Aristotelis - (384 m. pr. m. e. Stageira, Graikija 322 m. pr. m. e. Euboja, Graikija) - graikų filosofas, tyrinėtojas. Kartu su Sokratu ir Platonu yra laikomas įtakingiausiu mąstytoju Vakarų filosofijos istorijoje.
Gimė Makedonijoje, tėvas buvo garsus Makedonijos karalius, daktaras, Europoje ryškiausias biologas, meilę gamtai paveldėjo sūnus. 17m. įstojo į Platono akademija. Parašo pirmą veikalą Eudemu arba apie sielą. Ruošėsi įkurti savo filosofinę mokyklą, kurią vėliau įkūrė Likėjuje.
Žuvus Aleksandrui Makedoniečiui, atėniečiai apkaltino bedievystę ir iškėlė jam bylą, nelaukiąs teismo baigties pabėgo į Makedoniją. Ir ten gyveno, iki 63 m. kai mirė.
Aristotelis buvo ryškiausias senojo pasaulio filosofas, mokslininkas, jis laikomas logikos tėvu, įkūrė įrodymų teoriją, sukūrė mokslinį terminą, kuris tebegyvuoja ir šiandien.
Aristotelis paturtino beveik kiekvieną mokslą, bei davė pradžią beveik visoms mokslo šakoms.
Jis rašė Etikos, metafizikos, teologijos, ekonomikos, astronomijos temomis.
Aristotelio nuomone, tam, kad būtų galima gyventi laimingai, reikia ne tik dvasinės pusiausvyros, bet dar ir sveikatos bei materialinių turtų. Labai svarbu esą, kad piliečiai galėtų būti laisvi nuo kasdienių rūpesčių, o valdovai rūpintųsi, jog ne tik valstybės tarnautojai, bet ir privatūs žmonės, kurie to verti, galėtų gyventi be rūpesčių..