis, jums reikės apie 2 puodelių dažomos medžiagos ir 1 arbatinio šaukštelio acto bei 1 šaukšto druskos ir pakankamai vandens kiaušiniams apsemti. Pavirkite mišinį 15 minučių. Atvėsinkite iki kambario temperatūros ir dėkite į nuovirą kambario temperatūros kiaušinius. Dėmesio: nedėkite kiaušinių tiesiai iš šaldytuvo į pernelyg šiltą vandenį, nes lukštas suskils. Geriausia, jei tiek kiaušiniai, tiek nuoviras bus kambario temperatūros. Sudėję kiaušinius, virkite dar 15 minučių. Jei naudojate žoleles, dėkite jų 3 arbatinius šaukštelius ar net daugiau, norėdami išgauti norimą efektą.

Norėdami, kad spalva būtų intensyvesnė, palikite kiaušinius nuovire ilgesnį laiko tarpą. Nudažyti kiaušiniai gražiai blizgės, jei juos patrinsite aliejumi.


Natūralių kiaušinių dažų receptai:

Ochros spalva - 4 puodeliai raudonųjų svogūnų lukštų. Kiaušinius virkite pusvalandį arba valandą. Priklausomai nuo virimo laiko, kiaušiniai įgaus skaisčiai raudoną arba tamsiai vyšninį atspalvį.

Aukso spalva - į karštą vandenį įberkite 2 – 3 šaukštus ciberžolės arba geltonojo imbiero miltelių, užvirinkite, kad spalva būtų intensyvesnė įberkite arba druskos, arba įpilkite kelis šaukštus acto. Su ciberžole mūsų IŠBANDYTA - gaunasi šviesiai geltona, kuo ilgiau laikant spalva gaunasi sodresnė.

Šviesiai geltona spalva - sauja ramunėlių, 1 šaukštelis acto, vandens.

Rožinė spalva - išvirtus kiaušinius pamerkite į spanguolių arba raudonųjų burokėlių sultis.

Raudoną spalvą - kiaušiniai įgaus, jei virtus baltus kiaušinius palaukysite raudoname vyne. Vyšnios taip pat gali nudažyti raudona spalva. Taip pat raudoną atspalvį kiaušiniams suteikia raudonųjų svogūnų lukštai.
Su raudonu vynu mūsų IŠBANDYTA - ne visai ta įprastinė raudona gaunasi, bet kažkas į tą pusę.. kaip aš įvardinau mums gavosi - bordo spalva su violetiniu atspalviu.

Oranžinė spalva - galima bandyti išgauti juos dažant aitriųjų paprikų milteliais.

Violetinė spalva - į karštą vandenį pamerkite žibuoklių žiedų ir palaikykite per naktį. Jei į vandenį įpilsite šiek tiek citrinų sulčių, kiaušiniai nusidažys levandų spalva. (ŠIO būdo NEBANDYSIME, manyčiau žibutes geriau pasimerkti :).

Mėlyna spalva - dvi smulkiai pjaustytos raudonųjų kopūstų galvos, 500 ml vandens ir 6 šaukštai baltojo acto. Šiame skystyje per naktį pamirkyti kiaušiniai įgaus tamsiai mėlyną atspalvį. O jei norite šv. mėlyno su šiek tiek violetiniu atspalviu, kaip minėta kopūstus smulkiai supjaustykite, užpylus vandeniu, pamirkykite maždaug parą, kol vanduo pasidaro violetiškai tamsus, tuomet išimkite kopūstus ir įmerkite virtus baltus kiaušinius. Kiaušinių spalva priklausys, nuo to kiek laikysite skystyje.SU kopūstu mūsų IŠBANDYTA - 100 % šis būdas pasiteisina, gaunasi gražūs tamsiai mėlynos spalvos kiaušiniai.

Žalia spalva - į mišinį, skirtą violetinei spalvai gauti, įberkite šaukštelį sodos arba išvirkite kiaušinius su špinatais (2 geros saujos špinatų, 1 šaukštelis acto, vandens), t.p žalią atspalvį kiaušiniams suteiks džiovintos dilgėlės arba petražolės.
Su dilgėlėmis IŠBANDYTA - mums gavosi tokia kaip ir chaki spalva.
Mums su parduotuviniais špinatais NESIGAVO, bet matyt papuolė ne ta rūšis špinatų :))

Mėlynai žalia spalva gausis jei pirmiausia kiaušinius nudažysite geltonai su ciberžolės milteliais, o po to kiaušinius palaikysite raudongūdžio kopūsto nuovire. mūsų IŠBANDYTA - spalva gaunasi.

Levandų spalva - užmerkite kiaušinius į raudonųjų vynuogių sulčių, 1 šaukštelis acto ir vandens mišinį.

Juoda spalva - duoda alksnio žievės ir geležies mišinys. Ir norint tokiu būdu dažyti kiaušinius, reikėtų gerokai prieš velykas pradėti ruoštis. Alksnio žievė mirkoma net apie dvi savaites.

Pasteliniai atspalviai - švelniai rožinę ir žydrą spalvą gausite įtrynę kiaušinių lukštus sauja mėlynių arba spanguolių.
Su mėlynėmis mūsų IŠBANDYTA - taip, gaunasi šviesiai mėlyna spalva, kuo ilgiau laikant spalva gaunasi tamsesnė, tiesa mes neįtrynėme bet naudojome mėlynių nuovirą.
[Papildyta: 2018-03-30]

  Praktiški bandymai - Kiaušinių dažymas natūraliais dažais

• 2024 Lapkričio 6 d. Trečiadienis.

• Žaliojo Medinio Drakono metai (iki 2025-01-28).

• Pasveikink varduvininkus: Ašmantas, Ašmantė, Armantas, Laigeda, Laigedas, Laigedė, Laurytė, Leinartas, Leinartė, Leonarda, Leonardas, Lynartas, Lynartė, Melanijus, Vygaudė,

• Šios dienos istorijos faktai

• Šiandien pasiklausome: Silvester Belt - Luktelk

Siūlome paskaityti

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute pasidalinti mintimis apie šventes - brūkštelkit mums :))

Anykščių regioninis parkas..... tai parkas šiaurės rytų Lietuvoje, įsteigtas 1992-09-24, lankytojus vilioja bene žinomiausias Lietuvoje miškas – Anykščių šilelis, rieduliai Puntukas ir Puntuko brolis, Karalienės liūno šaltinis
Kalėdinė dvasia arba Kalėdos youtube-je..... prieš kalėdas pasaulis savaip eina iš proto.. taigi, kaip pasaulyje šventėms puošiami namai bei fejerverkų šou vaizdeliai..
Ką nagrinėja antropologija?..... tai gan jaunas mokslas. Tačiau, tam tikrų antropologijos užuomazgų galima rasti jau senovės Graikijoje, Herodoto, Hipokrato raštuose. Pats terminas manoma, atsirado IV a.pr. m.e, ir jį pirmasis pa

 NAUJAUSI straipsniai

 DĖMESIO! Jei radote netikslumų, klaidų, ar norėtute tiesiog, pasidalinti savo mintimis atsakydami į mūsų klausimus - brūkštelkit mums :))